DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
 
 
 
 

Komu nie wolno być katolikiem?

Komu nie wolno być katolikiem?
fot. Forum

Media przedstawiają wiarę w Chrystusa, jako przypadłość wykluczającą z uprawiania coraz szerszej gamy zawodów. Czy w Polsce katolikiem może spokojnie pozostać jedynie bezdomny, bezdzietny, niepracujący niemowa?


Przez ponad tysiąc lat istnienia państwa polskiego nikomu nie przeszkadzało, gdy medyk był wierzący (choćby był to wierzący Żyd). Ten stan utrzymywał się długo – do czasu, kiedy jedynym zadaniem lekarzy było leczenie. Dziś zadaniem lekarza jest nie tylko leczenie, ale także (a może przede wszystkim) zabijanie nienarodzonych dzieci, zapobieganie ciąży czy wszczepianie plemników w komórki jajowe każdej życzącej sobie tego kobiety. Nie ma to nic wspólnego z leczeniem – od braku recepty na proszki antykoncepcyjne jeszcze nikt nie umarł, wręcz przeciwnie. A jeśli lekarz-katolik odmówi wypisania recepty na takie tabletki, zawsze można pójść do innego – droga wolna. Takie rozumowanie narzuca logika. Jednak logika nie jest domeną współczesnego świata, nie jest domeną „demokratycznego państwa prawa”. Pierwszą obowiązującą dziś zasadą jest nienawiść do katolicyzmu – a co za tym idzie wykluczanie z życia publicznego wszystkich otwarcie przyznających się do wiary.


Lekarze nie są bowiem pierwszą grupą zawodową, której członków atakuje się za wierność Chrystusowi. Pamiętamy przecież przykład antyaborcyjnego wice-ministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego, którego media linczowały za katolicyzm. Podnosiły się wówczas głosy utrzymujące, że „urzędnicy państwowi nie powinni manifestować swoich poglądów religijnych, gdyż źle wpływa to na ich obiektywizm”. Fakt, że Królikowski jest jednocześnie oblatem benedyktyńskim i zastępcą ministra wzbudził ogromne emocje (co świadczy o ignorancji dziennikarzy, sądzących zapewne że słowo „oblat” oznacza mnicha zamkniętego w klasztorze). Gdy urzędnik państwowy, jakim jest minister ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn jasno wypowiada się np. po stronie homozwiązków – media milczą. W takim przypadku nie jest to „prywatny pogląd” urzędnika, ale Prawda Uświęcona. „Uświęcona” przez „Gazetę Wyborczą” czy TVN.


Do katolicyzmu nie powinni przyznawać się także nauczyciele. Wiara wychowawców w tradycyjne wartości może przecież przeszkodzić w walce lewicy o budowę nowego człowieka. Według prowodyrów nagonki na katolików w szkole i przedszkolu dzieci mogą (ba! muszą!) uczyć się o obcowaniu płciowym, natomiast o tym, jaką wartością jest rodzina czy fundament naszej cywilizacji – Dekalog – już absolutnie nie powinny się dowiedzieć! Doskonałym tego przykładem jest furia urzędników Ministerstwa Edukacji Narodowej i usłużnych im dziennikarzy, wywołana prowadzoną przez Centrum Inicjatyw Dla Życia i Rodziny akcją „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Furię prorządowych mediów wywołało, że Centrum związane jest ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. A przecież nauczyciele nie powinni promować wartości chrześcijańskich! Powinni być „obiektywni”.


Katolikami nie powinni być oczywiście także rodzice. Coraz częściej w mediach spotkać możemy się z kampanią nienawiści względem tradycyjnych rodzin z wierzącym ojcem, jako głową rodziny. Liczne artykuły mające udowodnić, że dzieci w takich patriarchalnych domach są uciskane i krzywdzone doprowadziły już do – przerwanego na szczęście – dramatu rodziny Bajkowskich. Przypomnijmy, że wśród powodów, przez które trzech chłopców z Krakowa trafiło do domu dziecka, wymieniono zbyt „tradycjonalistyczne poglądy” ich ojca. A przecież w demokratycznym społeczeństwie obowiązywać powinny zupełnie inne zasady – dzieci same powinny decydować o swoim światopoglądzie, i prowadzenie ich do Kościoła może być „przewinieniem względem ich autonomii”.


Nie powinni być katolikami również… kapłani. To znaczy, mogą póki co wyznawać Credo, odprawiać Mszę Świętą a nawet przewodniczyć modlitwie różańcowej, jeśli tylko czynią to w murach kościoła. Jeśli wyjdą z Panem Jezusem na ustach na ulicę – koniec, media ich zlinczują. Tak było m.in. z ks. Stanisławem Małkowskim, który ośmielił się odmówić publicznie modlitwę za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Jakiż rozległ się wrzask! „Egzorcyzmy na Krakowskim Przedmieściu! W tym samym miejscu, w którym już kiedyś katolicy ośmielili się postawić krzyż!”.  


