DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W mojej ocenie znowu idzie straszna przepychanka o prawa wymyślone przez ludzi. To ludzie wymyślili formę podawania do ust. To jest w ogóle problem trzeciorzędny i o takie problemy ludzie uwielbiają sie spierać aby wykazać innym ze są lepsi. Pocytajcie w jakim duchu wypowiadal się Chrystus np: Pewnego razu Jezus przechodził w szabat wśród zbóż. Uczniowie Jego, odczuwając głód, zaczęli zrywać kłosy i jeść. 2 Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: ?Oto Twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić w szabat?. 3 A On im odpowiedział: ?Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze? 4 Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie było wolno jeść jemu ani jego towarzyszom, tylko samym kapłanom?2 5 Albo nie czytaliście w Prawie, że w dzień szabatu kapłani naruszają w świątyni spoczynek szabatu, a są bez winy?
3 miesiące temu / Jot
 
Teraz bierzemy Pana Jezusa ''do ręki'', za niedługo weźmiemy do śniadaniówki. Metoda drobnych kroczków się kłania.
3 miesiące temu / vvv
 
Cynikiem nazywasz Rycerza Chrystusa Króla, wybaczam Ci, bo nas Rycerzy świat nienawidzi, bo nie jesteśmy dla chwały ludzkiej powołani, lecz dla chwały Bożej. Amen.
3 miesiące temu / ry.janszrmach33
 
Cynikiem nazywasz Rycerza Chrystusa Króla, wybaczam Ci, bo nas Rycerzy świat nienawidzi, bo nie jesteśmy dla chwały ludzkiej powołani, lecz dla chwały Bożej. Amen.
3 miesiące temu / ry.janszrmach33
 
Panowie Jot i janszarmach3 mam wrażenie, że Wy obaj szukacie odpowiedzi w Prawie, Księgach, Orędziach, ale to nie tylko o to chodzi. W ten sposób obaj upodabniacie się do faryzeuszy i w końcu przez obu z Was przemówiła pycha i cynizm. Chodzi o oddanie Jezusowi swojego serca i wtedy nikt nie musi mówić Ci co masz zrobić, bo wiesz. Arcybiskup A.Dzięga trafnie to ujął "Mówi ci serce, że Komunia św. na kolanach, bo to przecież Chrystus Król, Pan - to klękaj! Nikt ci nie zabroni!". Tutaj właśnie o serce chodzi, o miłość do Jezusa, a nie o formalizm.
3 miesiące temu / Chrześcijanka
 
Do Jot: Pan Jezus Judasza też nie nawrócił, a cóż dopiero ja, gdy heretyk chce iść do Piekła. Żegnaj. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Dla mnie postawa na kolanach oddaje poddanie się Jezusowi i uznanie Go za Boga, za Pana, za Zbawiciela i kogoś, komu należy się największa chwała. Tylko przed Bogiem należy klękać. Wierząc, że Bóg jest w chlebie, że jest w opłatku wydaje mi się naturalne przyjmowanie Go w postaci klęczącej. Nie ze względu na pozory i na jakąś fałszywą pobożność. Tylko ze względu na oddanie chwały Temu, Komu ta chwała się należy. W domu, gdy nikt nie widzi, staram się mówić pacierz na kolanach, mając tę samą motywację. Jeśli chodzi o przyjmowanie Komunii na rękę, to nie mam dylematu, bo u mnie w parafii można przyjąć Najświętszy Sakrament tylko do ust. Jednak uważam, że Księża po to mają ręce wyświęcone, żeby jako jedyni dotykać Świętości.
3 miesiące temu / Chrześcijanka
 
ry.janszarmach3 - niczego mi nie udowodniłeś. Cały czas podkreślam że mi forma podawania do ust nie przeszkadza. Piszesz o Matce Jezusa że robiła tak albo inaczej - Ty stary jesteś bo wszystko osobiscie widziałeś. A jeśli nie to osobiście Duch Święty Ci powiedział. Z pewnoscia a mi nie. Zatem jak nic pewność mamy ze będziesz zbawiony a ja męki wieczne. Tłumaczę jak dzieciom że ludzkie wymysł bronicie jak faryzeusze. Chleb biednemu lepiej kup bo możesz usłyszeć "nie znam cię". Na nic wydłużanie filakterii, na nic komunia jesliś pyszny. Pozdrawia "duszyczka". Ps Zagrywka z duszyczką balansującą na krawędzi całkiem celna - bo któż pewien? A sam aby nie balansujesz? Wykupioną masz już w niebie rezerwację?
3 miesiące temu / Jot
 
