DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Konfederacja, ochrona życia i Kaja Godek. Robert Winnicki i Grzegorz Braun odpowiadają na zastrzeżenia Wojciecha Cejrowskiego

Konfederacja, ochrona życia i Kaja Godek. Robert Winnicki i Grzegorz Braun odpowiadają na zastrzeżenia Wojciecha Cejrowskiego
FOT.:Przemysław Jahr / Wikimedia Commons [Public domain] / Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)] / Fundacja Życie i Rodzina [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

„Pytają Państwo na kogo głosować. Na razie wiem tylko na kogo NIE głosować. Na pewno NIE warto na Konfederację – po tym jak wywalili Kaję Urszulę Godek, bo im pro-life źle działa na wyniki” – napisał na swoim profilu na Facebooku Wojciech Cejrowski. „Kaja Godek odeszła z Konfederacji po blisko dwóch miesiącach szantażowania nas ws. okręgu wyborczego, z którego miałaby startować” – stwierdził w odpowiedzi jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki.

 

Znany podróżnik w mocnych słowach skomentował odejście Kai Godek z partii będącej koalicją „środowisk na prawo od PiS-u”, zarzucając Konfederacji m.in. „wywalenie” pro-liferki, co w jego ocenie oznacza porzucenie postulatów pro-life, które jeszcze niedawno Konfederacja miała na swoich sztandarach.

 

 

„Pytają Państwo na kogo głosować. Na razie wiem tylko na kogo NIE głosować. Na pewno NIE warto na Konfederację – po tym jak wywalili Kaję Urszulę Godek, bo im pro-life źle działa na wyniki. (…) Ja na miękkich nie głosuję. Mamy jeszcze trochę czasu. Na razie nie ma nikogo” – napisał na Facebooku Wojciech Cejrowski, a swój wpis opatrzył cytatem z wypowiedzią Krzysztofa Bosaka – jednego z liderów Konfederacji, który w Mediach Narodowych powiedział: Myślę, że w Ruchu Narodowym podzielamy pogląd, że nie ma w Polsce, niestety wybory to pokazały, możliwości wprowadzenia do Sejmu formacji na radykalnie antyaborcyjnej i radykalnie antyhomoseksualnej retoryce.

 

„Pana Krzysztof Bosak proszę o publiczne wyjaśnienie. Głosowałem na Pana BO MI SIĘ WYDAWAŁO, ŻE ŻYCIE DZIECI NIENARODZONYCH JEST DLA PANA WAŻNIEJSZE NIŻ WYBORCZE SŁUPKI. Teraz mam wrażenie, że mnie Pan okradł. Nie Pan pierwszy - wcześniej, w sprawie aborcji zrobił to PiS. Mam gdzieś wasze stołki, strategie i politykę - interesuje mnie WYŁĄCZNIE kwestia aborcji” – komentował Cejrowski.

 

Na zarzuty podróżnika odpowiedział na swoim profilu na FB Robert Winnicki – jeden z liderów Konfederacji.

 

„Kaja Godek odeszła z Konfederacji po blisko dwóch miesiącach szantażowania nas ws. okręgu wyborczego, z którego miałaby startować. My złożyliśmy uczciwą propozycję - największy i najbardziej katolicko-konserwatywny z okręgów, które obejmował jej obszar startu do Parlamentu Europejskiego czyli – Siedlce. Ona nieustannie żądała Warszawy lub innego wielkomiejskiego na co nie było zgody pozostałych głównych sił Konfederacji (Ruch Narodowy, partia KORWiN i środowisko Grzegorza Brauna)” – napisał Winnicki.

 

 

„Rozumiemy, że Pani Kai propozycja z jakiś względów mogła się nie spodobać (choć była dobra, sprawiedliwa i wyborczo logiczna oraz dająca duże szanse na mandat poselski). Rozumiemy, że mogła w każdym momencie odejść z Konfederacji w związku z tym. Tak dzieje się często, nie tylko w polityce, gdy warunki współpracy przestają odpowiadać jednej lub obu stronom. Naszą intencją nigdy nie było wypychanie Pani Godek z Konfederacji. Dodajmy przy tym, że Kaja była nadreprezentowana w stosunku do posiadanych zasobów politycznych (np. brak ogólnopolskiej struktury organizacyjnej zdolnej do wysiłku wyborczego, zaplecze, doświadczenie etc.) we władzach. Dodajmy, że nieustannie uczestniczyła w posiedzeniach gremiów decyzyjnych Konfederacji i wyznaczaniu kluczowych kierunków” – podkreślił jeden z liderów Konfederacji.

 

„Nie rozumiemy natomiast dlaczego próbowała nas szantażować, wymuszać, sprzedawać informacje wewnętrzne konkurencji, by na koniec wytoczyć całkowicie kłamliwe zarzuty - m.in. o tym, że mieliśmy chcieć chować agendę pro-life itd. Tego się po prostu nie robi. Jest to tym bardziej nieuczciwe, że większość liderów Konfederacji (w tym piszący te słowa) angażowała się w akcje pro-life zanim ktokolwiek w Polsce słyszał o Kai Godek. Niestety - przyczyna, dla której Pani Godek odeszła z Konfederacji jest dosyć prozaiczna (brak porozumienia co do okręgu wyborczego zaspokajającego jej aspiracje) a cała dorabiana przez nią legenda ma ten fakt po prostu maskować. Nie wykluczam, że Kaja zdołała już nawet siebie samą do wersji głoszonej publicznie przekonać, ale to po prostu nie jest prawda” – podsumował Winnicki.

