DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Komisja Maryjna KEP zachęca do modlitwy Suplikacjami w intencji oddalenia niebezpieczeństwa koronawirusa

Komisja Maryjna KEP zachęca do modlitwy Suplikacjami w intencji oddalenia niebezpieczeństwa koronawirusa
Aneta Lazurek / CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)

Do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa, epidemii „koronawirusa”, zachęca Komisja Maryjna Konferencji Episkopatu Polski. Obradujące na Jasnej Górze gremium pod przewodnictwem abp. Wacława Depo przypomina, że w chwilach poważnego zagrożenia wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się „Suplikacjami”, aby prosić Miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa.


Przewodniczący i członkowie zapewnili, że obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski modliła się u stóp Królowej Polski polecając Ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. „Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia, także z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych” – napisali członkowie Komisji w krótkim słowie po zakończeniu obrad.


Zaznaczyli, że „znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcają do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas niebezpieczeństwa”.

 


Publikujemy apel Komisji Maryjnej KEP:

 


Jasna Góra 29 lutego 2020


Głos komisji Maryjnej


Obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski modliła się u stóp Królowej Polski polecając Ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia, także z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić Miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych.


Znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcamy do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa.


Abp Wacław Depo
Przewodniczący i Członkowie
Komisji Maryjnej KEP

 

 


DATA: 2020-02-29 19:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

JAK PODAJA masoni z ministerstwa zdrowia polecili we Francji by koscioly pozbyly sie wody swieconej a komunia jedynie dopuszczona nna reke zatem nasz EPISKOPAT glosem ARCY bp GADECKIEGO dzisiaj opowiedzial sie w tym samym duchu a chodzi o to iluminatom aby w KOSCIELE i to teraz w okresie POSTU oddano w sumie poklon ukoronownnemu KORONOM WIRUSOWI a kosekkrowana HOSTIA usunieta tak wiec mamy czcic symbolicznego cielca bo on ma wladze i jest to przekaz ze jak trwoga to nie do BOGA bo was nie dopouscimy a KOSCIOLY POZAMYKAJA SAMI DUCHOWNI NA POLECENIE WYZSZYCH DUCHOWNYCH
6 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
To prawie nikt by nie został. ...
6 miesięcy temu / @kolo
 
jest nadzieja że koronawirus oczyści kościół katolicki z wirusa ateizmu.
7 miesięcy temu / kolo
 
Gdzie Stolica Apostolska, gdzie Episkopat Polski? Kto w końcu wezwie do modlitwy i suplikacji w obliczu epidemii? Tylko arcybiskup Wacław Depo od piątku wzywa wiernych do błagania Boga o zakończenie tej zarazy. Co się dzieje z naszymi pasterzami??
7 miesięcy temu / wierny
 
TO JEDYNIE ARCYBISKUP DEPO JEST WIERZACY Z ARCYBISKUPOW W POLSCE?
7 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
Do tej pory koronawirus doprowadził do ponad 75 000 zachorowań i 2000 zgonów, głównie w Chinach. Ale to nic w porównaniu z grypą. W tym sezonie w samym USA grypa już spowodowała 26 milionów zachorowań, 250 000 hospitalizacji i 14 000 zgonów. Przestańmy panikować!
7 miesięcy temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.