DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Komu przeszkadza prawda o aborcji? Ostra wymiana zdań dr. Bawera Aondo-Akaa z Łukaszem Wantuchem

Komu przeszkadza prawda o aborcji? Ostra wymiana zdań dr. Bawera Aondo-Akaa z Łukaszem Wantuchem
źródło: TVP 3 / Warto Rozmawiać

Sąd Najwyższy, powołując się na Trybunał Praw Człowieka, wypowiedział się, że jest zgodne z prawem wywieszanie takich treści w przestrzeni publicznej – przekonywał w poniedziałek w programie „Warto rozmawiać” dr Bawer Aondo-Akaa, który dyskutował z krakowskim radnym Łukaszem Wantuchem na temat zasłonięcia billboardów antyaborcyjnych w mieście polskich królów.

 

Radny Wantuch pochwalił się, że to on poprzez różne działania i naciski doprowadził do usunięcia wszystkich billboardów antyaborcyjnych z Krakowa. – Nie chodzi tutaj o samą akcję wymierzoną w aborcję, nie chodzi nawet o aborcję jako taką. Chodzi o to, aby chronić nasze dzieci przed złem tego świata. Gdyby ktoś zorganizował akcję protestującą np. przeciwko nadmiernej prędkości kierowców i umieścił billboard z osobami z urwanymi głowami czy z wnętrznościami, protestowałbym tak samo mocno – mówił Wantuch.

 

Chodzi o to, że dziecko, które widzi taki obraz, jest zmuszone, żeby coś takiego zobaczyć, wpada w płacz, traci poczucie komfortu. Moja akcja, która się udała, była wyłącznie po to, żeby chronić nasze dzieci przed złem tego świata – dodał krakowski radny.

 

Wantuch doprowadził do usunięcia billboardów, wywierając presję na firmę reklamową, która wcześniej podpisała umowę z dr. Bawerem Aondo-Akaa. Radny skontaktował się z innymi kontrahentami firmy, którzy sprzeciwili się wywieszaniu zdjęć dzieci nienarodzonych, zabitych w wyniku aborcji.

 

Ważna jest tutaj swoboda wypowiedzi, wolność słowa. Mówi o tym konstytucja naszej najjaśniejszej Rzeczypospolitej oraz orzekł o tym Sąd Najwyższy w Roku Pańskim 2017. (…) Sąd Najwyższy, powołując się na Trybunał Praw Człowieka, wypowiedział się, że jest zgodne z prawem wywieszanie takich treści w przestrzeni publicznej – odpowiadał radnemu dr Bawer Aondo-Akaa.

 

Pan radny używa argumentów bardzo emocjonalnych. A tutaj chodzi o merytoryczność i rzetelność. Art. 38 konstytucji mówi o prawie do życia wszystkich ludzi, niezależnie od tego, czy są z niepełnosprawnościami, czy nie, czy są przed narodzeniem, czy po narodzeniu – wskazał teolog. – Jeśli coś nie podoba mi się w przestrzeni publicznej, zawsze mogę iść do sądu. Pan radny tego nie zrobił – dodał.

 

Radny twierdził, że jego działanie było zgodne z prawem. – Użyłem nacisku dozwolonego, to nie było bezprawne. Moje działanie było absolutnie prawne. Nacisk ekonomiczny stosuje wiele grup społecznych – np. osoby, które sprzeciwiają się fermom futrzarskim albo osoby, które sprzeciwiają się ubojowi rytualnemu. Stosujemy to wszyscy, każdego dnia. Kupując mleko, stosuje pan pewnego rodzaju nacisk ekonomiczny, wybierając tę, a nie inną firmę – mówił Wantuch.

