DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tylko że ksiądz nie rzuca Hostią o rękę tak jak ten pan o stół...
3 miesiące temu / Ktosik
 
Byłem ministrantem lat 7. Nie zwracłem na to jakiejś szczególnej uwagi, ale na czystej, wytartej patenie, ZAWSZE zostawały jakieś drobiny. Czasem kilka milimetrów, czasem ledwo widoczny proszek. Księża różnie dokonywali puryfikacji, jedni bardziej starnnie, inni nonszalancko. Absolutnie nie wierzę, że biskupi nie wiedzą, o czym mowa. To jest zła wola, której nie można wytłumaczyć. A za łamanie sumień kapłanów to już sobie odpowiecie. Bo akurat biskupi wiedzą, co czynią.
3 miesiące temu / Obcy Astronom
 
Biskupi jasno wyrazili się na ten temat: ?Nie można zarzucać profanowania Eucharystii osobom pragnącym z różnych powodów przyjąć z wiarą i czcią Komunię Świętą do rąk, zwłaszcza w okresie pandemii? ? podkreśla Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.
3 miesiące temu / Piotr
 
Czy przyjmowanie Komunii na rękę obniża ryzyko złapania wirusa? Ręce możemy zdezynfekować PRZED MSZĄ wchodząc do kościoła, potem przez całą mszę stoimy, siedzimy w ławce, dotykamy ławki, swojego ubrania, ci co mają dzieci to jeszcze wielu innych rzeczy mogą się nadotykać ; itd i potem zamiast przyjąć do ust angażujemy dodatkowo DWIE DŁONIE, którymi musimy dotknąć komunikantu. Dla mnie bez sensu.
3 miesiące temu / Retro
 
Ludzie niektórzy nie rozumieją rozwoju dogmatów i tego, że Kościół właśnie w swojej mądrości doszedł do tego aby wyznawać niezaprzeczalnie że w każdej cząstce konsekrowanej hostii jest żywy Chrystus. To znowu pociąga za sobą potrzebę właściwego dbania o postaci Eucharystyczne. Archeologizm natomiast został potępiony.
3 miesiące temu / qlnick
 
A czy ten chleb z ostatniej wieczerzy był konsekrowany?! No do dzieła mądrale, czekam na erupcyjne wybuchy teologów podprogowych . . .
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
Ave Maria! Już ten fakt, że nie sposób uniknąć gubienia cząstek Hostii, wystarczy mi jako osobie kochającej Pana Jezusa który jest Bogiem, jedynym Panem i Zbawicielem, aby nigdy nie przyjmować Komunii Świętej na rękę! A gdy przyjrzymy się genezie tej procedury przyjmowania Komunii na rękę, to wszystko staje się jasne. Do tego fakt najważniejszy - dzieci w Fatimie przyjęły Komunię udzieloną im przez Anioła Eucharystii na klęcząco i do ust!
3 miesiące temu / ewcia
 
W przypadku upadku każdy może dotknąć Hostii, w tamtym przypadku było to na zewnątrz. Również w przypadku różnych prześladowań w obronie przed profanacją.
3 miesiące temu / K.
 
@Taka prawda. "Najlepszym dodowem na komunie na rękę w czasie epidemi wysoka śmiertelność i zarażalność kleru." W Polsce? Może jakieś konkretniejsze dane i dowody, a nie powtarzanie bzdur na ten temat. Tak to sobie może napisać każdy. I później idzie w świat taki "fejknius" i żyje własnym życiem, podtrzymywanym przez covidowych histeryków, względnie wrogów Kościoła. Z Panem Bogiem
3 miesiące temu / Stefan
 
