DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Konfederacja odpowiada „czerwonej koalicji” PiS-SLD. Powołano zespół obrony życia i rodziny

Konfederacja odpowiada „czerwonej koalicji” PiS-SLD. Powołano zespół obrony życia i rodziny
źródło: Facebook / KONFEDERACJA 2019

Deklarujemy jako Konfederacja, że nie dopuścimy do tego, żeby porozumienie między PiS a SLD doprowadziło do tego, że sprawa aborcji eugenicznej, obrony życia nienarodzonych dzieci zostanie zamieciona pod dywan. Dlatego dzisiaj utworzyliśmy Parlamentarny Zespół Obrony Życia i Rodziny – powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Robert Winnicki, który wraz z innymi politykami Konfederacji odniósł się do wyboru na stanowisko szefa Komisji Polityki Społecznej i Rodziny poseł Magdalena Biejat z Lewicy Razem. Stało się to za sprawą głosów, jakie oddali na jej kandydaturę posłowie… Prawa i Sprawiedliwości.

 

Co to oznacza dla sprawy ochrony życia? Przypomnijmy, że w tej komisji od ponad dwóch lat jest wniosek poparty przez blisko miliona Polaków projekt ustawy pt. „Zatrzymaj Aborcję”. Ten projekt zmiany ustawy był blokowany przez PiS w minionej kadencji Sejmu, był podawany jak gorący kartofel po to tylko, żeby go nie uchwalić – podkreślił Robert Winnicki. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość powołało specjalną podkomisję do prac nad obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Problem polega na tym, że przez kilkanaście miesięcy posłowie oddelegowani do tejże podkomisji nigdy nie rozpoczęli nad nim prac.

 

Dzisiaj po ponad dwóch latach w tej samej komisji została dokonana zmiana warty na przedstawiciela lewicy, co musi skutkować całkowitym wyrzuceniem tej sprawy poza nawias debaty parlamentarnej – ocenił Winnicki.

 

To czerwone od krwi niewinnie mordowanych polskich dzieci porozumienie nie przejdzie w tym Sejmie bez naszego zdecydowanego głosu sprzeciwu, dlatego też utworzyliśmy parlamentarny zespół obrony życia i rodziny. Będziemy podejmować kolejne kroki, łącznie z Trybunałem Konstytucyjnym, łącznie z projektami ustaw, łącznie z walką o to, żeby ta sprawa nie została zamieciona pod dywan – podsumował poseł Konfederacji.

 

Po wystąpieniu Winnickiego głos zabrał Grzegorz Braun. – Konfederacja jest jedyną formacją, która obronę życia ludzkiego w jego naturalnych, wyznaczonych przez Boga granicach, traktuje całkowicie pryncypialnie. (...) W Polsce obowiązuje prawo, które pozwala zabijać człowieka z przesłanek eugenicznych, a więc na podstawie arbitralnej decyzji – podkreślił.

 

Niektórzy zachwalają sobie i innym ten stan prawny jako tzw. kompromis aborcyjny. Przypomnę państwu, że ten kompromis stawia Polskę na poziomie III Rzeszy Adolfa Hitlera. My nie chcemy, aby Polska realizowała standardy antycywilizacyjne wyznaczane przez działaczy socjalistycznych – zaznaczył Braun.

 

TK

 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2019-11-15 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
29
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panowie Konfederaci proszę wolniej bo przekroczenie szybkości grozi katastrofą.
7 miesięcy temu / kota
 
...odpowiedzialność zbiorowa? Ja nie głosowałam na PiS w tej i poprzedniej kadencji. Nie uznaję tzw.wyboru mniejszego zła.
7 miesięcy temu / Weronika
 
Chłopcy, gdzie Pani Godek??????? Czemu zabraliście jej lepsze miejsce do Sejmu? Mielibyście z nią większą moc.
7 miesięcy temu / ojoj...
 
Polska będzie wielka jedynie z Panem Jezusem. To obietnica samego Pana. Więc zwróćmy się do Niego. Damy radę
7 miesięcy temu / Polak
 
Boże wybacz nam aborcję bo jesteśmy winni oddając swój głos na pis
7 miesięcy temu / X
 
Teraz czekamy na 447.
7 miesięcy temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.