DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Proszę o źródło tego cytatu, który autor w swoim artykule napisał: ?Komunia Święta na rękę jest większym złem niż aborcja? Rzetelność dziennikarska się tego domaga.
1 miesiąc temu / Teresa
 
Są w internecie zdjęcia Matki Teresy jak przyjmuje hostię do ręki oraz ! udziela Komunii siostrom. Nie mogę tu wpisać linków, więc polecam wpisać w wyszukiwarce: Matka Teresa o komunii na rękę. Tam jest link do strony krzyż nazwa pl i na końcu w komentarzu są 2 linki
5 miesięcy temu / lego
 
Fajny artykuł. Takie dobre chrześcijańskie złośliwości. Pokora ponad wszystko.
6 miesięcy temu / Greg
 
Do Kasi: DEMONY KŁAMIĄ.
ponad 2 lata temu / dd
 
Komunia na rękę zbliża do Boga, pogłębia szacunek i relację. Błędna diagnoza = błędne wnioski
ponad 3 lata temu / Rob
 
Dziwna sprawa,bo przesluchalam kilka nagran z egzorcyzmow Annabelle Michael i jeden z demonow Judasz stwierdzil,ze przyjmowanie komunii na reke to jego sprawka.
ponad 4 lata temu / kasia
 
Jezus "Błogosławił, łamał i rozdawał" (Mt 26,26) bez podania szczegółów jak. Po za tym w Wieczerniku apostołowie nie siedzieli ani klęczeli lecz leżeli (Mk 14, 15) dokoła stołu gdyż w tej pozycji ucztowano w starożytności.
ponad 4 lata temu / WAWA
 
Byliśmy obecni we Włoszech na Mszy Świętej. Podczas Komunii Świetej ksiądz siedział na fotelu, a Komunii udzielał pan w koszulce polo, który wczesniej przygotowywał kościół do Mszy Świętej (zapalał światła, ustawiał ławki etc.). Na tyle było to szokujące, że dzieci nie przystąpiły do Komunii Świętej. Więc co kraj, to obyczaj?!?
ponad 5 lat temu / Darek
 
Nie chodzi tylko o szacunek, ale rece ludzi, dzieci dotykaja wszystkiego i sa nieczyste, w dawnych czasach przyjmowano komunie na reke ale kladziono Hostie na huste a nie na gola reke. Druga i najwazniejsza sprawa to sa male odrobinki Hosti, ktore moga zostac na rekach, NO I CO WTEDY??!! KAZDA ODROBINKA HOSTI JEST ZYWYM JEZUSEM! Wiec branie na reke jest czysta profanacja. Taka jest prawda czy ktos chce czy nie! A na stojaco to tak na rowni z soba. Chrystusa powinno sie przyjmowac jak Boga i pana, wiec co najmniej na kolanach. Przeciez On umarl za nasze wystepki i to z miloscia. trzeba miec zatwardziale serce zeby stanac z Nim jak rowny z rownym. Za to tez bedziemy odpowiadac i nikt sie nie wykreci ze nie wiedzial, bo niewiedza prowadzi do bledaow, a bledy do piekla. Proste.
ponad 5 lat temu / Anshua
 
Najpierw oduczali ludzi klękania przed Bogiem, teraz już promują Komunię Św. na rękę. Co będzie dalej? Komunia do kieszeni?
ponad 5 lat temu / abc
 
@Sacerdos Hyacinthus - Szanowny księże,a kto tak myśli? Dziś to niepopularne i staroświeckie :( Dziś się nie propaguje katolickości, bezpieczeństwa i nierelatywizmu ale radość otwartość i braterstwo wobec bliźniego. Kto dziś może pomówić o apologii? Jesteśmy w zdecydowanej mniejszości i musimy się wspierać takimi jak księdza wypowiedziami.
ponad 5 lat temu / Soplica
 
Tygodnik powszechny tygodnikiem katolickim? Śmiech na sali!
ponad 5 lat temu / MłodyKatolik
 
