DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Komitet ONZ dyscyplinuje Irlandię za brak legalizacji aborcji

Komitet ONZ dyscyplinuje Irlandię za brak legalizacji aborcji

Komitet Praw Człowieka ONZ w Genewie wezwał władze Irlandii do zmiany prawa zakazującego aborcji. Zdaniem przedstawicieli Komitetu, przepisy broniące życia dzieci poczętych są sprzeczne z traktatem dotyczącym ochrony praw obywatelskich i politycznych.

 

Członkowie Komitetu powiedzieli irlandzkiemu ministrowi sprawiedliwości, Francesowi Fitzgeraldowi, że przepis konstytucyjny dotyczący ochrony nienarodzonych dzieci stanowi „niedopuszczalne okrucieństwo”.

 

Jeden z członków Komitetu podczas przesłuchania w Genewie pytał delegatów irlandzkich, czy „mogą wyjaśnić, w jaki sposób Irlandia godzi swoje obecne prawo dotyczące zakazu aborcji ze zobowiązaniami wynikającymi z traktatu o ochronie praw obywatelskich i politycznych, stanowiącego absolutne prawo?”.

 

W przesłuchaniu, które odbyło się w Genewie brali udział przede wszystkim działacze organizacji proaborcyjnych aktywni w Irlandii i reprezentanci jednej organizacji pro life.

 

Dr Thomas Finegan związany z organizacją „Life and Family” stwierdził m.in., że „nie ma wśród międzynarodowych praw człowieka czegoś takiego jak prawo do aborcji”. Dodał, że „nienarodzone dziecko jest uznawane jako podmiot prawa przez różne międzynarodowe przepisy dotyczące praw człowieka”. Finegan stwierdził ponadto, że Komitet ONZ nie ma uprawnień do wydawania wiążących interpretacji dotyczących Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych. Rozgniewany przewodniczący Komitetu, sir Nigel Rodley zarzucił Irlandczykowi „niesamowitą arogancję”.

 

Komitet Praw Człowieka w Genewie jest organem kontrolnym powołanym na mocy art. 28 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych zawartego w 1966 r.. Jego celem jest monitorowanie przestrzegania postanowień traktatu i dwóch protokołów fakultatywnych.

 

W traktacie nie ma mowy o prawie do aborcji. Aborcja nie jest nawet wspomniana. Mimo to Komitet na nowo interpretuje stare porozumienie, włączając do katalogu praw człowieka także „prawo do aborcji”. Przedstawiciele Komitetu naciskają na poszczególne państwa, by zmieniły prawo antyaborcyjne. Niektóre z krajów dostosowują się, inne ignorują wezwania Komitetu.

 

Zgodnie z Międzynarodowym Paktem Praw Obywatelskich i Politycznych warunki układu – zniekształcone przez interpretację prawa dokonaną przez Komitet – mogą być zmieniane wyłącznie w wyniku nowelizacji porozumień przez państwa-strony traktatu. Zmiany musiałoby zaakceptować 168 państw. Do tej pory jednak żaden z krajów nie zgodził się na umieszczenie aborcji w katalogu praw chronionych.

 

 

Źródło: breitbart.com, AS.


DATA: 2014-07-17 14:18
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

organizacja która ma zabezpieczać prawa wszystkich ludzi, jednego podstawowego prawa każdego człowieka nie przestrzega, jest to prawo do życia, zajmuje się natomiast w bardzo szerokim zakresie propagowaniem aborcji, czyżby ONZ było agendą firm aborcyjnych?
ponad 6 lat temu / Sylwester
 
A co ONZ ma do irlandzkich przepisów w sprawie aborcji? Wreszcie, od kiedy to aborcja jest prawem człowieka?!
ponad 6 lat temu / Volan
 
Raz sierpem raz młotem ...
ponad 6 lat temu / VCV
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.