DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Konfederacja Korony Polskiej – oficjalny start partii Grzegorza Brauna

Konfederacja Korony Polskiej – oficjalny start partii Grzegorza Brauna

Zorganizowana w Warszawie sobotnia konwencja oficjalnie rozpoczęła publiczną działalność Konfederacji Korony Polskiej – ugrupowania politycznego, na czele którego stoi Grzegorz Braun. Blisko 60 działaczy nowej partii startuje w najbliższych wyborach parlamentarnych z list Konfederacji Wolność i Niepodległość.

 

To jest konwencja, właściwie odprawa robocza. Nie przybyliśmy by się delektować swoją obecnością i gratulować jeszcze nieodniesionych sukcesów. To spotkanie o charakterze roboczym – podkreślał lider nowej siły na polskiej scenie politycznej.

 

Zebrani w sali konferencyjnej stołecznego hotelu Arche członkowie i zwolennicy KKP głośno akcentowali swoje ideowe priorytety: „Wiara, rodzina, własność!”.

 

Grzegorz Braun wyjaśniał, po co skupionemu wokół niego środowisku potrzebna jest partia. – Nie jesteśmy wyznawcami świeckiego kultu demokracji, lecz realistami. Chętnie gralibyśmy w inne gry polityczne, ale teraz grana jest demokracja. (…) Chcielibyśmy grać w brydża, ale na razie grany jest Piotruś – przekonywał.

 

Prezes wymieniał etapy, które następowały kolejno po sobie, zanim doszło do powołania Konfederacji. Najpierw powstała organizacja społeczna Pobudka z misją cywilizacyjną, po niej – wspierająca Fundacja Osuchowa, która z czasem zyskała status organizacji pożytku publicznego. Ważnym etapem była produkcja filmu „Luter i rewolucja protestancka” – bez tego przedsięwzięcia nie byłoby „projektu gietrzwałdzkiego”: pracy nad kolejnym filmowym dokumentem oraz Konfederacji Gietrzwałdzkiej.

 

Konieczność powołania Konfederacji Korony Polskiej wynikła natomiast – w ocenie jej lidera – z wymogów współpracy ze środowiskami politycznymi wchodzącymi w skład Konfederacji Wolność i Niepodległość, czyli Ruchu Narodowego i partii Janusza Korwina-Mikkego.

 

- Żeby działać politycznie, potrzebujemy partii. Ważne żebyśmy na tym nie poprzestali. Partia nie jest celem samym w sobie – zwracał uwagę Grzegorz Braun.

 

W ramach współpracy z koalicjantami KKP ma ambicję łączyć i stabilizować całość wspólnego projektu i kłaść nacisk na ducha katolickiego, gdyż – jak wyraził się prezes – zarówno wśród narodowców, jak i wolnościowców nie brakuje pogan: „narodowych szowinistów dzikich, plemiennych, totemicznych”, a także „libertarian, ludożerców, randystów”.

 

Grzegorz Braun akcentował, że wolności osobistej, indywidualizmu, narodu w nowoczesnym rozumieniu – którym nie o wszystkim decyduje prawo krwi – nie byłoby bez Kościoła katolickiego, bez cywilizacji łacińskiej.

 

- Mamy trzymać pion, nie zapomnieć, kim jesteśmy, być najbardziej lojalnymi z lojalnych koalicjantów wobec ruchu narodowego, wobec Wolności Korwina – precyzował dalej cele KKP Grzegorz Braun.

 

Skarbnik partii Sławomir Czech poinformował, że powstające błyskawicznie struktury nowej partii obejmują już 34 okręgi spośród zaplanowanych 40. Na listach wyborczych Konfederacji Wolność i Niepodległość znalazło się 57 potencjalnych parlamentarzystów z KKP. Kampania do Sejmu i Senatu ma być wstępem do samorządowej, gdyż to na szczeblu lokalnym, jak uważają liderzy ugrupowania, można zatrzymać roszczenia promotorów dewiacyjnych ideologii.

 

Według Włodzimierza Skalika, sekretarza generalnego Konfederacji Korony Polskiej, formalna rejestracja partii (która nie będzie miała charakteru masowego) powinna nastąpić w ciągu 2-3 tygodni. Członkiem KKP nie będzie mógł zostać kandydat mający na swym koncie przynależność do masonerii bądź współpracę z tajnymi służbami obcych państw.

 

 

RoM

 

 

 


DATA: 2019-09-07 15:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
30
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jesteście poniżej bardzo śmieszni. PiS udaje katolików i patriotów. Nie rozpędza band LGBT na ulicach, trzyma sojusz z żydami, banderowcami i masońskim USA. I wy twierdzicie, że to lewackie PiS jest katolickie i propolskie?
2 miesiące temu / Leszek Sz
 
To jakiś malowany lis. Cieszymy się, że pan Braun dołączył do koalicji. Jest dla nas bardzo cennym nabytkiem - stwierdził na poniedziałkowej konferencji Korwin-Mikke.
3 miesiące temu / alek
 
WYPISZ, WYMALUJ ESKIMOS ze Wzgórz Golan, OKUPANT narodu Palestyńskiego !!!
4 miesiące temu / King Henry Happ
 
Uważam wszelkie skrajności i to po każdej stronie za bardzo niebezpieczne. Świat jest tak ułożony, że wszędzie potrzeba dyplomacji i wzajemnego zrozumienia. W przeciwnym wypadku dochodziło zawsze do wojen domowych i niech partia pana Brauna od czasu do czasu sobie to przypomni.
4 miesiące temu / Maryna
 
Ja tez glosuje na Pana Brauna. Tylko Jemu ufam. Glosuje na wartosci - etyke, uczciwosc, honor a przy tym rozlegla wiedze i erudycje.
4 miesiące temu / Ere
 
W drugiej połowie życia przykładam w wyborach jedynie miarkę moralną - głosuję na dekalog albo wcale. Czyli odpadają socjaliści, złodzieje, aborterzy i wrogowie Kościoła. Czyli głosuję na Browna. Reszta mnie nie obchodzi, nawet JKM, którego szanuję. Ale głosuję na Brauna - tylko jemu ufam.
4 miesiące temu / Jeffs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.