Masoneria nie należy do Kościoła i ich suspenda nie liczy się, a kto odrzuca Proroka od Boga posłanego, przeciw Duchowi Świętemu grzeszy.
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Czy Ty nie wiesz, że tzw. Orędzia rozgłaszane przez suspendowanego ks. Natanka, podobnie jak 24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa? i Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą zostały uznane przez Kościół za niezgodne z katolicką nauką? I Ty się na tym opierasz pouczając :Beatę, która mądrze przecież napisała? Zastanów się proszę, kto tu błądzi... A jak ktoś już niżej napisał, protestanci np. luteranie przyjmują komunię na kolanach i do ust... Więc zanim zaczniesz wszystkich wokół oceniać, dowiedz się trochę więcej.
3 miesiące temu / do janszarmach3
 
Do Jot: Bracie, w Ewangelii nie ma też cytatu, że można podawać Komunię Św. na dłoń. Od mistyków jednak wiemy jak Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy zarządził i jak potem Apostołowie Jej udzielali. Jak Ją przyjmowała Matka Boża. Poczytaj u Katarzyny Emmerich, albo u Marii Valtorty. Miłej lektury drogi Bracie, pozdrawiam i Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Do Jot: Bracie, w Ewangelii nie ma też cytatu, że można podawać Komunię Św. na dłoń. Od mistyków jednak wiemy jak Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy zarządził i jak potem Apostołowie Jej udzielali. Jak Ją przyjmowała Matka Boża i tysiące wiernych i nawracających się z pośród różnych narodów wtenczas. Poczytaj u Katarzyny Emmerich, albo u Marii Valtorty. Miłej lektury drogi Bracie, pozdrawiam i Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Do Jot: Nie przyjmujesz Prawdy, czy już nie potrafisz jej przyjmować? Tłumaczysz się bez zrozumienia tego co piszesz i nie czytasz tego co tobie piszą, by cię odebrać Diabłu i nawrócić do Boga. Jeśli mówisz, że sposób przyjmowania Pana Boga w Komunii Św. to problem trzeciorzędny, to jest to herezja. Jeżeli o ludziach broniących Jego czci mówisz, że uwielbiają się spierać, to popełniasz grzech przeciwko 8 przykazaniu Dekalogu. W poprzednich wpisach udowodniłem ci pozostałe błędy, czyli konkretne grzechy. Dlaczego w jednym twoim komentarzu jest aż tyle twoich grzechów? Czy nie przeraża cię stan twojej biednej duszyczki chwiejącej się nad krawędzią Piekła? Błogosławię i Ciebie Jot, w Imię Jezusa Chrystusa, byś godnie korzystał z Jego Ofiary złożonej za Ciebie i niech łzy Matki Bożej która kocha Cię i w cichości płacze, wzruszą Cię. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
to samo miałam napisać ,tyle jest ważniejszych spraw niż kłótnie o formy
3 miesiące temu / klik do jot
 
ry.janszarmach3 - mi w ogóle nie chodziło o to ze w chlebach pokładnych nie było Boga. Mi chodziło o ludzkie wymysły - ludzkie prawa. Potem Chrystus to prostował - list rozwodowy, czystość pokarmów. Dawanie do ust to ludzki wymysl. I mi to nie przeszkadza wcale - ale to ludzki wymysł. Daj cytat z ewangelii - dobra?
3 miesiące temu / Jot
 
