DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Komunia św. dla kandydatów popierających aborcję? Brazylijczycy oburzeni

Komunia św. dla kandydatów popierających aborcję? Brazylijczycy oburzeni
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM
#KOMUNIA ŚW.    #BRAZYLIA    #GRZECH    #KOMUNIA    #ABORCJA    #BROŃ    #WYBORY    #SOCJALIŚCI

Brazylijskich katolików oburzył fakt udzielenia Komunii św. politykowi socjalistycznej Partii Pracy, kandydatowi na prezydenta tego kraju.

 

Fernando Haddad, którego partia popiera aborcję jako „prawo kobiety” określa się publicznie jako człowiek „osobiście przeciwny aborcji”, ale daje do zrozumienia, że poparłby ją „w pewnych przypadkach”. Ubiegająca się o wiceprezydenturę koleżanka Haddada, Manuela D’Ávila, natomiast jawnie chce legalizacji aborcji. Polityk przystąpił do Komunii św., co wywołało oburzenie wiernych.

 

Ks. Jaime Crowe, który udzielił Komunii św. Haddadowi (są doniesienia, że do Stołu Pańskiego dopuszczona została także D’Ávila), tłumaczy się ze swojego postępowania cytując... papieża Franciszka. Powiedział on m.in.: „obrzęd Eucharystii w Kościele katolickim jest wyjątkową chwilą refleksji i decyzji wiernych. Ufamy w sumienie każdego z nich, a cytując słowa papieża Franciszka: jeśli szukają Boga, kim jestem, by osądzać?” Brazylijska gazeta „O Globo” donosi, że ks. Crowe powitał Haddada słowami: „Czujemy się zaszczyceni twoją obecnością”.

 

Jak przypomniał portal kanon 915 kodeksu prawa kanonicznego mówi: „Do Komunii świętej nie należy dopuszczać (...) osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”.

 

Tymczasem Haddad broni swojej postawy atakując swojego politycznego oponenta Jaira Bolsonaro, który popiera prawo do broni obywateli, wytykając mu, że „broń to instrument śmierci”. Jak twierdzi Haddad „chrześcijanin musi opowiadać się za życiem”.

 

Aborcja w Brazylii jest zabroniona niemal w każdym przypadku, a większość Brazylijczyków zdecydowanie opowiada się przeciwko aborcji.

 

Źródło: DailyWire.com

jjf


DATA: 2018-10-19 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lauda Sion// Ecce panis Angelórum,// Factus cibus viatórum:// Vere panis filiórum,// Non mitténdus cánibus.// Oto synów Chleb przebłogi// dan idącym w niebios progi// miotać Go nie można psom // Św. Tomasz z Akwinu
ponad 1 rok temu / Rys
 
Aborcja reglamentowana czy tez na raty. Mozna tez odklepac pacierze lub odspiewac piesn jako zwykla pioseneczke. Na koniec pomachac lapkami i wszystko gra, lez to sliczne.
ponad 1 rok temu / Jara
 
A w Polsce lepiej? 30-tu posłów PiSu przeciw aborcji a ponad 200-tu za. Można sobie dokładnie sprawdzić wyniki głosowań. A potem pchają się w pierwsze rzędy w świątyniach i purpuraci im komunii udzielają bez zahamowań. Jakoś publicznie nie przepraszali za grzech publiczny. Ktoś odpowie za to zgorszenie.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Po co szukać aż tak daleko? Poprzedni polski (nie brazylijski!) prezydent w lipcu 2015r. w pełni świadomie podpisał ustawę o in vitro wbrew bezwzględnemu stanowisku Kościoła wobec tej metody. I co? I nic, dalej przyjmował publicznie Komunię Świętą co stanowiło szczególną formę zgorszenia
ponad 1 rok temu / jank
 
Wszystko zostało powiedziane. Drzewa tracą liście od swojego wierzchołka, a ryba się psuje od głowy.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Jawni aborcjoniści niech lepiej zjedzą andruta, a nie bezprawnie Komunię przyjmują. Jeżeli są za zabijaniem, a Kościół jest przeciw to nie mają tu co szukać. Brak odwagi hierarchów, że nie pogonią takich osób, co sieją zgorszenie. Chociaż zgorszenie to za mało powiedziane. Aborcja to barbarzyństwo.
ponad 1 rok temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.