DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Komorowski o swej klęsce: te 47 proc. to pospolite ruszenie w imię powstrzymania fali nienawiści

Komorowski o swej klęsce: te 47 proc. to pospolite ruszenie w imię powstrzymania fali nienawiści
fot. FORUM

Bronisław Komorowski zabrał głos po kompromitującej porażce z Andrzejem Dudą. Ustępujący prezydent zapowiedział, że wróci jeszcze na drogę zwycięstwa. Nie do końca jednak wiadomo, o co mu chodziło.


- Tak zdecydowali wyborcy Polski wolnej, demokratycznej. Gratuluję konkurentowi, Panu Andrzejowi Dudzie, życząc mu udanej prezydentury. Bo dobrze życzę Polsce. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli mnie poprzeć – powiedział Komorowski.

 

- Szanuję Państwa wybór, uznaję ten wybór jako ważną wskazówkę dla mnie i dla nas wszystkich [...] Dziękuję całemu pospolitemu ruszeniu na rzecz polskiej wolności. Te 47 proc. to demokratyczne pospolite ruszenie w imię obrony naszej wolności, w imię powstrzymania fali nienawiści i agresji. Tę falę trzeba powstrzymać – dodał ustępujący prezydent. - Kto nie przeżył porażki, nie wart jest zwycięstwa. My pójdziemy do zwycięstwa! - uzupełnił Bronisław Komorowski.

 

Trudno nie zauważyć, że porażka Komorowskiego jest olbrzymią kompromitacją obozu rządzącego Polską. Komorowski był wszak znacznie bardziej doświadczony niż Andrzej Duda, cieszył się ogromnym kredytem zaufania Polaków – głównie wtedy, gdy nie wychodził spod przysłowiowego już żyrandola w pałacu. Gdy tylko spod niego wyszedł i zaczął często pojawiać się w mediach, jego notowania zaczęły gwałtownie spadać – w pierwszej turze otrzymał zaledwie nieco ponad 33,70 proc. głosów.

 

A jeszcze nie tak dawno Adam Michnik mówił, że Komorowski, aby przegrać wybory musiałby „po pijanemu przejechać zakonnicę w ciąży”. To kiedy to się wydarzyło?

 

kra

 DATA: 2015-05-25 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

...nie jestem nienawistny, ale ten, kto zawinił musi ponieść karę za swoje zbrodnie i przestępstwa. Tak jest na całym świecie.
ponad 5 lat temu / jaszczomp
 
Kto zadziera z Bogiem musi być przygotowany na takie ewentualności. Murowany kandydat, prezydent wszystkich Polaków , polityki miłości a obszczekuje i obraża 57% biorących udział w wyborach, bo jak rozumieć słowa "falę nienawiści i agresji"? Prezydent mówi o "naszej wolności" czyli kogo? To PIS dzieli Polaków? Tylko betonowy elektorat PO tego nie rozumie i nie widzi kto dzieli na "naszych" i "waszych".
ponad 5 lat temu / Soplica
 
Rozczarowany W 1946 roku były też niby wybory "demokratyczne"zostały przeprowadzone nieuczciwie przez komunistyczną bezpiekę.B.Komorowski i jego zaplecze polityczne nie pogodziło się z porażką.To są większości ludzie pozbawieni kręgosłupa moralnego.Mam nadzieje że nie dojdzie do przekrętu.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
To pospolite ruszenie, to pospolite ruszenie ruskiej i niemieckiej agentury, orz innej swołoczy na zgubę Polski i Polaków!
ponad 5 lat temu / zgred
 
Ruski człowiek - ruskie metody! Obwinianie przeciwników o to, co samemu się robi! Dzięki nierozliczeniu okresu ruskiej okupacji i niepociągnięciu za to do odpowiedzialności ruskich pachołków, w Polsce dalej trwa "walka o utrwalanie władzy ludowej", a więc nienawistny podział na ruskich pachołków, do których dołączyli pachołkowie niemieccy i resztki Polaków, eksploatowanych na wszelkie możliwe sposoby przez to pacholstwo, czyli agenturę!
ponad 5 lat temu / zgred
 
te 47% przy frekwencji 55% daje 25% zainteresowanych dawnym układzikiem który zaczyna się sypać.
ponad 5 lat temu / jarek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.