Do Beata: Orędzia na czasy Ostateczne to nie są prywatne objawienia, lecz Objawienia dla całego Kościoła. Czy Objawienie św. Jana - Apokalipsę, też nazwiesz prywatnym objawieniem? Pan Bóg do nikogo w tych Orędziach nie powiedział: Mówię ci prywatnie. Wybacz Beato, lecz w Twoim myśleniu jest i ciemność i brak rozeznania, bo ludzie chorzy i ci co byli w obozach są całkowicie usprawiedliwieni w swojej postawie - nawet leżącej. Czy widzisz już swój błąd? Pamiętaj, że z każdego słowa będziemy rozliczeni, a Ty odbierasz Bogu prawo mówienia do całego Kościoła, mówiąc że to prywatne. Jaki to grzech! A Twoja "widzi mi się intencja" jest tak samo w pysze, bo stawiasz siebie na równi z Bogiem idąc po Komunię Św. po protestancku, a nie przyjmujesz po Katolicku na klęcząco jak przez 19 wieków było. Przeczytaj sobie wszystkie komentarze, poniżej jest w nich już napisane wszystko. Błogosławię Cię w Imię Jezusa Chrystusa i nie zdradzaj Boga jak protestanci. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Do przemyślenia: św. Jan uwielbiał Jezusa opierając głowę na Jego sercu, św. Teresa z Lisieux kazała całować Jezusa z krucyfiksu w policzki - dla nas może wydawać się to zbyt śmiałe, ale nie dla tych, co kochają prawdziwie. Chorzy przyjmujący Komunię na leżąco, albo kapłani w obozach odprawiający Eucharystię leżąc na brzuchu pod pryczą pewnie ani myśleli przepraszać Boga za nieuszanowanie. A jak myślicie Państwo: w niebie, mając chwalebne ciała i widząc Boga twarzą w twarz, będziemy UWIELBIAĆ Go wiecznie klęcząc czy stojąc, poruszając się? W geście UNIŻENIA to grzesznica całowała nogi Jezusa, a także On sam klęcząc umywał nogi Apostołom. A więc myślę, że uwielbienie i uniżenie wyrażają różne gesty, i że to nie konkretny gest świadczy o stopniu miłości, ale intencja, z jaką się go wykonuje. Oczywiście wszystko w granicach określonych przez KOŚCIÓŁ nie przez jakieś prywatne objawienia, czy wypowiedzi poszczególnych ludzi Kościoła.
3 miesiące temu / Beata
 
Do Jot: Czy już wiesz że w chlebach pokładanych nie było Boga? Czy wiesz że faryzeusze zawsze stawiali "swoją ocenę" ponad nauką Pana Jezusa i nigdy nie zgięli przed Nim swoich kolan? A wiesz dla czego? Bo mieli pychę tak jak ty. Byli posłuszni prawom ludzkim, które stawiali ponad Prawem Bożym, tak jak ty. A czynili to pod pozorami pobożności i fałszywej pokory. Powiadam ci, że wśród Zbawionych w Niebie, z pośród pysznych i obłudników, nie ma nikogo. Nazywasz Prawa Boże ludzkimi i postępujesz tak jak mówi Izajasz: "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz!" Biada ci bezcześcić Ciało Pańskie! Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Sw. Jan Pawel II przez lata, w Rzymie, udzielal Kominii Swietej na reke.
3 miesiące temu / Marek
 
Bez względu na wszystko, chcę przyjmować Komunię Św. do ust. Nie czuję się godna dotykać Ciała Pańskiego. Wierzę, że jest to sam Chrystus. Ostatni cud Eucharystyczny w Paragwaju jeszcze nie potwierdzony oficjalnie zachęca mnie też, by klękać, kiedy przyjmuję Komunię. Niech powrócą balaski do naszych świątyń, byśmy mogli zauważalnie uniżyć się przed Panem. Postawa stojąca nie wyraża naszego uniżenia, pokory, czci i uwielbienia w sposób tak dobitny i zauważalny, co klęcząca.
3 miesiące temu / Czytelniczka
 
"Kto spożywa Ciało Pana niezgodnie ściąga na siebie karę potępienia ponieważ nie odróżnia Ciała Pana od zwykłego chleba" św. Paweł. Ja przyjmuję Ciało Pana na kolanach, a kanapki na siedząco lub stojąco, a ty Jot jak odróżniasz?
3 miesiące temu / marco
 
Do - AndzrejBR - Popieram. Widać z tego, że nieZALEŻNA, wcale nie jest taka niezależna.
3 miesiące temu / Airam
 