Nie powinno dziwić, że polskojęzyczni dziennikarze nie rozumieją, że wiara katolików to nie jest jakaś tam pierwsza z brzegu religia, którą można „nosić w sercu”, która może pozostać „prywatną sprawą”, której można „oddawać się w domu i kościele, ale już nie w sferze publicznej”. Poziom erudycji wszelkiej maści żurnalistów i telewizyjnych prezenterów nie pozostawia złudzeń, że nie wiedzą, iż Chrystus jest dla nas Drogą, Prawdą i Życiem, a nie figurką ustawioną przy łóżku. Gorzej, że cały aparat państwowy idzie w sukurs wrzeszczącym nieukom z mikrofonem.


Obserwując media znad Wisły, dochodzi się do wniosku, że w Polsce katolikiem może spokojnie pozostać jedynie bezdomny, nieposiadający dzieci, niepracujący niemowa. Albo komunistyczny dyktator, jeśli zdąży przed śmiercią westchnąć ku Bożemu Miłosierdziu.

 

Krystian Kratiuk


DATA: 2015-01-28 13:46
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ładnie to tak pisać już w pierwszym paragrafie, że zadaniem dawnego lekarza było "tylko leczyć". To sugeruje, że ówcześni specjaliści nie zdali aborcji, eutanazji i antykoncepcji. Otóż słuchajcie bliźni - znali wszystkie. Wszystkie trzy, już od dawnej starożytności i stosowali je przez cały czas. Powiem wam więcej - nigdy nie przestaną.
ponad 4 lata temu / Phacias
 
Wszyscy piszecie tu elegancko i prawidłowo. Zdemaskować, wywalić, zaorać. Natomiast uświadomić należy nie tylko Polakom, ale i całej Europie i reszcie Świata, że wszelka ta światowa tępota i amoralna lewacka oraz islamska degrengolada, jest celowym działaniem trzech wrogich Nam żydowskich organizacji: Fundacji Sorosa, Klubowi Rzymskiemu i Grupie Bilderberg. Czy chcemy więc, czy nie, aby cokolwiek i gdziekolwiek naprawić, należy wpierw zdemaskować oraz usunąć Żydów - zakałę Naszego Świata. Zadłużanie Polski jest celowe i służy umożliwieniu kapitałowi żydowskiemu przejęcie Polski. Zdrajca Komorowski,jak i całe PO, chcieli załatwić Nam Lasy Państwowe. Na spółę zaś z Merkel, a dzięki udziałowi agenta Tuska, siły te dążą do likwidacji Polski. Co zresztą się dzieje od Okrągłego Stołu. Jak więc widać, boją się Nas. Jesteśmy Najmocniejszym Narodem Europy. I tylko My, mamy szanse przed tymi kryminalistami-zbrodniarzami-zdrajcami się jeszcze obronić. Czeka Nas Narodowa walka.
ponad 4 lata temu / Wojtek Bochnak
 
Pan Jezus w objawieniu prywatnym mówi:I daję wam dzisiaj nowe zadanie: Dziękujcie Mi za to, że naród wasz uratuję, osłonię i podźwignę. Dziękujcie Mi za moją miłość do waszej polskiej wspólnoty. W żadnej sytuacji nie zapominajcie, że o to was prosiłem.
ponad 4 lata temu / winsent
 
Jakby wszyscy mieniący się katolikami, chrześcijanami przestali oglądać telewizornie i kupować gazety opisujące w ten sposób rzeczywistość, nawołujące do takich zachowań- to po prostu by ich nie było na rynku
ponad 4 lata temu / winsent
 
Cytat z jakiegoś biskupa, chyba lefebrysty, ale jakże aktualny: "Już samo przypomnienie dzisiejszym ludziom o porządku moralnym wywołuje publiczne wybuchy wściekłości"
ponad 4 lata temu / Cytat
 
Krzyczeć potrafimy tylko nic z tego nie wynika. Powinniśmy mądrze oceniać , wyciągać wnioski i działać . Trzymajmy się Dekalogu i dokonujmy rozsądnych wyborów . Czytając opinie do artykułów odnoszę wrażenie ,że zapominamy co to kulturalne wyrażanie swojego zdania . Przeważają emocje i zacietrzewienie. Nie krzyczmy a bądźmy!!!!!
ponad 4 lata temu / arturdz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "23343"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.