 

Głos w sprawie zabrał również inny lider Konfederacji Grzegorz Braun.  – Dementuję błędne interpretacje tej sytuacji, które się pojawiają jakoby odejście z Konfederacji Kai Godek to wyraz naszej złej woli i rugowania tematyki obrony życia z pola działań i zainteresowań Konfederacji – mówił z kolei w rozmowie z Mediami Narodowymi Grzegorz Braun.

 

Byłoby bardzo niewłaściwym uproszczeniem powiedzenie, że w naszym kręgu tematyka, którą wnosiła ze sobą pani Godek, jest jakaś egzotyczna czy też obca. Szanowni państwo, kwestia obrony życia w Konfederacji jest niekontrowersyjna. Życie ludzkie w granicach zakreślonych przez Boga od poczęcia do naturalnej śmierci i tyle – dodał.

 

Pani Kai Godek serdecznie dziękując za jej najlepszy, cenny wkład w dzieło Konfederacji życzę powodzenia w karierze solowej. Konfederacja jest zespołem, który musi grać do taktu i do rytmu tak żeby nie tworzyć kakofonii – podsumował Grzegorz Braun.

 

O opuszczeniu struktur Konfederacji Kaja Godek poinformowała w minionym tygodniu na antenie telewizji internetowej wRealu24. – Ja dzisiaj miałam spotkanie z kilkoma panami z Konfederacji i skończyło się w taki sposób że panowie wstali od stołu i wyszli. Środowisko naszej fundacji zostało postawione przed takim ultimatum, że albo się zgadzamy na określone warunki albo koniec współpracy. Ja apelowałam do rozsądku panów, ale niestety to się jakoś nie wydarzyło – powiedziała zaznaczając, że jej zdaniem nie jest to konflikt natury personalnej.

 

Każdy lubi się reklamować jako pro-lifer, a potem jak ten pro-life się traktuje to już różnie wygląda. (...) Były takie próby wyciszania tego tematu w Konfederacji, były takie próby ograniczenia wpływu środowiska pro-life na to co się w Konfederacji dzieje. We wtorek wieczorem panowie się spotkali bez poinformowania naszego środowiska, między sobą dogadali się co do zasad współpracy, co do tego, że od nas nie będzie nikogo w Radzie Konfederacji, nie będzie uczestnictwa środowiska pro-life w ewentualnej subwencji jeżeli zostanie przekroczony próg 3 proc. i trzecia rzecz: tam uzgadniano listy i to też się działo zupełnie poza naszą wiedzą, mimo że my tak gdzieś od dwóch miesięcy apelowaliśmy o to , żeby siąść na spokojnie, przedyskutować te listy i zastanowić się co zrobić, żeby te listy były jak najlepsze – stwierdziła dodając, że pod koniec czerwca miało dojść do jej spotkania z innymi liderami Konfederacji, jednak na umówione spotkanie nie przyszła część osób: przedstawiciele Ruchu Narodowego oraz Janusz Korwin-Mikke.

  

 

Źródło: Facebook / nczas.com / wRealu24 / PCh24.pl / Media Narodowe

TK


DATA: 2019-08-12 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wywalenie pro-lajferów i anty-szczepionkowców to najlepsze co Konfederacja mogła zrobić
1 miesiąc temu / wyważony pragm
 
CD Niech się podróżnik ? Pan Wojciech Cejrowski ogarnie i przestanie się zachowywać jak Pani Kaja Godek bo mężczyźnie takie lawirowanie nie przystoi. Pozdrawiam serdecznie.
8 miesięcy temu / JP z Wro
 
Witam, przy całej zacności działalności Pani Kaji Godek, to mniemam, że jest to osoba mało zgodliwa, długo przecież nie wytrzymała w Fundacji Pro Prawo do Życia, założyła swoją, potem poszła w politykę a tam też przecież potrzeba zgodliwości a tej cechy Szanownej Pani zabrakło, zamiast brać to co dają to zaczęła wybrzydzać i też poszła sobie, trochę mi to przypomina rozbijacką robotę, każda Kobieta ma odrobinę prawa do dezynwoltury ale są granice za którymi nie ma miejsca na spory bo bez jedności nie będzie skuteczności. Powiem wszystkim krytykującym Konfederację, że jak to bywa w polityce otrzymujemy od nich "polityczną paczkę" i możemy ją brać lub nie brać ? mamy wybór jak w sowieckiej stołówce ? można jeść lub nie jeść, nie ma idealnych propozycji politycznych tak samo jak nie ma ludzi o identycznych idealnych politycznych poglądach. Nie ma poza Konfederacją kogo wybierać - mimo jej mizerii - bo reszta propozycji politycznych to jawna lub skryta zdrada. Niech się podró
8 miesięcy temu / JP z Wro
 
KROTKO UJMUJĄC JESLI NADAL BĘDZIE RZĄDZIŁ OBECNY RZĄD .PAN CEJROWSKI MOZE SPOKOJNIE PRZYGOTOWYWAC SIE DO NOWEGO CYKLU PROGRAMÓW ...TYM RAZEM -"BOSO,GOŁO PRZEZ CIEMNY KRAJ "
8 miesięcy temu / STAŃZYK
 
Szkoda! Co by konfederaci nie mówili, w tym wypadku rację przyznaję Wojciechowi Cejrowskiemu. Konfederacja mojego głosu raczej już nie dostanie. Nie lubię skrytych wrogów Chrystusa, a tak teraz odbieram to ugrupowanie. Dlaczego jest tam ciągle Grzegorz Braun, nie rozumiem. Michał Obrębski
8 miesięcy temu / Michał Obrębs
 
Pepe - bardzo bym prosił aby nie strugać nam ze zomowca Czerniaka elity. To że kreuje sie na antysystemowca nie znaczy że nie został do tego oddelegowany. Wystarczy że raz byl w zomo - ile razy mamy byc przerabiani przez tych samych ludzi? Przecież to żałosne.
8 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.