Cóż się dziwić, że Tygodnikowi Powszechnemu się marzy, skoro są wspólnoty w KK, które to mają w papierach przyklepane. Skoro można jednym, to czemu nie można innym? Skąd to święte oburzenie?
ponad 5 lat temu / Maria
 
Pozostając w zakresie poruszanej tu problematyki, pozwolę sobie przypomnieć o dwóch tekstach: wywiad opublikowany na PCh24.pl 18.06.2014 "Upadnij na kolana... O czci Najświętszego Sakramentu" oraz książka "Uniżenie przed Bogiem centralną kwestią kultury. Przemilczany aspekt pontyfikatu Benedykta XVI" - jednoznacznie afirmatywna apologia postawy klęczącej, zwłaszcza przy przyjmowaniu Komunii Świętej. Lektura katolicka, nierelatywizująca, bezpieczna.
ponad 5 lat temu / Sacerdos Hyacinthus
 
Bardzo ciekawie przedstawił to ks. Chrostowski: pierwsi chrześcijanie- a byli nimi Żydzi! - modlili się padając na kolana lub na twarz jak to jest w zwyczaju bliskowschodnim do dziś. Rabini - dla których wiara w Chrystusa była bluźnierstwem - dla odróżnienia się od chrześcijan zakazali klękania i wprowadzili zwyczaj stania i "gibania się" podczas modlitwy. Dziś hierarchia kościelna wprowadza nagminnie zwyczaj stania podczas modlitwy czy komunii. Wniosek? ........... kto tu komu stara się przypodobać?
ponad 5 lat temu / Soplica
 
chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na sam akt udzielania Komunii Świetej przez Kapłana. Odnoszę wrażenie, że często to przypomina rozdawanie cukierków z tacy. Zwróćcie na to uwagę u siebie w kosciołach. Rutyna zabija . . . . W moim kościele tylko niektórzy kapłani potrafia się wspaniale obchodzić z Hostią.
ponad 5 lat temu / jeremi
 
Tygodnik Powszechny od czasu przejęcia go przez koncern ITI, nie jest pismem katolickim. Ma pełnic rolę wytrycha aby zaminować polski kościół od środka. absolutnie nie polecam lektury tego pisma, szkoda pienioędzy i czasu. Wypociny intelektualne bonieckiego niech zostaną tem w Krakowie.
ponad 5 lat temu / andrzej
 
Nie rozumiem dlaczego autor artykułu założył, że przyjmowanie komunii "na rękę" musi się wiązać z brakiem szacunku, lub co najmniej mniejszym szacunkiem.
ponad 5 lat temu / Piotr
 
Księże Wojciechu Pełka - niech Ksiądz koniecznie przeczyta i weźmie sobie do serca treść artykułu Czcigodnego Księdza Benedykta J. Huculaka dr hab. teologii dogmatycznej:" Cud w Sokółce -odpowiedź na znieważenie". Niech ten artykuł obudzi w Księdzu wiarę w Boga, bo zmarnuje Ksiądz swe kapłaństwo i odpowie przed Panem Bogiem za przyuczanie wiernych do zdrady tysiącletnich obyczajów i lekceważenia Zbawiciela obecnego w Najświętszej Hostii.
ponad 5 lat temu / Berenika
 
nie klękanie podczas przyjmowania Komunii św. to jest usztywnianie ludziom kolan, bo jeśli klękami podczas przyjowania Komunii św., to nie ma powodu klękać w ogóle, nigdy.
ponad 5 lat temu / edek
 
Typek. 150 po narodzeniu Chrystusa zakaz dotykania przez niekonsekrowane ręce kielicha mszalnego! Dokument papieski do dziś nie odwołany! Te pierwsze wieki to mroczna otchłań ataku na Ciało Pańskie. Arianie! Nie mylić przestróg dla kapłanów z mówieniem do wszystkich. Archeologia liturgiczna w rękach zdrajców reńskich. Oj wiele do naprawy po spustoszeniach rewolucji. Biedny Naród Polski przyuczany do zdrady tysiącletnich obyczajów. Ktoś za to odpowiada i odpowie.
ponad 5 lat temu / Leo
 
