DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Kompromitacja lewackich mediów! Atakując księdza Oko cytowano fałszywego tweeta

Kompromitacja lewackich mediów! Atakując księdza Oko cytowano fałszywego tweeta
Ks. Prof. Dariusz Oko. FOT.Krystian Maj/FORUM

Żenujący poziom dziennikarstwa zaprezentowali pracownicy liberalnych i lewicowych serwisów informacyjnych. Zaatakowali księdza profesora Dariusza Oko przy pomocy słów, których nie napisał ani nie wypowiedział. Nagonka została oparta o fałszywe konto na Twitterze. Sam kapłan przyznaje, że w ogóle nie korzysta z tego środka komunikacji.

 

Rzekomy wpis dotyczył brutalnego gwałtu dokonanego na młodej Polce przez – wedle wszelkich dostępnych nieoficjalnych informacji – nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej. Ktoś podający się za księdza profesora miał zaapelować, aby nikomu nie przychodziło do głowy mordować nienarodzonego dziecka, jeśli zostałoby ono poczęte w wyniku gwałtu.

 

Temat, mimo że nieoparty na faktycznej wypowiedzi ks. Dariusza Oko, został szybko podjęty przez skrajne środowiska feministyczne zgrupowane pod szyldem „Dziewuchy Dziewuchom”. Jak zauważa portal wp.pl, wiele komentarzy pod adresem kapłana było skrajnie niecenzuralnych.

 

Atak na kapłana wyprowadziła także znana ze skrajnego antyklerykalizmu była europoseł z SLD prof. Joanna Senyszyn. „Ks.Oko jest gorszy od gwałcicieli z #Rimini,bo dokonuje zbrodni mentalnego wymuszania, korzystając z bezkarności.Zasłużył na wydalenie z Kk” – napisała zwolenniczka „niemieszania” się Kościoła do polityki, w ten sposób samemu mieszając się do Kościoła. Na jej Twitterze nie znajdują się przeprosiny pod adresem ks. Oko z powodu ataku opartego o fałszywy wpis.

 

Serwis wp.pl, który teraz informuje o niestosownych wpisach feministek, sam zaczął od podania fałszywej informacji. Dopiero później ją zweryfikował i za podanie kłamstwa przeprosił. „Niemal wszystkie największe redakcje w kraju, jak i WP Kobieta, powieliły informację dot. słów księdza, powołując się na wspominane konto. Za błąd, przepraszamy” – czytamy w serwisie. Przeprosiny zamieścił także „Wprost”.

 

Cywilnej odwagi do przeprosin brakuje portalowi tygodnika kierowanego przez Tomasza Lisa. Na stronach „Newsweeka” również zaatakowano ks. prof. Dariusza Oko. Artykuł w końcu usunięto, ale bardzo późno.

 

Jak pisał na Twitterze we wtorkowy wieczór ks. Daniel Wachowiak, mimo że od kilku godzin „cały internet” miał świadomość, że rzekomy wpis ks. Oko był fałszywy, „Newsweek” nadal nie usunął tekstu ze swojego serwisu. „Jeszcze @NewsweekPolska nie ogarnął? Prawie g.21, "pół dnia" mówimy o oszczerstwach nt ks. Oko, a wy nadal kłamiecie” – napisał ks. Wachowiak. Przeprosin na „Newsweeku” dotąd nie zamieszczono.

 

Sam ksiądz Oko odniósł się do zamieszania wywołanego przez kłamstwa lewicowych mediów. Jak przyznał, Kościół walczy o każde ludzkie życie, jednak jest to osobna kwestia, gdyż wpis cytowany przez lewicowe media był kłamliwy. – Jako człowiek i ksiądz popieram stanowisko Kościoła, ale sam wpis nie został zrobiony przeze mnie – powiedział ks. prof. Dariusz Oko.

 

 

Źródło: Twitter / wp.pl / wprost.pl / newsweek.pl / wpolityce.pl

MWł

 

 

 

 


DATA: 2017-08-30 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja popieram ten wpis na Twitterze, niezależnie od twgo, czy jego autorem był ks. Oko, czy nie.
ponad 2 lata temu / Marek
 
Wg lewackiej etyki karania przestępców należy unikać, ponieważ to nie oni są odpowiedzialni, tylko społeczeństwo. W szczególności w przypadku gwałtów dokontwanych przez zalewających Europę barbarzyńców już wielokrotnie nawoływano do pobłażliwego traktowania, bo inna kultura, kobiety prowokują itp. Za czym idą absurdalnie niskie kary albo wręcz odstąpienie od karania, w czym celuje sądownictwo "postępowej" Szwecji. Natomiast niewinne dziecko poczęte w wyniku gwałtu można bezkarnie zamordować.
ponad 2 lata temu / pg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.