DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Komuniści w rosyjskiej Dumie: zły Zachód chce uniemożliwić Serbii kontakty z Rosją

Komuniści w rosyjskiej Dumie: zły Zachód chce uniemożliwić Serbii kontakty z Rosją

Niedawno minęła 15 rocznica rozpoczęcia militarnej operacji NATO w Jugosławii. W rosyjskiej Dumie Państwowej coraz częściej słychać głosy, że Rosja zaniedbuje Serbię. Jak nietrudno się domyślić w debacie potępiającej agresję NATO, a broniącej zarazem pokrzywdzonych Serbów, prym wiodą przedstawiciele Komunistycznej Partii Rosji.

 

Przestępcza działalność NATO w byłej Jugosławii nigdy nie ulegnie przedawnieniu. Wcześniej czy później winni tej agresji, tych mordów na niewinnych ludziach, poniosą sprawiedliwą karę” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez rosyjskich komunistów.

 

Deputowani przypominają, że Serbia to – obok Białorusi – najwierniejszy obecnie europejski sojusznik Rosji. Aż 80 proc. Serbów jest przeciwnych wstąpieniu ich kraju do struktur NATO. Komunistyczni parlamentarzyści twierdzą, że Zachód robi wszystko, by pchnąć Serbów w objęcia NATO.

 

Komuniści podtrzymują również, że Zachód chce uniemożliwić Serbom kontakty z Rosją. O tym, że Serbia powinna wejść w bliższy sojusz z Moskwą pisze też prokremlowska prasa. „Dobrze by było, aby Serbowie weszli do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Wiemy, że chce tego większość serbskiego społeczeństwa. Mało tego, w Serbii nie brakuje dziś głosów, by kraj ten, zamiast do Unii Europejskiej, wszedł w skład Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej” – czytamy w obszernym komentarzu zamieszczonym w rosyjskiej „Prawdzie”.

 

Obecnie członkami Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej są Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja i Tadżykistan. Obserwatorami przy EWG są natomiast Armenia, Mołdawia i Ukraina (status tego ostatniego kraju w każdej chwili może ulec zmianie).

 

Anna Filimonowa, specjalistka ds. bałkańskich przy Rosyjskiej Akademii Nauk jest zdania, że Zachód od lat 90. XX wieku nadaje Serbii status kolonialny. Kraj ten – zdaniem Filimonowej – musi poczuć, że ma szanse wyjść w końcu na prostą i raz na zawsze uniezależnić się od szantażującego go Zachodu. – Taką szansą może być dla niej właśnie systematyczne zacieśnienia stosunków z Unią Celną – uważa Filimonowa.

 

Od 2012 prezydentem Serbii jest Tomislav Nikolić. Jest to polityk znacznie bardziej prorosyjski niż jego poprzednik Boris Tadić.

 

 

Źródło www.regions.ru, www.pravda.ru

ChS


DATA: 2014-03-31 16:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To dzieki tez i Rosji "doszlo" do tej wojny - ciagle weto w R.B.ONZ,ktore wiele lat staralo sie doprowadzic do pokojowego rozwiazania - podobnie jak sie "rozeszla" Czecho-Slowacja! Kiedy i Serbowie i muly z Kosowa zaczely sie wzajemnie mordowac po prostu nie bylo wyjscia - musiano uzyc sily! Ponadto byli jeszce Bosniacy, Chorwaci i Slowency,ktorzy tez nie spali w spokoju.Dzisiaj sobie Rosja zaczyna "przypominac" swoja komunistyczna "wielkosc",ktora w rzeczywistosci nigdy nie byla.Komuna zbankrutowala a Putinowi sni sie nowy podzial swiata,jemu juz nie odpowiada wspolpraca - mu sie sni "militarna rywalizacja" a to nic dobrego nie wrozy!
ponad 5 lat temu / M.M.Vancouver.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.