DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Komu imigranta, komu? Włosi apelują do państw UE

Komu imigranta, komu? Włosi apelują do państw UE
Fot. EFE/Forum

Włoska dyplomacja zabiega, żeby pozostałe kraje Unii Europejskiej zdecydowały się przyjąć część spośród 450 tak zwanych uchodźców, którzy przypłynęli na Sycylię z Libii.

 

Noty dyplomatyczne w sprawie relokacji trafiły już do ambasad państw członkowskich. Rzym nie chce już brać na siebie utrzymania wszystkich przybyszów, którzy nielegalnie trafiają do tego kraju z Afryki i Bliskiego Wschodu. Chodzi głównie o pasażerów łodzi, ratowanych na morzu przez włoskie służby.

 

Władze zamknęły porty dla łodzi i statków organizacji pozarządowych, za pośrednictwem których „uratowani” z Morza Śródziemnego przybywają na Półwysep Apeniński.

 

Poprzez te formalne i mocne akty prosimy przywódców instytucji UE oraz rządy państw partnerskich z Unii o konkretną i nacechowaną współpracą realizację zobowiązań wskazanych w tekście konkluzji unijnego szczytu z czerwca – powiedział o notach dyplomatycznych minister spraw zagranicznych Enzo Moavero.

Z kolei szef rządu Giuseppe Conte zaapelował do pozostałych państw Unii o „jasny sygnał wspólnej odpowiedzialności za zarządzanie zjawiskiem migracji”.

 

Jako pierwsze zgłosiły się Francja i Malta, które mają przyjąć po 50 Libijczyków z grupy obecnie przebywającej na dwóch statkach nieopodal Sycylii.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-07-15 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rząd warszawski zrobił "korytarze humanitarne". Humanitarne dla kogo? Dla islamu , żydów i lewaków.
ponad 2 lata temu / ten
 
W czym jest lepsza biała dzicz, nienawidząca kogoś za inny kolor skóry?
ponad 2 lata temu / @Jacek
 
Jak sie Polski rzad ugnie teraz, tak juz nigdy sie nie podniesie z upadku zdrady wobec oczekiwan i zaobowiazan obywateli ktorzy zaglosowali, bo zaufali.
ponad 2 lata temu / Bartek
 
My też mamy długą lądową granicę UE! Pilnujemy jej jak możemy i nie wypłakujemy się do innych, jak mamy problem z kimś,komu się udało przemycić! Włosi mają długą granicę morską - to prawda, ale też nie było tam nigdy woli politycznej obrony tej granicy. Powodem jest,że na emigrantach zarabiały i zarabiają mafie związane z lewicowymi rządami Włoch. Teraz biedny Salvini się miota, chciałby ograniczyć ten proceder, ale zorganizowana przez Sorosa ulica i zagranica atakuje go i oszczekuje, a koalicjant 5 Stelle bardziej niż niepewny. Tymczasem wystarczyłoby odholowanie jednego czy dwóch pontonów z powrotem do Libii i zjawisko wygaśnie! Bardzo celnie nazwał to premier Czech Babis - dalsze takie wpuszczanie , to droga do piekła! Kiedy podobna odpowiedź naszego rządu ( na razie tchórzliwe milczenie) - czy już Wyszehradowi przywodzą Czesi i Węgrzy?
ponad 2 lata temu / gość
 
Rząd warszawski przyjmuje Azjatów ,Afrykanów mają przyjąć 3000 islamskich terrorystów z Uzbekistanu to są obcy kulturowo,
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Wystarczyłoby zlikwidować te statki "organizacji pozarządowych" i problem by się rozwiązał. Zarekwirowanie tych statków na opłaty i utrzymanie tych "imigrantów" w Libii. Są o drastyczniejsze sposoby na te statki, ale ich opisywać nie będę.
ponad 2 lata temu / taki 1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.