DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jeżeli się dopuszcza takie przyjmowanie komuni to musi to być uargumentowane teologicznie. Więc czy nie jest to związane z podziałem na biednych i bogatych przy jednoczesnym likwidowaniu balaskow, likwidowaniu tej niedostępnej sfery. Do ręki podaje się żywność biednym. Poza tym ma to być z konieczności przez pandemie czyli wszyscy muszą przyslowiowo zacisnąć zęby i się do tego przymusic ale czy zamiast tego nie zaciskaja przyslowiowych pięści.
6 miesięcy temu / Lok
 
Komunia Święta na rękę to w naszym kraju podążanie w kierunku cywilizacji luteranskiej bo na tym się to nigdy nie skończy a pewnie też podążanie w kierunku cywilizacji turanskiej. Wiadomo co to oznacza.
6 miesięcy temu / niepakt
 
Kapłan nie jest nadzorcą,aby miał kontrolować czy ktoś godnie spożywa hostię.Zresztą godnie to nie znaczy w jaki sposób.Wnaszej parafii komunie św.zawsze spożywa dwoje ,o których wszyscy wiemy ,że porzucili dotychczasowe rodzinki i stworzyli sobie nową komórkę społeczną.Czy jeśli przyjmują do ust to robią to godnie?
6 miesięcy temu / Ina
 
Nie wiem dlaczego księża nie udzielają komunii św. przy balaskach,które jakimś cudem znikły z wielu kosciolów. Starsi czy chorzymogli wtedy ukleknąć i przyjąć godnie Ciało Pańskie Kard Sarah w swoim wystąpieniu podkreślił że Watykan nigdy nie nakazał przyjmowania z komunii senatu stojąco ani nie narzucił przyjmowania jej na stojąco. To wymyślili lokalni biskupi, aby rozdać komunię jak nas ybciej
6 miesięcy temu / Anks
 
W przypadku starszych najlepszym sposobem podawanie Komuni Św do ust. Żeby wyreczac we wszystkim. Także nie potrafią zadbać sami o wszelkie względy bezpieczeństwa.
6 miesięcy temu / Tak tylko.
 
Starsi mają problem z przyklęknięciem - nie ze względu na brak szacunku - ale z powodu kondycji fizycznej. Św. Paweł do Kolosan pisał:"W Nim bowiem mieszka cała Pełnia Bóstwa, na sposób ciała ? jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy"; o tym należy pamiętać gdy przyjmuje się komunie świętą.
6 miesięcy temu / t
 
Rok 878 Sobór w Rouen. Kanon 2. Zabrania się udzielania osobom świeckim Ciała Chrystusa na rękę, jako ubliżająca i obraźliwa dla Pana Boga. Zarządza się za to karę odsunięcia od służby ołtarza. Już od V-VI w. zabraniano takiego podawania.Prawo kanoniczne, mówi o zwyczaju przyjmowania na klęcząco i do ust, jest najlepszą interpretacja prawa. Synod w Saragossie, ekskomunikował każdego, kto odważyłby się przyjmować komunię na rękę. Dekret ten został potwierdzony, przez Synod w Toledo.
6 miesięcy temu / taki 1
 
przy przyjmowaniu komunii świętej na rękę pozostają na niej fragmenty które spadają na podłogę i potem ludzie po nich depczą, to jest najgorsza forma w jakiej można przyjmować Pana Jezusa w eucharystii, najbardziej godną i wyrażającą pokorę i uniżenie przed Bogiem jest forma na klęcząco, a kiedy bierzesz do reki to tak jak byś zrównywał się z Panem Jezusem i decydował co z Nim zrobić, --- a pozatym na logike to gdy kapłan daję do ust do dotyka hostii jedna osoba, a gdy na rękę do już dwie osoby dotykają hostii więc według tych co mówią że można się zarazić przy dotyku hostii szansa przy wersji na rękę zwiększa się dwukrotnie więc czy jest w tym jakiś sens? otóż żaden a skoro brak sensu no to pochodzi to od diabla.
6 miesięcy temu / pibcio
 
A co ze znanymi wskazówkami św. Cyryla Jerozolimskie, dotyczącymi przyjmowania Komunii św. na rękę?
6 miesięcy temu / SymNT
 
....w USA- wszyscy biora na reke ! ...ja mysle ze problem jest gdzie indziej, godne przyjmowanie i byc w lasce uswiecajacej i co odcina od laski uswiecajacej i to jest istotne pytanie ?! gdzie jest granica laski a gdzie grzech, wiele pytan np. czy ogladanie nagich kobiet jest grzechem ? czy klotnia w pracy jest grzechem ? czy spoznianie sie na msze jest grzechem ? na reke przyjomowanie itd -niegodne przyjmowanie komunii jest ciezko to zrozumiec i mozna szybko w udreczenia diabelskie popasc . przerozne zaburzenia psychiczne. trzeba zachowac dystans ale tak do konca i tak sie nie dowiemy- . bo kto odrozni potszepyt skolatanaej duszy- skad one pochodza od Boga czy od szatana tyle.pozdrawiam.
6 miesięcy temu / wacek50
 
Nie ma co kombinowac, niech będzie jak było. Nova et vetera.
6 miesięcy temu / Paweł K.
 
W Niemczech można w tej chwili uczestniczyć we mszy świętej jedynie wtedy gdy wierny zgłosi się wcześniej u księdza i ksiądz dostąpi mu miejsca na mszy oraz gdy wierny zaakceptuje bez sprzeciwu warunki uczestnictwa a wiec maski, odstępy i komunie na rękę. Dzieje się to również w polskich ośrodkach misyjnych oraz na polskich mszach wiec wierni tu nie maja żadnej możliwości godnego przyjęcia komunii i na to wyglada ze nic się jeszcze długo tu nie zmieni w tej sprawie...Boże przyjdź nam z pomocą!!!
6 miesięcy temu / Jadzia
 
W Norwegii, w niektórych kościołach podają tylko i wyłącznie szczypcami i do rąk.
6 miesięcy temu / A.
 
Zgadzam się. Przecież wszystko co się teraz robi to eliminowanie czci do Najświętszego Sakramentu. Tradycja jest taka że traktowanie Chrystusa jako Pana i Króla zawsze przejawia się w klękaniu przed Nim jak przed każdym królem. Dziś dąży się do upadabniania do tego co w świecie czyli wstawania z kolan, traktowania jako równych.Apostolowie może traktowali się równo ale o zajmowaniu Tronu Pismo Święte mówi że dzieje się to w Niebie. Przyjmowanie komuni przypomina coraz bardziej za przeproszeniem fast food. Może teologicznie tak nie jest ale coś takiego przypomina.
6 miesięcy temu / pl
 
Już zdążono nauczyć świeckich przyjmowania Komunii na rękę przez te 3 miesiące "epidemii", już w niektórych parafiach od małych dzieci do staruszków wszyscy są wytresowani w wyciąganiu rąk, a kapłan udzielający komunii nawet nie patrzy czy komunia jest spożywana przed ołtarzem, czy w drodze do ławki. Wygląda to tragicznie, kapłan zachowuje się jak automat do wydawania przekąsek.
6 miesięcy temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.