DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Komitet Olimpijski pozwolił transseksualistom na uczestnictwo w Zimowych Igrzyskach

Komitet Olimpijski pozwolił transseksualistom na uczestnictwo w Zimowych Igrzyskach
Fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

Po raz pierwszy w historii Olimpiad, mężczyźni identyfikujący się jako „kobiety”, mogą rywalizować z kobietami. Tę szokującą decyzję podjął Międzynarodowy Komitet Olimpijski i będzie obowiązywać już podczas Zimowych Igrzysk w Korei Południowej.

 

Jak informuje serwis lifesitenews.com, Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o pozwoleniu na udział transseksualistów w zawodach olimpijskich. Mężczyźni identyfikujący się jako kobiety, będą mogli rywalizować w konkurencjach przeznaczonych dla pań. Larry Brown na łamach portalu podaje, że sportowcy płci żeńskiej mogą rywalizować „bez ograniczeń”, podczas gdy sportowcy płci męskiej muszą wcześniej przejść specjalną terapię hormonalną.

 

Brown dodaje, że poprzednie wytyczne Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wymagały, aby sportowcy przeprowadzili operację zmiany płci, a następnie przez co najmniej dwa lata prowadzili terapię hormonalną. Obecnie ten wymóg nie jest już konieczny. Jedynym pozostałym „utrudnieniem” dla mężczyzn – transseksualistów jest konieczność wykazania, że poziom testosteronu stale utrzymuje się poniżej określonego poziomu.

 

Należy podkreślić, że decyzja MKOl zaczęła obowiązywać już podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Niejasnym pozostaje jednak to, czy już podczas tegorocznych zawodów w zimowych konkurencjach, wezmą udział także zawodnicy transseksualni.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

WMa


DATA: 2018-02-10 13:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@incuss Serdecznie dziękuje ale wątpię, że wielu ludzi na podstawie tego chemicznego języka nie zrozumie porównania. Ja na chemii się znam więc fajną analogię wymyśliłeś i dobrze tak tłumaczyć.
6 miesięcy temu / trooper
 
1/2 Żeby rozpisać się o chimeryczności nieco mocniej, podobnie jak o wpływie ewentualnych chimer pod względem chromosomów płci w komórkach somatycznych (w sumie odpowiedziałem na to pytanie tak naprawdę, bo wpływ ten jest w zasadzie zerowy), to potrzebowałbym 9800 znaków, a nie 980. W każdym razie analogia do chimer byłaby mniej więcej taka, jakby rozpatrywać szklankę wody jako ugrupowanie jonów wodorowych i hydroksylowych w kontekście jakiegoś powszechnego ryzyka związanego z jej spożyciem pomimo faktu, że na każde 10 milionów litrów wody, tylko jeden jej litr jest zdysocjowany w jony H+ i OH- (wynika to wprost z definicji pH jako ujemnego logarytmu dziesiętnego ze stężenia tych jonów). A może nawet jeszcze radykalniej, i już trzymając się analogii z wodą, to porównać to do zawartości izotopu wodoru- trytu. To są podobne rzędy istotności co wspomniana chimeryczność ze względu na to, że gamety powstają w zupełnie innym procesie cytogenetycznym niż komórki ciała
6 miesięcy temu / incuss
 
2/2 (mejoza, nie mitoza), a informacja genetyczna z chromosomów płci nie jest w zasadzie w żaden sposób istotna w tym kontekście. Bo tak jak każda komórka ciała zawiera identyczną informację genetyczną (jest to pewne uproszczenie, ale dopuszczalne tutaj), to samo DNA, jednak różna jest specjalizacja komórek budujących poszczególne tkanki i narządy, bo inne geny uległy w nich ekspresji. Ekspresję regulują tzw. wzory tkankowe, procesy blokowania ramki odczytu podczas transkrypcji (i na dalszym procesie translacji również), takie jak np. metylacja DNA. Takie zjawisko mutacji na chromosomie 21. (trisomia to zespół Downa) ma znaczenie w ekspresji, ale przy X/Y jest on znacznie mniejszy. Mutacja na poziomie chromosomu płci nie jest więc tam absolutnie istotna, tym bardziej dla płci organizmu. W sensie szerokim, to każdą mutacją, zmianą nowotworową jest każdy pieprzyk, ale nie wpływa on całościowo na organizm. Pozdrawiam i do usłyszenia w kolejnej dyskusji ;)
6 miesięcy temu / incuss
 
@incuss Nie każdy jest genetykiem ale dziękuje przynajmniej za część informacji.
6 miesięcy temu / trooper
 
No jak ustalić? Fenotypowo mężczyzna XY a XXXY nie różni się tak znacznie jak myślisz i jakbyś poświęcił 30 sekund swojego niewątpliwie cennego czasu na sprawdzenie tego na Wiki, to byś widział, że przy każdej aberracji chromosomów płci masz jak byk pisane: "Rodzi się (przykładowo) mężczyzna, możliwy (przykładowo) pewien stopień upośledzenia lub taki i taki wpływ na narządy płciowe (z reguły są mniejsze) czy sylwetkę ciała". Niedawno było tutaj świadectwo dziewczyny z zespołem Turnera, wyglądała przecież całkiem normalnie,a swoją drogą, to i tak jej schorzenie można łatwo zauważyć, nie zawsze jest tak czytelnie. Ustalenie płci takiego obojnaka nie jest dużo trudniejsze niż w przy XX/XY, prosta standardowa analiza. Co do hybryd (precyzyjnie: chimer), to mniej komiksów Marvela, a więcej rzetelnej nauki. Wtedy się dowiesz, dlaczego chimeryczności nie pogodzisz z żadnym genderyzmem oraz tego, że to nie takie proste jak tu napisałeś. Myślałem, że to wiedza podstawowa.
6 miesięcy temu / incuss
 
@incuss Chodzi mi o to jak ustalić płeć gdy jak napisałeś jest "combo".Co do hybryd. Czemu kompromitacja? Jak ktoś ma w swoim organizmie komórki z chromosomami XX i XY to jak za kogo uznać. Część ludzi z zespołem Downa ma tak, że część komórek jest normalna, a część ma nadliczbowy chromosom.
6 miesięcy temu / TROOPER
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.