Komunia Św na rękę jest bezczeszczeniem Ciała Pańskiego, ponieważ partykuły pozostają na dłoni, która może być spocona, nieumyta. Dopuścili do tego bezcześciciele, a ci którzy to uprawiają, nawet sporadycznie, niech wiedzą że trzeci grzech przeciw Duchowi Świętemu to; uznanej prawdzie chrześcijańskiej się sprzeciwiać. A piąty; na zbawienne napomnienia zatwardziałe mieć serce. Orędzia na czasy ostateczne które właśnie nadeszły, są zbawiennymi napomnieniami i ukazują się od dziesięciu lat, jest ich 30 tomów, materiał do studiowania na lata, dla biskupów, proboszczów, wykładowców seminaryjnych, seminarzystów i wszystkich którzy chcą się nawracać. Orędzia te głosi prorok namaszczony przez Boga ? Ksiądz Piotr Natanek, w przededniu Dnia Pańskiego! Lecz odpowiedzialni przed Bogiem, dopuścili się grzechów przeciw Duchowi Świętemu i lęk zamiast pokoju w nich trwa i zaślepia ich jak arcykapłanów którzy szydzili z Pana Jezusa, nawet, gdy konał na krzyżu. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Komunia Św. na rękę jest znakiem czasów ostatecznych. w Orędziach na czasy ostateczne które właśnie nadeszły, dowiadujemy się że grzechy przeciw Komunii Św. karane są Piekłem. Sprzeniewierzenie się czci wobec Boga ma swój początek w linii prostej od Lucyfera, który nie chciał oddać pokłonu stworzonemu Adamowi z prochu ziemi. Bóg zażądał aby Lucyfer, okazał pokorę i oddał pokłon stworzeniu. A kto nie oddaje pełnej czci Bogu przyjmowanemu do swojego serca, przyjmując Go na stojąco, lub na dłoń, ten jest w ciemności i jego serce jest brudne. W ten brud Bóg nie wchodzi. Ale grzech pozostaje, bo przed Stwórcą stworzenia, nie ugięły się kolana człowieka z prochu ziemi. U różnych mistyków, gdy czytamy, Matka Boża zawsze przyjmowała komunię Świętą do ust i na klęcząco. My, mamy brać z Niej przykład. Taka jest Wola Boża. Kto tylko mówi i klepie bezmyślnie o pełnieniu Bożej Woli i o posłuszeństwie, nie będąc posłusznym Bogu, jest martwy duchowo. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
O co chodzi? Chcecie koniecznie by ten cały jot ze swoim "kalejdoskopem" myśli i domniemań bezkarnie jątrzył?! Co znowu w moich wpisach Wam nie odpowiada?
3 miesiące temu / AndzrejBR
 
Pomysły. pomysłami, ale logika musi być zdrowa. Jaką logiką kieruje się ktoś, kto podważa Liturgię 2 tys lat?! Jeden przykład: Wszystko co ma bezpośrednią styczność z Najświętszym Sakramentem jest Święcone, a dłonie Kapłańskie nawet w novusie, są PURYFIKOWANE! - więc jaka trzeba mieć chorą logikę, by uznać, że Najświętszy Sakrament można składać w brudne łapy wiernych? Czy pomysły są ludzkie czy nie, weryfikuje sam Pan Bóg, ale kto by tam chociaż ogólnikowo poczytał o historii KK, ale po co kiedy Jaaa:"stoję przy mikrofonie przy kompie niech mnie który przegoni. . ." jak to nas pouczał niejaki Stuhr do dziś udając profesora czegoś tam.Cała Liturgia Święta jest arcydziełem oddawania Czci Bogu Stwórcy i Jego Synowi Jezusowi Chrystusowi, IISW zaczął to rozmontowywać...
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
W nawiązaniu do artykułu; W przyjmowaniu Komunii Św., w Orędziach na czasy ostateczne które właśnie nadeszły, dowiadujemy się że grzechy przeciw Komunii Św. karane są Piekłem. Sprzeniewierzenie się czci wobec Boga ma swój początek w linii prostej od Lucyfera, który nie chciał oddać pokłonu stworzonemu Adamowi z prochu ziemi. Bóg zażądał aby Lucyfer, okazał pokorę i oddał pokłon stworzeniu. A kto nie oddaje pełnej czci Bogu przyjmowanemu do swojego serca, przyjmując Go na stojąco, lub na dłoń, ten jest w ciemności i jego serce jest brudne. W ten brud Bóg nie wchodzi. Ale grzech pozostaje, bo przed Stwórcą stworzenia, nie ugięły się kolana człowieka z prochu ziemi. U różnych mistyków, gdy czytamy, Matka Boża zawsze przyjmowała komunię Świętą do ust i na klęcząco. My, mamy brać z Niej przykład. Taka jest Wola Boża. Kto tylko mówi i klepie bezmyślnie o pełnieniu Bożej Woli i o posłuszeństwie, nie będąc posłusznym Bogu, jest martwy duchowo. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Do Jot: W chlebach pokładanych nie było Boga realnie tak jak w Komunii Św. Z twojego braku wiedzy bierze się twoje ludzkie "ja myślę". Trzeba słuchać Boga - tego co ON mówi, bo On to co myśli, to mówi. A człowiek w herezjach co innego myśli, co innego mówi i jeszcze co innego robi. To jest schzofrenia. W Orędziach na czasy ostateczne które właśnie nadeszły, Pan Bóg mówi i wymaga, że jedyną dozwoloną formą daną ludzkości jest Komunia Św. do ust i na klęcząco, tak jak w Testamencie Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus ustanowił. Za heretyckie formy sprzeniewierzenia się w tej kwestii , odpowiedzialni za to, będą płacić płaczem i zgrzytaniem zębów na tamtym świecie, ponieważ obrażają Boga brakiem czci dla Niego, czyli brakiem stroju na spotkanie z Oblubieńcem i nie mają oliwy w swoich lampach, bo są w ciemności. I do ciemności wiecznej będą wyrzuceni. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Jak tak chcą wracać do tego początku gdzie tradycja się kształtowała to nie tak wybiórczo. Niech np. oddadzą finanse i prelogatywę wyznaczania biskupów swoim wiernym. Hehe
3 miesiące temu / Hhhhh
 
