DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Komorowski zdąży podpisać ustawę o „uzgodnieniu płci”? Nagłe przyspieszenie prac

Komorowski zdąży podpisać ustawę o „uzgodnieniu płci”? Nagłe przyspieszenie prac
fot.Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Coraz szybciej zbliżające się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP powoduje przeforsowywanie za wszelką cenę ustaw, mających na celu rewolucyjne zmiany w polskim społeczeństwie. Wiele wskazuje na to, że dopiero co przegłosowaną w Sejmie ustawę o „uzgodnieniu płci” zdąży podpisać Bronisław Komorowski.

 

Tak zwana ustawa o uzgodnieniu płci była poselskim projektem ustawy, który do Sejmu wpłynął 3 stycznia 2013 roku. Wnioskodawcy upoważnili poseł Annę Grodzką do reprezentowania ich w pracach nad projektem. 6 grudnia 2013 roku odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy na posiedzeniu Sejmu. Posłowie zdecydowali o skierowaniu go do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz do Komisji Zdrowia. Od tego czasu projekt leżał w sejmowej „zamrażarce”.

 

9 lipca br. ogłoszone zostało sprawozdanie z prac komisji, a sprawozdawcą została Joanna Mucha. 21 lipca odbyło się drugie czytanie na posiedzeniu Sejmu, w trakcie którego powzięto decyzję o niezwłocznym przystąpieniu do trzeciego czytania. Faktycznie, już dwa dni później odbyło się ostateczne głosowanie – 252 posłów za, 158 przeciw, 11 się wstrzymało.

 

Dzień później – 24 lipca – ustawa została przekazana do Senatu. Termin rozpatrzenia jej przez izbę wyższą parlamentu upływa 23 sierpnia. Mimo to przewidywalne jest znacznie szybsze przegłosowanie ustawy przez Senat, ponieważ już 24 lipca i 28 lipca marszałek Senatu skierował ustawę do odpowiednich komisji. Posiedzenia w obu komisjach odbędą się 30 lipca.

 

4 sierpnia rozpoczyna się kolejne posiedzenie Senatu. Jako trzecią ustawę senatorowie będą głosować właśnie o uzgodnieniu płci. Gdyby głosowanie zakończyło się dla Platformy Obywatelskiej pozytywnie, wówczas marszałek Senatu przekaże ustawę do podpisania prezydentowi, a ten w ostatnim dniu swojego urzędowania – 5 sierpnia – ustawę może podpisać.

 

Ustawa określa procedurę i skutki uzgodnienia płci osób, których tożsamość płciowa różni się od płci wpisanej do aktu urodzenia. Coraz bardziej przekonywujące stają się słowa, że „nikt nie może być pewien swojego życia i mienia, dopóki obraduje parlament”.

 

 

KRaj


DATA: 2015-07-30 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gość walnął prosto z mostu brutalną prawdę. Dziś dowolność wyboru płci, a jutro rasy (bo ktoś biały się czuje Murzynem), preferencji seksualnych (bo ktoś lubi zbytnio kózki lub dogi), gatunku (ktoś od zawsze czuł się szczupakiem)... Efekty łatwo przewidzieć: rząd federalny USA legalizuje małżeństwa ludzi i szympansów, krowy dziedziczą po farmerach, w szkołach publicznych obowiązkowy trzeci rodzaj toalet - dla czujących się zwierzakami. Do tego prowadzą lewi postępowcy na zgniłym Zachodzie. Na szczęście kres tej pokręconej cywilizacji jest bliski i być może - jakimś cudem - ludzki gatunek zdoła jeszcze przetrwać w dziczy i zbuduje nową cywilizację, choć przez jakiś czas normalną. Chyba, że wcześniej przyjdą muslimy i zrobią swoje porządki.
ponad 4 lata temu / Darnok
 
Transwestyta-lekarz, tr-pielęgniarka, tr-przedszkolanka, tr-nauczycielka w podstawówce, inne przypadki.. i nic nie będzie można zrobić ani powiedzieć. Dyrektor odpowiedniej placówki MUSI ZATRUDNIĆ. Jeśli ktoś się odważy protestować - kodeks karny. Czy naprawdę naród jest tak ślepy, że do tego dopuści?
ponad 4 lata temu / Róbmy coś
 
Trochę z innej beczki, a raczej z życia. Ustawa niesie ogromne zagrożenie chaosu życia społecznego. Tak oto osobnik męski formalnie będący kobietą, będzie mógł przebywać w przebieralniach damskich (w końcu będzie kobietą), na kąpieliskach i pod prysznicami, w toaletach i w innych sytuacjach intymnych, gdzie jeszcze do niedawna ta sfera w jakimś stopniu była chroniona. A co z oddziałami ginekologicznymi i podziałem sal na oddziałach szpitalnych dla kobiet i mężczyzn? Ja osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji przebywania w przebieralni z córką lub narażaniem jej na widok gapiącego się faceta. Pedofilia w majestacie prawa? Co z podmiotami, które podtrzymają tradycyjny podział płci, chociażby dla logicznego porządku, będą płacić odszkodowania ze względu na dyskryminację?
ponad 4 lata temu / Leaf
 
Czy B.Komorowski podlega już ekskomunice? Pytam poważnie.
ponad 4 lata temu / aaa
 
Komorowski zrobi to na 100 %. Zależy mu prawdopodobnie samemu na zmianie płci po prezydenturze. Wtedy jako nowa "osobnica" może uniknąć odpowiedzialności za swoje wsi-owe wybryki.
ponad 4 lata temu / psycholog
 
Niech jeszcze nagrzeszy przed tą mszą św. za siebie , a biskupi będą mu udzielać błogosławieństwa i Komunii św. Zgorszenie pójdzie na całą Polskę.
ponad 4 lata temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.