DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Komorowski nie postępował zgodnie z wiarą. Należy upomnieć chwalących go księży – uważa bp Mering

Komorowski nie postępował zgodnie z wiarą. Należy upomnieć chwalących go księży – uważa bp Mering
Filip Blazejowski/FORUM

Komorowski od początku kadencji prowadził działania niezgodne z nauczaniem Kościoła. Zwieńczeniem jego polityki było podpisanie ustawy o in vitro. Księży pochwalających rzekomo chrześcijańską postawę takiej głowy państwa należy upomnieć – powiedział bp. Wiesław Mering w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

 

Jeden z księży odprawiających Mszę Świętą za Bronisława Komorowskiego podziękował mu za jego kadencję. Stwierdzenie, że były prezydent w trakcie urzędowania kierował się „chrześcijańską intuicją i wiarą” były wyjątkowo kontrowersyjne. Pisaliśmy o tym na portalu PCh24.pl. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ordynariusz włocławski ksiądz biskup Wiesław Mering odniósł się do tych wydarzeń.

 

- Co to była za dziwna „chrześcijańska intuicja” prezydenta Komorowskiego, która tuż po rozpoczęciu urzędu kazała mu usunąć krzyż sprzed Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie? – pytał retorycznie włocławski ordynariusz.

 

- Potem było tylko coraz gorzej, aż do tych niedawnych podpisów pod ustawami, które już z chrześcijaństwem, z chrześcijańską moralnością nie mają już nic wspólnego. Co z naszą wiarą ma wspólnego zalegalizowanie in vitro? I to po tak wyraźnym głosie Kościoła – skomentował działania byłego prezydenta bp. Mering.

 

Duchowny wypowiedział się także na temat postawy księży wygłaszających pochwałę pod adresem poprzedniej głowy państwa. Uznał ich zachowanie za „parcie na szkło” i chęć zwrócenia na siebie uwagi. - Takie wyróżnianie siebie z grupy duchownych nigdy nie jest znakiem budowania jedności i harmonijnej współpracy – skrytykował ich duchowny.

 

O uszczypliwościach pod adresem Episkopatu księży odprawiających Mszę za Komorowskiego biskup Mering także ma swoje zdanie. - Chciałem przypomnieć, że Episkopat nie głosi swojej nauki, nie głosi swojej Ewangelii, tylko jest strażnikiem Ewangelii, która została powierzona Kościołowi – powiedział „Naszemu Dziennikowi” duchowny.

 

Hieraracha jest rozczarowany brakiem zdecydowanej reakcji przełożonego tych księży. - W Kościele istnieje od dawna instytucja braterskiego, ojcowskiego upomnienia. Po to jest właśnie biskup, jako ten nadzorujący, sprawdzający, czy Ewangelia głoszona jest przez kapłanów zgodnie z nauczaniem Jezusa i Kościoła – zauważył bp. Mering.

 

Włocławski ordynariusz skomentował także przyjęcie podczas Mszy Świętej Ciała Pana Jezusa przez prowadzącego niechrześcijańską politykę Komorowskiego. - Przyjęcie Komunii św. w tej sytuacji jest wielkim nadużyciem, to jest zło dodane do zła, grzech dodany do grzechu. To lekceważenie także głosu Episkopatu – zauważył.

 


Źródło: „Nasz Dziennik”

MWł
DATA: 2015-08-10 15:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przypominam, że taki, czy inny kształt nawet ważnej ustawy nie jest dogmatem podanym do wierzenia. Jeden z 200 biskupów wygłosił oświadczenie, nie traktujmy tego na równi z Magisterium. Może napomnijcie szanowni Biskupi księży chwalących prezydenta Dudę, wszak on też był w kampanii wyborczej zwolennikiem in vitro. Krzyk, obelgi, publiczne połajanki zamiast Dobrej Nowiny, to jest największe publiczne zgorszenie szczególnie tych najmłodszych, poszukujących. Trza będzie się kiedyś z tego wytłumaczyć, jak wierzę...
ponad 5 lat temu / Maciej
 
Obecnie nauka dowodzi,że nie ma dualizmu;duch-materia lecz że najmniejsza cząstka materii już w swej budowie posiada elementarną cząstkę intelektu.który przez tworzenie molekuł wbudowuje i rozprzestrzenia intelekt w świecie materii zorganizowanej.O tym mówi; La Mettrie(1709-1751)i jezuita Pierre Teilhard de Chardin SJ(1881-1955)pt."Człowiek" oraz "Fenomen człowieka" ten problem wyjaśnia. Więc powinno się zaniechać budowanie mitycznej teorii tworzenie rozumnej istoty ludzkiej w chwili jej poczęcia.
ponad 5 lat temu / NN
 
Jeśli Bp ma stać na straży nauki Chrystusa to dobrze by było, aby wziął pod uwagę Przesłanie ojca św. Jana Pawła II do członów Pap.Akademii Nauk"Magisterium Kościoła Katol.wobec ewolucji poz.6.ostatnie zdania-"Moment przejścia do sfery duchowej nie jest przedmiotem obserwacji tego rodzaju. Może ona jednak ujawnić- na płaszczyźnie doświadczalnej- cały zespół bardzo ważnych oznak specyficznej istoty ludzkiej,Natomiast doświadczenie poznania metafizycznego,samoświadomości i zdolności do refleksji,sumienia i wolności czy wreszcie doświadczenia estetyczne i religijne należą do sfer analizy i refleksji filozoficznej,podczas gdy teologia odkrywa ich sens ostateczny, zgodny z zamysłem Stwórcy".Więc-MOMENT PRZEJŚCIA DO SFERY DUCHOWEJ NIE JEST PRZEDMIOTEM OBSERWACJI.To dlaczego episkopat twierdzi,że życie zaczyna się od poczęcia.Badania naukowe coraz bardziej wnikają w świat niewarunkowy. A świat niewarunkowy,to świat mityczny.W którym mieszczą się;dogmaty,objawienia itp.
ponad 5 lat temu / NN
 
Podziękowania dla Biskupa Meringa - chyba jednego z nielicznych stojących na straży prawdziwej nauki Chrystusa i wartości Chrześcijańskich. Jak przykro, że tak mało dzisiaj zostało prawdziwych uczniów Chrystusa.
ponad 5 lat temu / Alojzy
 
Obawiam się, że samo upomnienie tu nie wystarczy. Na miejscu byłaby suspensa bo inaczej dalej będą judzić i zwodzić wiernych.
ponad 5 lat temu / abc
 
Czym jest odmowa komunii Prezydentowi? Kto upowżąnił biskupa do takich oświadczeń? Cz Ojciec SW. wypowiedział się w tej sprawie.
ponad 5 lat temu / gela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.