DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Komorowski „wezwał” Dudę do debaty. Obaj kokietują wyborców Kukiza

Komorowski „wezwał” Dudę do debaty. Obaj kokietują wyborców Kukiza

Prezydent Komorowski pogratulował wyniku wyborczego Andrzejowi Dudzie, który pokonał go o 2 punkty procentowe – jak wynika z sondażowych wyników wyborów. Najpierw jednak pogratulował… Pawłowi Kukizowi, który zajął trzecie miejsce.


- Znamy wyniki wyborów. Trzeba je odczytać jako poważne ostrzeżenie dla całego szeroko pojętego obozu władzy. Trzeba wyciągnąć wnioski, trzeba słuchać głosu wyborców - powiedział Komorowski.


Prezydent zapowiedział, że już w poniedziałek rano zwróci się do wyborców osób, które nie dostały się do drugiej tury. Łatwo można odgadnąć, że chodziło mu głównie o wyborców Pawła Kukiza, których zaczął kokietować już tuż przed ciszą wyborczą. To wtedy wyznał na twitterze, że „całe życie był za JOW-ami”.


O Jednomandatowych Okręgach Wyborczych Paweł Kukiz mówi od kilku lat, od kiedy zdecydował się zaangażować w życie publiczne.


Zwycięzca pierwszej tury, Andrzej Duda jeszcze nie apelował do innych kandydatów o poparcie. Podziękował im tylko za start, uznając ich motywację za wyraz „miłości do ojczyzny”. Andrzej Duda dziękuje za zaproszenie od Komorowskiego do debaty. Przypomina, że zabiegał o nią już od czterech miesięcy. Zapewnił, że weźmie w niej udział.


Pogratulował Pawłowi Kukizowi uznając, że również jest otwarty na rozmowę o JOW-ach. Duda uznał, że skoro tyle osób poparło Kukiza, to o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych trzeba z nim poważnie porozmawiać.

 


kra
DATA: 2015-05-10 21:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyżby ś.p. Bartoszewski wygłosił niechcący proroctwo?
ponad 4 lata temu / siergiej
 
Kukiz chce zalegalizować prostytucję, związki partnerskie i usunąć religię ze szkół,z której zresztą kpi jako artysta. Z sondaży wynika, że na Kukiza (20% poparcia) głosowali także ci, którzy rozczarowali się Palikotem. Pan Duda, który prawdopodobnie wygra II turę, liczy na ich poparcie, podobnie jak pan Komorowski - a oni wystawią ciekawy rachunek. Kukiz utworzy partię, która łatwo wejdzie do Sejmu z dobrym lub bardzo dobrym wynikiem. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Wybór jest prosty: na pewno nie Szogun!
ponad 4 lata temu / Endek
 
A czy oni również oświadczyli że nie są zakładnikami sił wrogich Polsce? Czy już to oświadczyli?
ponad 4 lata temu / Leo
 
Bredzisław jest już historią...
ponad 4 lata temu / John Galt
 
"Prezydent zapowiedział, że już w poniedziałek rano zwróci się do wyborców osób, które nie dostały się do drugiej tury" - no tak, przecież trzeba mu napisać przemówienie, a tego nie zrobią w kilka minut. Mnie ciekawi inna sprawa. Czy on miał przygotowane kilka kartek, na każą możliwą ewentualność pierwszej tury? :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.