do Jota ! jaki ty przykład podajesz, człowieku nic nie rozumiesz. Mówimy o Jezusie Eucharystycznym a nie o chlebach pokładnych w czasach St T. Komunia świeta tylko na kolanach i do ust , ABSOLUTNIE ! "UPADNIJ NA KOLANA LUDU CZCIĄ PRZEJĘTY , UWIELBIAJ SWEGO PANA, ŚWIETY, ŚWIETY, ŚWIETY
3 miesiące temu / RETRO
 
Do Jot: W chlebach pokładanych nie było Boga realnie tak jak w Komunii Św. Z twojego braku wiedzy bierze się twoje ludzkie "ja myślę". Trzeba słuchać Boga - tego co ON mówi, bo On to co myśli, to mówi. A człowiek w herezjach co innego myśli, co innego mówi i jeszcze co innego robi. To jest schzofrenia. W Orędziach na czasy ostateczne które właśnie nadeszły, Pan Bóg mówi i wymaga, że jedyną dozwoloną formą daną ludzkości jest Komunia Św. do ust i na klęcząco, tak jak w Testamencie Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus ustanowił. Za heretyckie formy sprzeniewierzenia się w tej kwestii , odpowiedzialni za to, będą płacić płaczem i zgrzytaniem zębów na tamtym świecie! Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ryjanszarmach33
 
@Jot: z Twej przydługiej wypowiedzi wyciągnąłem jeden wniosek. Nie wierzysz w Rzeczywistą Obecność.
3 miesiące temu / Emil M.
 
Tu nie chodzi o "prawa wymyślone przez ludzi", tylko o coś o wiele ważniejszego, podstawowego, uświęconego Tradycją Kościoła Powszechnego. W niwecz traktując Tradycję wielowiekową Kościoła Katolickiego, do czego dochodzi Kościół w swojej praxis ? Do stanu obecnego, gdzie wierni miast garnąc się do Boga odchodzą od Niego, bo On im nie jest do niczego potrzebny. To co miało "uatrakcyjnić" liturgię obróciło się przeciwko niej samej. Na Zachodzie Kościół umarł w sercach ludzkich, obniżanie wymagań w stosunku do wiernych nie okazało się panaceum na trwanie przy Kościele który takimi "nowinkami" podcinka swoje własne korzenie. W takiej Holandii 1 procent wiernych uczestniczy w niedzielnej Mszy Świętej. W innych krajach Zachodu jest podobnie. Czy ktoś z "reformatorów" Kościoła Powszechnego zdobył się na chwilę refleksji i zastanowił się nad antropologią powrotu do neopogaństwa rodzaju ludzkiego ? Drobne "wyłomy" w liturgii przerodziły się rzekę, nad którą stracono kontrolę
3 miesiące temu / Druh Ryszard
 
W nawiązaniu do artykułu - wszystkim adwersarzom kultu Najświętszej Eucharystii - przypominam słowa Św. Teresy z Kalkuty: "Komunia Św. na rękę jest złem większym, niż aborcja!". Wśród mistyków są dowody na kult Eucharystii; podawanie Komunii Św. na Ostatniej Wieczerzy przez Pana Jezusa, podawanie Jej do ust i na klęcząco. Jest o tym w książce - Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi Wraz z Tajemnicami Starego Przymierza. Błogosławiona Anna Katarzyna Emmerich. IMPRIMATUR V.I.33/27. Warto też posłuchać gdy wpiszemy w wyszukiwarkę: Ks. prof. Guz do Komunii tylko na klęcząco. I co mówi Abp Dzięga: Kościół zachęca wiernych do przyjmowania Komunii Świętej w postawie klęczącej. Mądremu dość. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Zgadzam się z @Jot Problem jest trzeciorzedny i nie ma sensu się o takie sprawy kłócić bo to tylko dzieli ludzi
3 miesiące temu / 99
 
pani @Mario - a widziała pani I Komunię Świętą udzielaną przez Franciszka w Bułgarii? Na stojąco, bez pateny, dwie postacie, hostie podawane przez drugiego księdza z ręki do ręki. Są też miejsca, jak mówił abp Lenga, gdzie ludzie podchodzą do ołtarza i sami sobie biorą.
3 miesiące temu / Wojtek
 
