DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Komuniści w BBN. „Gazeta Polska Codziennie”: Jeden był politrukiem, drugi kończył kursy marksizmu

Komuniści w BBN. „Gazeta Polska Codziennie”: Jeden był politrukiem, drugi kończył kursy marksizmu
fot.FOT. JERZY DUDEK / FORUM

„Gazeta Polska Codziennie” dotarła do nowych informacji o ludziach z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, których przeszłość budzi zdumienie. „Jeden był politrukiem w wojskowej jednostce, drugi kończył kursy marksizmu” – donosi dziennik.

 

Na BBN gromadzą się coraz czarniejsze chmury. Media ujawniają szokujące informacje o przeszłości osób tam zatrudnionych.

 

Płk Czesław Juźwik stracił stanowisko w związku z informacją, że w latach 80. pracował w wojskowym kontrwywiadzie. Sprawę nagłośniła „GPC”. W miniony weekend portal Niezalezna.pl podał, że Mirosław Wiklik (od kilku miesięcy dyrektor gabinetu szefa BBN-u) należał do PZPR-u, a nawet był oficerem politycznym w 6. Batalionie Powietrznodesantowym. Natomiast generał Romuald Ratajczak, czyli doradca szefa BBN-u, to absolwent wieczorowego kursu marksizmu i leninizmu.

 

W poniedziałek pojawiły się kolejne informacje dotyczące ludzi z BBN. Ich życiorysy prześwietliła „Gazeta Polska Codziennie”. Rewelacje dziennika dotyczą Waldemara Kozickiego, naczelnika wydziału w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, oraz Macieja Czulickiego, który jest specjalistą w wydziale kierowanym przez Kozickiego.

 

Kozicki należał do ZSMP od 1977 r. aż do schyłku PRL-u, a legitymację PZPR-u nosił w latach 1984–1990. W jednej ze służbowych opinii był chwalony przez przełożonych: „reprezentuje sobą godną do naśladowania postawę ideowo-polityczną”. Kozicki był również instruktorem politycznym (od 1984  r.) Wydziału Politycznego Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych.

 

Również Czulicki również należał do PZPR, charakteryzowano go jako aktywnego działacza POP-u PZPR. Wykazywał on „duże umiejętności agitatorskie”, czyli, jak konkluduje dziennik, jeszcze u schyłku „polski ludowej” przekonywał do słuszności linii partii.


Zdaniem Pawła Solocha, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, tekst z „Gazety Polskiej Codziennie” jest przejawem trwającej informacyjnej wojny hybrydowej w rosyjskim stylu. – Jeśli chodzi o ludzi, którzy mają przeszłość związaną ze służbami PRL-u, ze szkołami ukończonymi w Moskwie w czasach Związku Radzieckiego – to jest problem, który występuje we wszystkich instytucjach, również w MON, również w MSZ, również w służbach – stwierdził w RMF.

 

  

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie” / rmf24.pl

luk
  


DATA: 2017-10-02 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co prawda tego nie zrozumiesz, ale nam, Polakom i katolikom, źli wolnorynkowcy nie są potrzebni. Na przykład nie potrzebujemy prywatnych płatnych morderców zwanych aborcjonistami.
ponad 2 lata temu / do lewaka
 
Prezydent Duda nie podpisał nominacji generalskich, w odwecie minister Macierewicz dobrał się do jego ludzi. Idiotyczne.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
To źli ludzie, trzeba ich wywalić, fakt. Ale jeśli ktoś służył w PZPR od 1985 r. do końca, należy z nim przeprowadzić wywiad i jeśli okaże się, że motywacją była chęć postawienia fundamentów pod szykowaną przez PZPR gospodarkę wolnorynkową, należy takiego funkcjonariusza pozostawić. Bo znaczy to, że mamy do czynienia z konserwatystą i wolnorynkowcem, czyli kimś takim, kogo potrzeba dziś największa.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.