DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop pedofilii zarejestrowany. Jest decyzja marszałka Sejmu

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop pedofilii zarejestrowany. Jest decyzja marszałka Sejmu
Mariusz Dzierżawski Fot: Krystian Maj/FORUM

Marszałek Sejmu potwierdził przyjęcie zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”. Oznacza to, że Komitet, którego celem jest zmiana zapisów ustawy Kodeks karny, tak by lepiej chroniły dzieci, został zarejestrowany.

 

Proponowane zmiany Kodeksu karnego zakładają zakaz propagowania m.in. w szkołach, mediach i służbie zdrowia zgodnej ze standardami WHO edukacji seksualnej dotyczącej osób małoletnich. Celem tych działań jest powstrzymanie fali demoralizacji dzieci i młodzieży. Inicjatywa jest odpowiedzią na podpisanie przez prezydenta Warszawy tzw. „Deklaracji LGBT+”.

 

Zdecydowaliśmy się na tę inicjatywę dlatego, że środowiska deprawacyjne wywierają bardzo silny nacisk na wprowadzenie edukacji seksualnej na wzór niemiecki. Ostatnio zrobił to pan prezydent Rafał Trzaskowski, podpisując „Deklarację LGBT+”, w której znalazło się wezwanie do tego, aby wprowadzać tę edukację w warszawskich szkołach – mówił jeszcze w marcu przed Sejmem Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik Komitetu „Stop pedofilii”.

 

W uzasadnieniu projektu przytaczane są szczegółowe instrukcje dotyczące prowadzenia zajęć z edukacji seksualnej, jakie opracowała niemiecka instytucja BZgA, która współtworzyła standardy edukacji seksualnej razem z WHO. W swoich poradnikach dla rodziców i wychowawców przedszkolnych oraz starszych dzieci i młodzieży BZgA zamieściła konkretne instruktaże dotyczące uprawiania seksu, w tym między osobami homoseksualnymi.

 

Nowe zapisy mają chronić dzieci przed tego rodzaju deprawacją poprzez m.in. penalizację zachowań polegających na publicznym propagowaniu lub pochwalaniu podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego. Autorzy noweli proponują nowe zachowana karalne, zagrożone karą do lat 3 pozbawienia wolności. Po pierwsze, wyższa sankcja byłaby przewidziana w przypadku, gdyby sprawca dopuszczał się pochwalania obcowania płciowego za pomocą środków masowego przekazu. Po drugie, z surowszą odpowiedzialnością karną powinna się liczyć osoba propagująca obcowanie płciowe „w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej”.

 

Teraz, po rejestracji Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, ruszy zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem zmian w Kodeksie karnym. Aby projekt trafił pod obrady Sejmu, trzeba zebrać co najmniej 100 tys. podpisów. W zbiórkę włączą się m.in. wolontariusze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza, Stowarzyszenia „Odpowiedzialny Gdańsk”, Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci oraz Fundacji Pro-prawo do życia.

 

Źródło: PCh24.pl, KAI

MA


DATA: 2019-04-19 15:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak nie powinno sie tego uczyc i promowac to jusz jest za daleko ztym LGBT
10 miesięcy temu / Wladek
 
Też ważna ustawa. Dlaczego Sejm nie uchwalił jeszcze ustawy blokującej wszelkie uroszczenia majątkowe względem Polski? Czy PiS działa w interesie obcych?
10 miesięcy temu / prawnik
 
Ten projekt jest wadliwy, ponieważ "małoletni" to osoba poniżej 18 lat. W tej chwili penalizowane są kontakty osób poniżej 15 roku życia.
10 miesięcy temu / paragraf
 
"obcowania płciowego za pomocą środków masowego przekazu"???
10 miesięcy temu / szok
 
i tak PIS nie pozwoli aby cokolwiek mogli zdziałać. Później pojawi się narzekanie, że mimo pięknej inicjatywy nic nie jest pchane do przodu. Zablokują w urzędniczym wehikule i koniec.
10 miesięcy temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.