Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Komunia na rękę, co dalej z przesłanką eugeniczną, lista wyborcza Wiosny - Przegląd Prasy


Coraz powszechniejsza praktyka przyjmowania Komunii Świętej na rękę, Joanna Scheuring-Wielgus na liście wyborczej Wiosny oraz pytanie co dalej z usunięciem przesłanki eugenicznej były tematami przeglądu prasy Jacka Ożoga. Gośćmi programu byli redaktorzy Marcin Austyn i Piotr Relich.


DATA: 2019-03-20 15:38:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Najbardziej bulwersujące dla mnie jest udzielanie komunii św. przez tzw. nadzwyczajnych szafarzy świeckich czyli żonatych facetów przebranych w białe alby! Moja parafia ma ich aż dwunastu, a archidiecezja powyżej tysiąca! Dla mnie jest to permanentne świętokradztwo! Ale mój proboszcz sądzi inaczej - uważa ich obecność przy ołtarzu za coś wspaniałego! Przykład z ostatnich dni: rekolekcje - msza św. wieczorna - 3 kapłanów + 3 żonatych facetów udziela komunii św. Natomiast 2 kapłanów w pełni sił wypoczywa w zaciszu plebani! I nie ma żadnej możliwości zmiany tego stanu rzeczy. Żeby w godny sposób tak jak czyniłam przez kilkadziesiąt latprzyjmować komunię św.z rąk celibatariuszy muszę uprawiać tzw. "churching". Na szczęście
3 miesiące temu / Poznanianka
 
Co za bzdurne wykręty ,że nowa architektura kościoła nie pozwala na dostawianie w nich balasek .Nawet w najmniejszych kościółkach stały kiedyś balaski a wiernych w kościołach była przytłaczająca ilość i nie stanowiły problemu . Obecnie wiernych jest jak na lekarstwo a komunię św. na stojąco tłumaczy się względami praktycznymi, istna paranoja .
3 miesiące temu / Glos sumienia
 
.... Tylko Fatima nas uratuje!!
3 miesiące temu / Gosc
 
czy ksiądz może odmówić Komunii Św. osobie, która uklęknie wbrew przyjętej w danym kościele "modzie"?
3 miesiące temu / Samanta
 
Myślę, że dla Boga ważniejsze jest czystość serca przyjmującego komunie, niż czy ma to odbywać się na stojąco czy na klęcząco. Jezus pokazywał że treść jest ważniejsza od formy.
3 miesiące temu / Atropina
 
Pozwolę sobie przytoczyć świadectwo dusz czysccowych które mówią że przyjmowanie Komunii Świętej na rękę jest gorszym grzechem niż aborcja. Jak podaje książka Ostrzezenie z zaświatów za tymi zmianami stoi konkretny demon a na imię mu Judasz.
3 miesiące temu / Jagoda
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.