DZIŚ JEST:   04   KWIETNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
 
 
 
 

Konfederacja chce usunąć prowokacyjne symbole LGBT z przestrzeni publicznej

Konfederacja chce usunąć prowokacyjne symbole LGBT z przestrzeni publicznej
FOT.Maciek Markowski/FORUM

Witold Tumanowicz, jeden z liderów Konfederacji, zapowiedział stworzenie ustawy anty-LGBT, która pozwoli na wyrzucenie prowokacyjnych symboli i zachowań z przestrzeni publicznej. Dodał, że jego formacja jest oburzona zdarzeniami na marszu homoseksualistów w Lublinie i doprowadzi do „rozdziału LGBT od państwa”.

 

– My jako Konfederacja doprowadzimy do sytuacji, w której przegłosujemy ustawę anty-LGBT. To jest jeden z fundamentów tego, dlaczego idziemy do Sejmu – powiedział Witold Tumanowicz. – Ta najbliższa kadencja Sejmu jest do tego, żeby wypracować taką dobrą ustawę – dodał. Polityk podkreślił, że w treści ustawy powinny znaleźć się zapisy pozwalające na wyrzucenie z przestrzeni publicznej wszelkich prowokacyjnych symboli, a także zachowań nawiązujących do ideologii LGBT.

 

Podczas konferencji prasowej, liderzy Konfederacji przywołali zdarzenia z sobotniej manifestacji homoseksualistów, która przeszła ulicami Lublina. Politycy wyrazili swoją dezaprobatę dla działań tęczowych aktywistów, którzy dopuścili się profanacji symboli narodowych i religijnych. Witold Tumanowicz zwrócił jednak uwagę na zachowanie policji, która ochraniała manifestację LGBT. Jego zdaniem doszło do przekroczenia pewnych norm, ponieważ przeciwnicy tęczowego marszu zostali potraktowani przez funkcjonariuszy gazem łzawiącym. Miało to miejsce m.in. na samym początku marszu, kiedy grupa ok. 200 osób próbowała zablokować przemarsz zwolenników ideologii LGBT.

 

– Chcemy wyrazić ogromne oburzenie tym, co się działo na ulicach naszego miasta, ponieważ nie dość, że profanowane były polskie symbole narodowe, polskie symbole święte, religijne, mamy do czynienia z sytuacją, w której normalni mieszkańcy Lublina byli gazowani, bo chcieli się sprzeciwić tej manifestacji – stwierdził Tumanowicz.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

WMa


DATA: 2019-09-29 19:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy Polska już upadła? Do czego dąży ten kraj? Ja rozumiem, że nie każdy może lubić osoby innej orientacji, ale zachowywać się w taki sposób? Każda partia chce, aby państwo było lepsze i dla ludzi, a tym sposobem nie pozwala zwykłym ludziom żyć. To, że kobieta kocha inną kobietę aż tak przeszkadza ludziom? Pozwólmy być innym osobami szczęśliwymi. Nikt nikomu do łóżka nie zagląda, a chyba chodzi o to, by każdy był szczęśliwy, tak? Jeżeli Polska zamierza być tak zamkniętym krajem, to koniec końców ludzie stąd uciekną i zostaną sami starzy i konserwatywni ludzie. W ten sposób państwo upadnie i to bardzo szybko. Życzę powodzenia w prowadzeniu pustego państwa :"
5 miesięcy temu / xlfxaax
 
To forum katolickie, ale nie wiem czy dobrze trafiłem, musimy siebie szanowac a jest tyle nienawisci.
6 miesięcy temu / Katolic
 
Masz rację. Poziom popleczników wynika z poziomu liderów. Dlatego niestety nie zagłosuję na Konfederację. To kolejne mniejsze zło, a nie żadne dobro.
6 miesięcy temu / @Niestety
 
antyPOPiS- przeczytaj jeszcze raz swój wpis- jest dokładnie taki "uczciwy" ,jak innym zarzucasz a o prorosyjskosci Konfederacji swiadczy potok wypowiedzi na ten temat waszego lidera, Korwina Mikke
6 miesięcy temu / Niestety
 
Najpierw symbol,potem człowiek.
6 miesięcy temu / ollek
 
@...,...,..., PiSowcy obszczekujący G. Brauna, prezentują poziom swych pryncypałów, Targalskiego i Sakiewicza. Stary PZPRowiec i synuś działacza TPPR, zostali rzuceni do działania w swych klimatach, czyli przyprawiania ruskiego garba.. Więc jak ktoś ma zryte tak jak oni, to żadna siła nie odwiedzie ich od przekonania że ziemia jest płaska. Bo temu miało służyć zaświadczenie z prokuratury dla Grzegorza Brauna...
6 miesięcy temu / antyPOPiS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.