Myślałem że dowiem się więcej szczegółów i aktualnej sytuacji, praktyki w Polsce. Wiele lat temu słyszałem od pewnego ks, że pozwolenie "na rękę" jest-było w gestii poszczególnych biskupów. I że kard. Glemp wydał takie pozwolenia dla arch. Warszawskiej za co dostał potem reprymendę w Watykanie że "wyszedł przed szereg". Ale "mleko już się wylało". Nie wiem jaka sytuacja prawna i faktyczna jest teraz w różnych diecezjach. Gdzie radzą "na rękę", a gdzie "pogonią".
3 miesiące temu / Mirrro
 
Jedyna postawa - jak sie wyrazil ks.prof.Tadeusz Guz - jest postawa kleczaca ? i przyjmowanie Ciala Pana Jezusa do ust - nie na reke .
3 miesiące temu / ada
 
Czyli pobożni katolicy Zachodu są mniej pobożni niz katolicy w Polsce? Są kościoły gdzie każdemu podaje się również kielich z winien. W jednym kościele musiałam otrzymana komunie na rękę należało umoczyć w winie. Co kraj to zwyczaj.
3 miesiące temu / Anna
 
Za to biskupi ponoszą winę, i oni też za to odpowiedzą przed Najwyższym.
3 miesiące temu / marco
 
Przyjmowanie Chrystusa to najwspanialsze co nas może spotkać w tym życiu, każde odarcie tej wspaniałej chwili z misterium jest straszną destrukcją najdelikatniejszego misterium spotkania człowieka z Bogiem...
3 miesiące temu / Polka
 
Jestem z pokolenia, które matkę, babcię i jej siostry oraz pradziadków również pradziadkaz szacunkiem całowało w dłoń. I nie był to przykry przymus, ale potrzeba serca.I nie wyobrażam sobie, żeby nie przyklęknąć przy przyjmowaniu Ciała Pańskiego, a już w ogóle dla mnie jest abstrakcją, abym Ciało Pańskie przyjmowała do rąk. Ludzie, przecież w tym białym maleńkim opłatku jest ŻYWY BÓG ze Swoim Ciałem i Swoją Krwią. Bóg, który dla naszego zbawienia oddał Swoje Życie.
3 miesiące temu / Maria
 
Google: Kardynał Sarah: powszechnie udzielana Komunia na rękę to część ataku Szatana na Eucharystię
3 miesiące temu / Maria
 
Zastanawia mnie zawsze jedno. Jaka jest różnica między I Komunią Świętą , a kolejną, kolejną i kolejną? Dlaczego podczas I Komunii Świętej dzieci przyjmując Ciało Jezusa Chrystusa uroczyście klękają i przyjmują ciało Pańskie z rąk kapłana do ust, ale już w pierwszy dzień tzw. Białego Tygodnia przyjmują, to samo Ciało Jezusa Chrystusa, procesyjnie i na stojąco? Co się zmieniło przez te 24 godziny? Inny Jezus? Mniej godny uwielbienia, aby przed nim przyklęknąć? Czy właśnie w tym dniu nie uczymy nasze dzieci braku szacunku do Najświętszego Sakramentu? Upadnij na kolana ludu czcią przejęty... Miejmy świadomość, że to szatan prostuje ludziom kolana. Matka Teresa o przyjmowaniu Ciała Pańskiego na rękę mówiła: jest to cięższy grzech od aborcji
3 miesiące temu / Maria
 
@jot. Hej jot, myślę dokładnie tak samo jak Ty. Pozdrawiam.
3 miesiące temu / Robo
 
Co ciekawe będąc na wakacjach na Mazurach trafiłem przez przypadek do kościoła protestanckiego i tam komunia była rozdawania wiernym klęczącym wokół ołtarza do ust.
3 miesiące temu / Semper
 
Nowa posoborowa msza - dzieje nieposłuszeństwa. Przypadek ogólnoświatowy. Zaczęło się 50 lat temu od rewolucji liturgicznej. Teraz zbieramy owoce. Aberracje eucharystyczne to tylko jeden z nich. W Polsce pół wieku temu NIKT się nie sprzeciwił. Modernizm przyjął się bez jednego wystrzału. Pojechali na sobór, wrócili i wprowadzili. Dziś im się stawia pomniki.
3 miesiące temu / Leaf427
 