To jest nie od dziś "Obłudnik Powszechny"! Łgarstwa takie wypisywać!
ponad 5 lat temu / Teresa
 
+ Wdzięczność wszystkim władcom,magnatom, Świętym którzy nas Polaków przez tysiąc lat uczyli klękania przed Najświętszym Sakramentem. Wy, niszczący ten tysiącletni obyczaj w Polsce bądźcie ......... !
ponad 5 lat temu / Leo
 
U źródeł tych wszystkich dyskusji kryje się pytanie. Czym dla mnie jest Komunia Święta? Kim dla mnie jest Chrystus pod postacią chleba? Jeśli naprawdę wierzysz, że jest to Ciało Chrystusa, nie ma siły, padniesz na kolana i nie będziesz uważał swoich rąk ważniejszych od szacunku dla Zbawiciela. Tymczasem Błażej Strzelczyk w centrum Eucharystii stawia człowieka a nie Chrystusa i to jest problem wielu "otwartych" katolików. Wszystkim nam potrzebne rekolekcje i przypomnienie prawd wiary. Instrukcje są potrzebne, gdy się o nich zapomina. Kapłanom nie wolno zapominać.
ponad 5 lat temu / Katarzyna
 
Powtórzę cierpliwie, co mówiłem tu w czerwcu: "Praktyka Komunii na rękę jest bliskim niebezpieczeństwem profanacji, jeśli nie wprost praktyką profanacyjną. Nie jest to prywatna, skrajnie betonowa opinia. Przeciwnie, stwierdzenie to ma uzasadnienie w obiektywnym stanie rzeczy: w każdej, nawet najmniejszej cząstce konsekrowanej hostii jest cały Pan Jezus. Komunikanty są kruche. Przy rozdawaniu Komunii Świętej zawsze partykuły się odrywają. Dlatego zawsze powinna być patena, którą podtrzymuje usługujący. W przypadku udzielania Komunii Świętej na rękę zachodzi prawdopodobieństwo, a nawet pewność, że jakieś niezauważone partykuły pozostaną na dłoni, spadną na podłogę i dojdzie do zbezczeszczenia Najświętszego Sakramentu. Tylko ten jeden argument wystarczy, aby ze szczególnym szacunkiem i wdzięcznością odnieść się do tych duchownych, którzy nie udzielają Komunii na rękę".
ponad 5 lat temu / Sacerdos Hyacinthus
 
Masoneria kościelna nie śpi.Katolicy nie dajmy się zwesc burzycielom Kościoła Chrystusowego.Komunia św tylko na klęcząco i do ust !
ponad 5 lat temu / wierny
 
Tygodnik Powszechny tochyba na te samą mentalośc co gazeta wybiórcza.Oni z jednego klany sie wywodzą. Ich przywódca to rabin.
ponad 5 lat temu / Basia
 
Nie dziwi więc, czemu rzeczone czasopismo zwane jest czasami żydownikiem powszechnym!
ponad 5 lat temu / John Galt
 
czyli jeśli pooadoruje Pana Jezusa na rece jak kazał św. Augustyn to jest wszystko w porządku? Niestety fakty sa przeciwko tradycjonalistom w tym mnie. Dlaczego autor twierdzi, że kiedys potrafiono godnie przyjmowac na reke a dzis to juz tylko "fetysz"? a jesli sie poadoruje Pana Jezusa przez chwile i spozyje z reki to ok? bo na to wychodzi z tego artykułu. dla mnie odpowiedz jest jasna. Tak - kiedys brali na lapy Pana Boga, ale katolicyzm dopiero sie docierał...
ponad 5 lat temu / typek
 
Ks. Wojciecha Pełkę wysłać na rekolekcje do Sokółki.
ponad 5 lat temu / Marianna
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.