DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Komisja Europejska upomni Polskę za wycinkę w Puszczy Białowieskiej. Zapłacimy wysoką karę?

Komisja Europejska upomni Polskę za wycinkę w Puszczy Białowieskiej. Zapłacimy wysoką karę?
By Nemo5576 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

W czwartek Komisja Europejska ma ogłosić pakiet postępowań wobec krajów członkowskich UE za naruszanie wspólnotowego prawa. Jeden z zarzutów owo gremium ma wobec Warszawy w związku ze sprawą Puszczy Białowieskiej. Możliwą konsekwencją całej sprawy jest nałożenie na Polskę wysokich kar.

 

Z nieoficjalnych doniesień Polskiego Radia wynika, że Bruksela chce przejść w postępowaniu wobec Polski w sprawie Białowieży do II etapu. Komisja Europejska miała nie uwzględnić tłumaczeń Warszawy dotyczących konieczności wycinki. Została ona przeprowadzona, by chronić ważne siedliska – wyjaśniali przedstawiciele Polski.

 

Eurokraci podtrzymali jednak swoje dotychczasowe zarzuty dotyczące naruszenia europejskiej dyrektywy.

 

Wobec spodziewanych działań KE polski rząd będzie miał zaledwie miesiąc na odpowiedź, a nie dwa miesiące jak to zwykle bywa – ustaliło Polskie Radio.

 

Gdy Warszawa ustosunkuje się do zarzutów, Bruksela zdecyduje o dalszym postępowaniu. Najgorszym dla Polski scenariuszem będzie złożenie na Polskę skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE. Może ona nałożyć na nasz kraj wysokie kary finansowe.

 


Źródło: tvp.info

MWł
 


DATA: 2017-04-27 09:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy Komisja upomniała Polskę Platformerską/ PSL owską za wycięcie ok. 3 milionów młodych Polaków z kraju za chlebem??
ponad 2 lata temu / Piła
 
Teraz nastały dzikie czasy, że bardziej dba się o drzewko, o kota czy psa niż o człowieka. A to wcale nie musi iść z sobą w parze. Pan Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, a drzewko, kota czy psa, aby mu służyli i to w imię służby określonej przez człowieka a nie w imię jakiejś obsesji określonej przez eco-terrorystów. Swoją drogą bardzo źle, że PIS ulega naciskom lobbystów i zmienia bardzo właściwą Ustawę o wycince drzew.
ponad 2 lata temu / Normalny
 
Nie przepadam za panem ministrem Szyszką. Ale ... Ale mam kawałek własnego lasu, dbam. I czuję się źle gdy nie wytnę na czas drzew zaatakowanych przez kornika, uschłych itp, bo to szkodzi reszcie drzewostanu. P.S. Do wszystkich, którzy troszczą się o drzewa, a mają problemy z przepisami - proszę się bardzo dokładnie wczytać. Da się wyciąć każde drzewo/krzew na własnej ziemi bez konsekwencji. (Mój bilans na rok obecny: trzy martwe drzewa wycięte, posadzono - 30 (liściaste, iglaste, owocowe. Proszę mi nie mówić, że przepisy o wycince coś złego zrobią! Zło to ludzie robią i takim ludziom żadne przepisy nie przeszkadzają!!!)
ponad 2 lata temu / Ania(ks)
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.