@rrr. Tak, podawał do ust. Poza tym Apostołowie byli w dzisiejszym rozumieniu kapłanami, biskupami nawet, więc jeśli podawał do ręki lub sami brali do ręki, byli do tego "uprawnieni". Nie dorastamy Apostołom do pięt, gdzie nam się z nimi równać, by brać Boga w ręce. Swego czasu nawet strasznie chwalony za uchwycenie upadłego komunikantu prezydent Duda, nie powinien go podać księdzu własną ręką, tylko powinien powstrzymać go przed dalszym toczeniem się - poniewieraniem po posadzce. Konsekrowany komunikat powinien podnieść sam ksiądz. @hm: "tyle artykułów na jeden temat". Bo temat jest tego wart. Z Panem Bogiem
3 miesiące temu / Stefan
 
>Udzielanie Komunii świętej na rękę jest dopuszczonym przez prawo Kościoła... nadużyciem.>?? Jeśli prawo może powodować NADUŻYCIE to ten kto tak uważa jest głupcem , a jeśli to się zdarza to WINA umyślna TAKICH LUDZI. A co oznacza nadużycie ? praw. postępowanie lub czyn niezgodny z prawem - jakim ? Jednego świętego Kościoła Rzymsko Katolickiego. A kto jest ODPOWIEDZIALNY za ten stan rzeczy - za to przestępstwo ? Czy Nowe posoborowe PRAWO KANONICZNE czy też Najwyższy Zarządca Kościoła podpisujący to szkodliwe prawo i ZEZWALAJĄCY pokornie na jego ISTNIENIE? Jak jest zezwolenie na bluźnierwstwa i profanacje SACRUM to nie ma co sie dziwić , że INTERPRETACJE PRAWNE Prawa Bożego też podlegają NADUŻYCIOM. A zamiast PRZYKAZAŃ - NAKAZÓW mówi sie wiernym o INFANTYLNEJ MIŁOŚCI.
3 miesiące temu / iskierka
 
Czy Pan Jezus podawał podczas Ostatniej Wieczerzy swoje Ciało uczniom do ust??
3 miesiące temu / rrr
 
tyle artykułów na jeden temat
3 miesiące temu / hm
 
Fotograf - prawo Koscioła od zawsze mowilo o widocznych czastkach. Proste i jasne - skoro są widoczne, to istnieje obowiazek zachowania troski i naleznego szacunku dla sakramentu.
3 miesiące temu / Kiko
 
@Vivky Partykuła może upaść na brodę tak samo jak niekiedy upada na trzymaną pod nią patenę, albo spada na ziemię obok niej.
3 miesiące temu / Qwert
 
A wg mnie jest to po prostu inna forma przyjęcia komunii pod postacią chleba. Na logike, Jezus w wieczerniku łamał chleb, i nie ma możliwości żeby okruszki nie poleciały, tak samo podczas łamania chleba na agapach. Do tego w ten sposób przyjmowano komunie w pierwszych wiekach chrześcijaństwa.
3 miesiące temu / fdsa
 
@Qweerty Tu chodzi o szacunek i oddanie właściwej tczi należnej Bogu. Gdyby Bóg nasz się odsłonił czy stałbyś wyprostowany na równi z Panem i podał mu swoją rękę? Czy upadbyś przed Nim oddając mu należy hołd prosząc o miłosierdzie. To tylko dzięki Jego Miłości i Jego wielkiej łasce możemy przyjmować Go do siebie tak jak przyjmujemy zwykły pokarm nasze ciało żyje tak przyjmując ten Pokarm Niebieski to Pan zamienia nas w Siebie.
3 miesiące temu / Nikt
 
@Qwert, jak może okruszek zatrzymać się na brodzie? Nikt nawet brody tą Hostią nie dotyka. Przy podawaniu Komunii na rękę partykuły zostają tam gdzie Hostię położono czyli na dłoni, nie gdzieś na łokciu. Przyjmując do ust fragmenty mogą zostać najwyżej na języku, więc nie będzie profanacji bo wszystko spożyjesz.
3 miesiące temu / Vicky
 
