DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Kompromitacja władz Szczecina. W 100-lecie Bitwy Warszawskiej złożono kwiaty pod radzieckim pomnikiem

Kompromitacja władz Szczecina. W 100-lecie Bitwy Warszawskiej złożono kwiaty pod radzieckim pomnikiem
Grafika ilustracyjna. Fot.PCh24.pl

„Warto czasem nadawać nowe sensy miejscom, które na etapie planowania miały troszeczkę inny wymiar”, w ten sposób wiceprezydent Szczecina tłumaczył złożenie dziś kwiatów przed Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i Radzieckich.

 

Dzisiaj przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego. W 1920 roku armia polska, dzięki śmiałemu kontratakowi znad Wieprza, rozbiła Armię Czerwoną nadciągającą nad Warszawę. Centralne uroczystości odbyły się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie w obecności prezydenta Andrzej Dudy, sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo oraz przedstawicieli pozostałych władz państwowych.

 

Jak to zwykle bywa, zorganizowano też uroczystości lokalne. Zaskakujący jednak sposób na uczczenie rocznicy Cudu nad Wisłą wybrały władze Szczecina.

 

„Choć w Szczecinie jest popiersie marszałka Piłsudskiego na placu Szarych Szeregów, władze Szczecina postanowiły oddać hołd w innym miejscu. Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska wraz z przewodnicząca Rady Miejskiej Renatą Łażewską złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem odsłoniętym z okazji Rewolucji Październikowej”, donosi Radio Szczecin.

 

W jaki sposób włodarze miasta tłumaczą ten pomysł? Jak wyjaśnił wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska, należy mieć świadomość, że „także w Bitwie Warszawskiej brali udział nie tylko po Polacy”. – Po stronie Polskiej choćby Ukraińcy, więc można w pewnym sensie mówić także o braterstwie broni. Wydaje mi się, że symbolika tego miejsca się zmienia, tak jak zmienia się nasz kraj. I warto chyba czasem nadawać nowe sensy tym miejscom, które być może na etapie planowania miały troszeczkę inny wymiar – wskazał.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-16 09:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do oporu obywatelskiego! Szczecinianie! Zróbcie, co do Was naleźy, jeśli polskie serca w Was biją!
1 miesiąc temu / Wzywam
 
Tow. Lenin nazywał takich ludzi POŻYTECZNYMI IDIOTAMI. Można pogratulować Szczecinowi władz !!!
1 miesiąc temu / Paweł
 
Może złożą kwiaty na grobach WafenSS warto inaczej spojrzeć na historię, symbolika się zmienia?
1 miesiąc temu / Ja
 
Czy rzeczywiście dziś w Polsce mamy pomniki rewolucji październikowej? Aż to sprawdzę. @Gryf Doucz się historii - jak te wschodnie geny z kresów stawiały opór w latach 40-tych i 50-tych zarazie ze wschodu. Ile ofiar było z tamtych terenów. Nie wierzę w istnienie genów zdrady. Natomiast ziemie odzyskane mogły być bogato obsiane agenturą z różnych terenów - łatwo było się wmieszać w napływający naród...
1 miesiąc temu / Ewa
 
Co to za język ? Jaka kompromitacja ? Przecież to jest jawna zdrada stanu . 30-letnia tresura z poprawności politycznej przynosi efekty
1 miesiąc temu / Mirek
 
To jest pokłosie nie przeprowadzonej w swoim czasie lustracji, w związku z czym zdradliwa hydra anty-patriotycznego kosmopolityzmu panoszy się, co obserwujemy na wielu odcinkach nikczemnienia życia narodowego.
1 miesiąc temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.