DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Komorowski uważa, że sytuacja gdy nie rządzą ulubieńcy salonów III RP jest „nawracającą chorobą”

Komorowski uważa, że sytuacja gdy nie rządzą ulubieńcy salonów III RP jest „nawracającą chorobą”
fot.:tvn24.pl

Elity III RP coraz gorzej radzą sobie z odsunięciem od władzy. Bronisław Komorowski żalił się w programie Moniki Olejnik, że „świat patrzy na sytuację w Polsce jak na chorobę”. Jej symptomami jest przejęcie władzy przez ludzi innych, niż zaprzyjaźnieni z Komorowskim.


Olejnik poprosiła Komorowskiego o odniesienie się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” że elity europejskie nie są w stanie pogodzić się z demokratycznym wyborem Polaków. - Nie odpowiada im ten wybór, bo nie jest zgodny z ich interesami. To oczywiste. My z kolei zostaliśmy upoważnieni przez wyborców do obrony interesów Polski. Nie do podlizywania się komukolwiek, załatwiania czyichś interesów, tylko do stania na straży interesów naszego kraju. Z tej drogi nie cofniemy się ani o krok.


Co na to Bronisław Komorowski? Z rozbrajającą szczerością przyznał, że „świat normalny, europejski patrzy na to, co się dzieje w Polsce już jak na zjawisko swego rodzaju nawrotu pewnej choroby”. - To jest recydywa polityczna. Za pierwszym razem, za tak zwanego pierwszego PiS-u, świat myślał: no zdarza się. (...) No a dzisiaj niestety opinia o Polsce jest taka, że to się nam zdarza niestety regularnie – stwierdził były prezydent.


Tak oto Komorowski wyjawił, że zarówno według niego, jak i zagranicznych przyjaciół, sytuacja w której w Polsce dochodzi do władzy partia z pozoru przynajmniej antyestablishmentowa, traktowana jest jak stan choroby i… przestępstwo, bo jak inaczej rozumieć użycie w tym kontekście słowa „recydywa”?


Były prezydent stwierdził ponadto, że „trzeba się liczyć z dalszym utwardzaniem kursu PiS po szczycie NATO w Warszawie i Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie”. - Obawiam się, że te dwa wydarzenia będą traktowane jako zasłona dymna dla kontynuowania albo pogłębienia radykalnych metod politycznych – stwierdził.


 

 

Źródło: TVN24

kra

 


   


DATA: 2016-05-25 07:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Komorowski, a jak tam rozwija się postępowanie prokuratury w sprawie pana niebezpiecznych związków ze spółką PRO CIVILI, zrzeszającą byłych oficerów WSI oraz agenturą rosyjską?
ponad 4 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.