Ciekawe, że tego problemu nie ma na mszach trydenckich. Wszyscy - jak jeden mąż - biorą Komunię Św. do ust, śmiertelności żadnej nie widzę - ani wśród wiernych, ani - tym bardziej - wśród księży. To jest zastanawiające, biorąc pod uwagę fakt, że PSYCHOPANDEMIA działa już od ponad pół roku.
3 miesiące temu / Ewa
 
Ustalmy więc, czy schodzimy do poziomu nuklearnego, czy nie?
3 miesiące temu / Fotograf
 
@ Nikt Rzeczywista obecność w konsekrowanych postaciach nie dotyczy poziomu molekularnego. Dlatego w przypadku rozlania Krwii Pańskiej miejsce polewą się wodą aby rozcieńczyć postać wina w takim stopniu aby przestała być winem. To samo dotyczy hostii.
3 miesiące temu / Qweerty
 
A ilu wiernych robi tak samo?
3 miesiące temu / @Michał Obręb
 
Przed każdym atomem w której jest Bóg padają na twarze aniołowie a co dopiero my grzeszni. To dla Pana fotografa
3 miesiące temu / Nikt
 
No jak widzisz częsc hostii i Ją rzucasz, to profanujesz, ale jak ci spadnie kawełek którego nie widzisz bo tak mały to co? Też profanujesz? To chyba jednak nie to samo. Myślenie nadto magiczne, bowiem wielbimy, oddajemy część i adorujemy hostię i przyjmujemy z szacunkiem. Najlepszym dodowem na komunie na rękę w czasie epidemi wysoka śmiertelność i zarażalność kleru. Ja ich potrzebuje żywych nie martwych aby jak najdłużej przewodzili nam do nieba.
3 miesiące temu / Taka prawda
 
To jest ciało Chrystusa ale wyteoezoene z chleba dlatego kruszy się i również jak kapłan z kielicha bierze I podaje bezpośrednio do ust również ulatują cząstki.....
3 miesiące temu / A Komunii do us
 
Gubienia cząstek nie sposób uniknąć także gdy Komunia Święta jest podawana do ust. Gdy nie widać okruszka na dłoni to jest profanacja a jak ten sam okruszek zatrzyma się im na brodzie to już nie. I w imię tego odsądzanie od czci i wiary wiernych, którzy tak przyjmują oraz hierarchii...
3 miesiące temu / Qwert
 
Drodzy bracia i siostry w wierze. Nie fetyszyzujmy religii, nie róbmy z niej magicznych praktyk z użyciem tajemniczych gadżetów. Patrzmy na istotę, a tą w komunii jest WSPÓLNOTA. Zaczynamy żyć w strachu, że przekręcając słowa w modlitwie, ściągniemy na siebie gniew bóstwa, podobnie jak gubiąc atomy hostii, które codziennie łączą się z naturą, bo NIE SPOSÓB tak rozdawać i przyjmować komunię, aby trafiła w całości do ustroju przepraszam za brutalność. W tej neurotycznej dewocji zaczynamy ze strachu tracić sprzed oczu to, co jest najistotniejsze: miłość Boga i bliźniego.
3 miesiące temu / Fotograf
 
Zwracam uwagę. I NIGDY na mojej dłoni niczego nie dostrzegłem. Dla pewności "wsysam" jeszcze wszystko z dłoni. Zdecydowanie wolałbym Komunię na rękę. Jednak nie przesadzajmy; DA SIĘ uniknąć profanacji. Michał Obrębski
3 miesiące temu / Michał Obrębs
 
Czyli nie ma człowieka w łonie matki, bo go nie widać, tak?
3 miesiące temu / Jak byk
 
W końcu jakieś logiczne argumenty, a nie gadanie o niegodnych rękach. Szkoda, że dopiero teraz, a wcześniej takich argumentów tu nie stosowano.
3 miesiące temu / trooper
 
"które się odłączyły od Hostii, a które zachowują wygląd chleba" - jeżeli czegoś nie widać na dłoni, to już nie zachowuje wyglądu chleba...
3 miesiące temu / jak byk napisan
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.