DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Komitet Żydów Amerykańskich otwiera biuro w Polsce. Andrzej Duda: witamy z radością i satysfakcją

Komitet Żydów Amerykańskich otwiera biuro w Polsce. Andrzej Duda: witamy z radością i satysfakcją
fot. Krystian Maj / Forum

„Z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC)” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników gali z okazji otwarcia w Warszawie biura AJC – organizacji broniącej od 1906 roku praw Żydów poza USA. Uroczysta gala odbyła się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

 

„Cieszę się, że wybrali państwo stolicę Polski na miejsce, z którego aktywność AJC będzie promieniować na cały nasz region” – napisał prezydent. Zaznaczył, że otwarcie biura AJC w Warszawie jest „głęboko symboliczne”, ponieważ „uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju”.

 

Prezydent podziękował American Jewish Committee za wsparcie, jakiego organizacja ta udzieliła Polsce.  „W okresie kiedy Polska, odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego, zabiegała o przyjęcie do organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca. Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci” – zaznaczył Andrzej Duda.

 

W ocenie prezydenta obecność w Polsce amerykańskich żołnierzy i reprezentantów AJC to powód do radości. „Jestem przekonany, że w ten sposób dodatkowo umacnia się współpraca transatlantycka, której Polska zawsze była i jest gorącym orędownikiem i uczestnikiem” – podkreślił.

 

Andrzej Duda nie ukrywał w przesłanym liście satysfakcji z faktu, że uroczyste powitanie reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich odbywa się w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich. „To instytucja ogromnie istotna dla zachowania prawdy o wspólnej historii obu naszych narodów. W atrakcyjny, nowoczesny sposób ukazuje ona dzieje naszej ojczyzny, która przez wieki była dla Żydów ziemią POLIN - gościnnym, bezpiecznym domem – napisał.

 

Prezydent odwołał się również do historii wyjątkowej formy wspólnoty politycznej, jaką w przeszłości tworzyli Polacy i Żydzi. „Rzeczypospolitą przyjaciół unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holocaust. Mimo nieludzkiego terroru, zbrodni i masowej eksterminacji, łącząca nasze narody solidarność ocalała” – podkreślił. Dodał, że dzisiaj Polacy i Żydzi m.in. poprzez oddawanie czci wspólnym bohaterom, próbują zbudować w zgodzie pomyślną przyszłość.

 

„Wiedza o tym, co wydarzyło się na naszej ziemi podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej, upowszechnia się w świecie także dzięki staraniom American Jewish Committe. Liczę na to, że w tej bardzo ważnej sprawie, obrony dobrego imienia Polski i prawdy historycznej, będziemy nadal skutecznie działać razem” - zakończył prezydent.
źródło: rp.pl

TK

DATA: 2017-03-29 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy PAD nie wie, że w czasie II WŚ Żydzi witali z radością okupanta niemieckiego, a później sowieckiego, że wydawali Polaków?
4 miesiące temu / Pelelek
 
O co chodzi, wlasnie o to poczawszy od Lecha Walesy zyd.nazw.Lejba Kochne nastepnie bracia Lech I Jaroslaw Kaczynscyzyd.nazwiska. Kalkstejn nastepnie Bronislaw Komorowski - nie podanonazwiska zydowskiego ale figurje na Lisieckiego.Musimy prawdziwy ch zydowskie nazwiska tzw.Spolki. Polskiej elity. Aleksandr Kwasniewski - Izaak Stoltzmqn I Jego zona Jolanda z domu Kanty-Kochm -Zydzi Obecny Prezydenta Andrzej Duda pochodzenie niemieckie ze strony ojca nazwniem Ramz razy jakos tak ,a ze strony matki zydowskie.MAtka A.Dudy jest zydowska I dla dokonczenia tematu dodam ze zona A Duda Agatka ma zydowsko - niemieckie pochodze nie. Znajdzmy moze kogos kto ma polskie korzenie z dziada pradziadapter a ie Zydow .Zydzi niech zapfowadzaja swoje rady w Israel. Polska to kraj dla Polakow a nie dla Zydow,.......
4 miesiące temu / J24
 
Czy Duda jest prezydentem Polski czy Żydów amerykańskich i wszystkich innych, Już nie mogę tego słuchać.Trzeba będzie głosować na Bosaka.
4 miesiące temu / Jola
 
Żydzi w Polsce już czują się jak u siebie,a żydowski rząd im to umozliwia.W Izraelu jest pustynia, obok arabowie i mało już dla nich miejsca, chcą w Polsce zrobić drugą swoją ojczyznę , a gojow czyli Polakow traktowac jak niewolników ot całą prawda.Polin
ponad 2 lata temu / nie dla takiej koncepcji
 
Panie Prezydencie czyżby chciał Pan być Prezydentem jedną kadencje? Jednak nadal jedynym Moim Prezydentem to Lech Kaczyński.
ponad 2 lata temu / Bogumił Sip
 
My POLACY jesteśmy jak stonka ziemniaczana!!! Trudno wam będzie nas wytępić!!! NIE ZAPOMNIMY ZDRADY!!! Nadejdzie czas rozliczeń za zdradę narodową!!!
ponad 2 lata temu / Bogdan Kowalski
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.