Jezus mówi: ,,macie być jak dzieci". Czyż matka lub ojciec nie karmią swojego dziecka?
3 miesiące temu / Maria
 
@Jot, jesteś od krok od stwierdzenia, że to ludzie w ogóle wymyślili też religię katolicką. Ludzie mają rozum i nim poznają Boga. Wszystko, co postanowiono w Kościele, cały sposób oddawania Bogu czci, został wypracowany pod natchnieniem Ducha Świętego, a nie widzimisię kolejnych papieży i hierarchów. Współgra z naszą ludzką kondycją. Problem jest pierwszorzędny, z niego wynikają wszystkie inne problemy w Kościele. Bo jeśli nie mamy odpowiedniego stosunku do źródła naszego zbawienia, jeśli nie wiemy po co przychodzimy po Krzyż, nie umiemy z Go uszanować i uczcić, mamy zaburzone widzenie Męki i Śmierci Chrystusa, wszystko inne poleci jak domek z kart. W Stanach ostanio zrobiono badanie i tam już prawie 70% katolików nie wierzy w Prawdziwą Obecność. To są najpoważniejsze problemy, bo z tego wypływa nasza wiara lub jej brak, czyli nasza postawa wobec Dobra i Zła.
3 miesiące temu / Magdalena
 
Ciekawą forme przyjecia Komunii Swietej zaobserwowalem uczestniczac niedawno we Mszy Swietej w Amsterdamie: wierni klekali przy balaskach i przyjmowali Komunię do reki.
3 miesiące temu / Rrr
 
Strasznie sie spinacie "ucząc praw podanych przez ludzi". Mi wcale nie przeszkadza forma eucharystii do ust. Piszę jedynie że wymóg taki wcale niema podstaw w ewangeliach. Ale powodzenia - cytujcie. Nie ze sposobu przyjmowania będziemy sądzeni tylko czy godnie - godnie przyjmujecie? Nie każdy który mówi "Panie" zasiądzie po prawicy. Chrystus jak przyszedł to nie raz udowadnial że ludzkie tradycje są nieistotne. Co chwila jacyś tu piszą o starym rycie że lepszy i teraz to w ogóle odstepstwo i zbrodnia - tymczasem przypomnijcie sobie czy podaliście szklankę wody potrzebującemu bo możecie usłyszeć - nie znam was.
3 miesiące temu / Jot
 
Tym niemniej w wielu kościołach usuwane są balaski ołtarzowe, nieraz wielkim kosztem kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, wyraźnie po to by zlikwidować zwyczaj przyjmowania Komunii Świętej na klęczkach.
3 miesiące temu / Ryś
 
Jeszcze temat PURYFIKACJI! Dlaczego Kapłan to w ogóle jeszcze robi wobec faktu, że koncelebransi i nadzwyczajni tancerze ołtarzowi już tego nie muszą, ale przecież wszyscy tykają świętości - czy nie? Czy nie jest to jednoznaczny dowód na kompletny brak wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie?!
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
Pomysły. pomysłami, ale logika musi być zdrowa. Jaką logiką kieruje się ktoś, kto podważa Liturgię 2 tys lat?! Jeden przykład: Wszystko co ma bezpośrednią styczność z Najświętszym Sakramentem jest Święcone, a dłonie Kapłańskie nawet w novusie, są PURYFIKOWANE! - więc jaka trzeba mieć chorą logikę, by uznać, że Najświętszy Sakrament można składać w brudne łapy wiernych? Czy pomysły są ludzkie czy nie, weryfikuje sam Pan Bóg, ale kto by tam chociaż ogólnikowo poczytał o historii KK, ale po co kiedy Jaaa:"stoję przy mikrofonie przy kompie niech mnie który przegoni. . ." jak to nas pouczał niejaki Stuhr do dziś udając profesora czegoś tam.Cała Liturgia Święta jest arcydziełem oddawania Czci Bogu Stwórcy i Jego Synowi Jezusowi Chrystusowi, IISW zaczął to rozwalać i czynić wszystko co Go obrazić może . . .
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
@jot Napisałeś - "w mojej ocenie..." i tu właśnie jest pies pogrzebany. Katolika nie interesuje w ogóle, to co sądzi taki czy inny @jot, ale to, co sądzi o tym Bóg w Trójcy Przenajświętszej Jedyny, a także, co nauczał w tej kwestii przez wieki, założony przez Chrystusa Jego Prześwięte Mistyczne Ciało i zarazem Jego Święta Oblubienica święty Kościół Katolicki. Moja albo Twoja indywidualna "ocena" nie ma ŻADNEGO znaczenia, ale liczy się tylko to, co się Bogu podoba i jest postępowaniem ad maiorem Dei gloriam.
3 miesiące temu / sorcier
 