 

Dr Bawer Aondo-Akaa poinformował, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. – Wszyscy obywatele mają wolność słowa daną przez konstytucję. Złożę do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana radnego Łukasza Wantucha, że w mojej ocenie – oczywiście subiektywnej, ale sąd to oceni – myślę, że te naciski i szantaże były nieprawomocne. Czy komuś się to podoba, czy nie, żyjemy w kapitalizmie - w systemie, w którym nie wolno wchodzić między dwie osoby, które spisują umowę. Pan radny wykazał się wielka niekompetencją i terroryzował ludzi do tego, aby dzieci nienarodzone, pomordowane przez obrzydliwą aborcję, nie mogły być eksponowane, a Sąd Najwyższy orzekł, że takie treści można umieszczać w przestrzeni publicznej – stwierdził obrońca życia.

 

Źródło: TVP3 / Warto rozmawiać

TK


DATA: 2020-09-23 13:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dr. Jest niezłomnym, pięknym, dobrym, mądrym człowiekiem. Jest 100×bardziej Polakiem niż wielu tu urodzonych.
28 dni temu / PrPr
 
oglądałam ten program. Pan Wantuch był rozdygotany emocjonalnie i bardzo agresywny w swych wypowiedziach. Przed czym on chce chronić dzieci? Przed prawdą? A nie przeszkadzają mu seksedukatorzy w przedszkolach i szkołach? Jakim prawem on zastosował szantaż wobec właściciela tablicy? Jeżeli tak bardzo mu przeszkadza prawdziwy widok zabijanego niewinnego dziecka pod sercem matki, to niech kieruje sprawę do sądu. On nie miał prawa tak postąpić i wszyscy winni tego incydentu usunięcia baneru razem z tym Wantuchem powinni znaleźć się w sądzie i tylko niezawisły sąd może wydać taki czy inny wyrok!
29 dni temu / Mela
 
@0101. Rzeczywiście, postępacy martwią się o komfort dzieci już narodzonych, a "komfort" dzieci mordowanych już ich nie obchodzi. Gdyby plakaty nie były drastyczne, nie wywołałyby żadnej reakcji. Tzw. sztuka nowoczesna może szokować zwłaszcza golizną i bluźnierstwami, a przekaz dokumentujący zbrodnie już nie, bo jest zbyt drastyczny? Wolne żarty. Z Panem Bogiem.
29 dni temu / Stefan
 
aborcja jest złem ale żeby mieć lub nie mieć komfortu trzeba mieć świadomość niewiedzą wyrządzacie dobrym akcjom niedźwiedzią przysługę
29 dni temu / do 0101
 
MOZE PISZE NIE NA TEMAT ALE ZRODLO WSZELKICH KONFLIKTOW W PIS LEZY W POSTAWACH MORALNYCH CZOLOWYCH LIDEROW TEJ PARTII,WIEM ZE ZYCIE PRYWATNE TYCH OSOB TO PRYWATNA SPRAWA ALE TE OSOBY SA DECYDENTAMI W SPRAWACH MORALNYCH I POLITYCZNYCH NARODU A WIEKSZOSC Z NICH TYLKO UDAJE ZE SA ZAINTERESOWANI KATOLICKIM PODEJSCIEM DO SPRWA ABORCJI,OCHRONY WIARY KATOLICKIEJ,DLACZEGO TAK SIE DZIEJE BO PRAWIE WSZYSCY POLITYCY PISuOPROCZ PREZESA SA ROZWIEDZENI LUB WIELOKROTNIE SIE ZENILI.CI LUDZIE MAJA SKRZYWIONY KREGOSLUP MORALNY I NIE POWINNY PCHAC SIE NA AFISZ BO JAK NIE UMIELI POUKLADAC WLASNEGO ZYCIA TO NIECH NIE PROBOJA UKLADAC GO NAM. DROGA REDAKCJO PROSZE PISAC O TYCH SPRAWACH BO LUDZIE NIC NIE WIEDZA NP:SP KORNEL MORAWIECKI .SZCZESC BOZE
29 dni temu / GREGOR
 
Oczywiście ,że dziecko, które widzi taki plakat nie ma poczucia komfortu. Dziecko które jest mordowane przez własną matkę ma pełny komfort. Kraków ma szczęście do durni.
29 dni temu / 0101
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.