DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Kondycja armii do poprawki. Co dziesiąty żołnierz nie zaliczył testów sprawnościowych

Kondycja armii do poprawki. Co dziesiąty żołnierz nie zaliczył testów sprawnościowych
Lukasz Dejnarowicz / FORUM
#TESTY    #SIŁY ZBROJNE    #MACIEREWICZ    #SYSTEM DOWODZENIA    #REFORMA    #MON    #WOJSKO    #KONDYCJA    #ARMIA

Spośród niemal 94 tys. żołnierzy zawodowych, którzy powinni byli w roku 2016 przystąpić do sprawdzianu sprawnościowego, blisko 10 proc. uniknęło testów, przedstawiając... zwolnienie lekarskie. Najbardziej schorowaną grupą okazali się być podoficerowie.

 

Coroczne testy sprawnościowe to w zawodowej armii – wydawałoby się – rutyna. Marszobieg, pływanie, podciąganie na drążku, bieg zygzakiem, skłony tułowia – to ćwiczenia, z którymi każdy wojskowy problemów mieć nie powinien. Oczywiście wymogi egzaminacyjne dostosowane są do wieku żołnierza, stanowiska i rodzaju wojska, w których służy. Jednak dla co dziesiątego wojskowego normy okazały się zbyt wysokie, by podjąć ryzyko sprawdzianu.

 

Jak podaje rp.pl, w 2016 roku do testów stanąć powinno prawie 94 tys. żołnierzy zawodowych, ale ponad 9 tys. mundurowych tego nie uczyniło, przedstawiając m.in. zwolnienie lekarskie.


„W grupie tej było 2 675 (2,85 proc.) oficerów, 4 596 (4,89 proc.) podoficerów i 2 701 (2,88 proc.) szeregowych” – czytamy. Ostatecznie sprawdzianu nie zaliczyło 648 żołnierzy. „Ocenę dostateczną otrzymało 5 797 żołnierzy (6,86 proc.), dobrą – 34 940 (41,34 proc.), a bardzo dobrą – 43 120 (51,03 proc.)” – podał rp.pl.

 

Ocena niedostateczna lub brak zaliczenia testu może oznaczać zwolnienie ze służby wojskowej. Nie dotyczy to jednak osób posiadających zwolnienie lekarskie, a także pań w ciąży lub karmiących piersią.

 

Zdaniem gen. rez. Romana Polko, dane resortu obrony na temat kondycji wojskowych są niepokojące i jest to efekt ograniczania w jednostkach liczby instruktorów wychowania fizycznego. – Wojsko powinno otworzyć swoje obiekty sportowe, a także postawić na rozwój sportu masowego, a nie tylko wyczynowego – ocenił.

 


Źródło: rp.pl

MA
 


DATA: 2017-05-11 09:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Większość Oficerów zalicza WF bo w komisjach egzaminacyjnych są ich koledzy, też oficerowie a jak wiadomo Ręka Rękę myje - tyle w temacie. PDF.
ponad 3 lata temu / Targar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.