Moje zdanie. Dla mnie przyjęcie hostii na rękę jest bardziej higieniczne a klękać "powinni" ludzie zdrowi. Darmo wymagać np. od schorowanej starszej czy młodej osoby, żeby klękła a później dwóch ludzi ją podnosiło.
3 miesiące temu / gęsi pępek
 
Byłem świadkiem sytuacji za granicą Chorwacja, gdzie turysta Azjata poszedł po Komunię świętą, a wróciwszy na miejsce zaczął ją pakować do torby podróżnej, prawdopodobnie jako ?atrakcję z Europy?. Wierni nartychmiast odebrali mu Komunikantów i oddali księdzu.
3 miesiące temu / Piotr
 
Jot @ ; a w jakim duch Ty się wypowiadasz , śmieszny jesteś jak piszesz > przepychanka o prawa wymyślone przez ludzi < , widzę że raczej bronisz swojego liberalnego poglądu w tej sprawie , jesteś w błędzie inie rozumiesz ani na jotę tematu . W Kościele od wieków utrwaliła się tradycja wsparta świadectwami świętych i błogosławionych Kościoła , to zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach prześladowań wierzących i profanacji Najświętszego Sakramentu Kościół w szczególny sposób musi zadbać o godne , pełne szacunku zachowanie tych którzy są uprawnieni do posługi ,jak i wiernych którzy Najświętszy Sakrament przyjmują , a wszelkie nowinki wprowadzane przez modernistów , tylko stwarzają zamęt i grzech .
3 miesiące temu / krzysztof
 
Sposób podawania wiernym Komunii św. nie jest problemem trzeciorzędnym, lecz PIERWSZORZĘDNYM. Świadczy o stosunku wiernego i kapłana do Najświętszego Sakramentu, o ich wierze. W Niemczech, gdzie Komunia św. do ręki jest powszechna, mniejszość "katolików" wierzy, że otrzymują prawdziwe Ciało Pańskie i mniejszość wierzy w zmartwychwstanie Chrystusa. Autor w artykule wyjaśnił dlaczego Kościół wprowadził powszechną Komunię św. do usta zamiast do ręki i opowieść i rwaniu kłosów nie ma tu nic do rzeczy.
3 miesiące temu / TZ.
 
Kardynał Sarah jest bardziej precyzyjny i nie uzywa jezyka w sylu: no-tak-ale-bo-cos-tam..itd. Osobiscie calkowicie sie z nim zgadzam. Kardynał Sarah: "powszechnie udzielana Komunia na rękę to część ataku Szatana na Eucharystię.. ,Diabeł atakuje na dwa sposoby: osłabiając pojęcie rzeczywistej obecności i poprzez próbę usunięcia z serc wiernych poczucia sacrum.. zwrócił też uwagę na proces, który doprowadził do upowszechnienia się przyjmowania Komunii św. na rękę: "Niestety, podobnie jak w przypadku języka łacińskiego, tak również w przypadku reformy liturgicznej, specjalne ustępstwo" w sprawie przyjmowania Komuni na rękę "stało się wytrychem do włamania się i opróżnienia sejfu liturgicznych skarbów Kościoła." Calosc do przeczytania mozna znalezc tutan na PCH24
3 miesiące temu / Nick
 
Za długi jest ten tekst dla mnie. Więc nie doczytałem do konca. Ja przyjmuje klęcząc i dziękuję Bogu ,że mogę być w pokorze przed Nim . To wszystko.
3 miesiące temu / Tf
 
@Jot tak sobie to tłumaczysz, naginasz fakty do rzeczywistości o wiele bardziej przekraczające ludzkie postrzeganie, naginasz Słowo Boże do własnych potrzeb, bo nie chodzi o prawa, ale o zamęt i atak na wiarę. kompletnie nie jest ono adekwatne do zaistniałego problemu, tzw "ohydy spustoszenia", która przed nami, bo zacytowany fragment mówi o głodzie Eucharystii, a ten głód nie jest nikomu odbierany, więc jesteś w błędzie, ale skasuje twój pogląd jednym cytatem bp Fultona Sheena "błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie", a błąd ten wdarł się do Kościoła na wskutek przebiegłości złego i pychy oraz zwodzenia postulujących wprowadzenie tego przepisu.
3 miesiące temu / axe
 
Jeszcze jedna "nowość" soborowa! Niezgodna z nauką Kościoła.
3 miesiące temu / Zbigniew
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.