DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Komisja Europejska unika odpowiedzi na pytania o wspieranie LGBT przez UE

Komisja Europejska unika odpowiedzi na pytania o wspieranie LGBT przez UE
By user:theodoranian (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

Pod koniec ubiegłego roku komisarz ds. sprawiedliwości UE Věra Jourová ogłosiła plan działania wysiłków na rzecz równości homoseksualistów, transseksualistów oraz innych osób o niekonwencjonalnej orientacji seksualnej. Grupa europosłów z frakcji Europy Narodów i Wolności (ENF) zwróciła się do Komisji Europejskiej z pytaniami o podanie szczegółów dotyczących planu. Komisarz Jourova nie odpowiedziała wprost na żadne z zadanych pytań.


Pytania skierowane do Komisji Europejskiej przez europarlamentarzystów z frakcji Europa Narodów i Wolności dotyczyły m.in. kwestii zdefiniowania pojęć „równości płci społeczno-kulturowej” (gender equality) oraz „praw LGBT”, o których mowa we wspomnianym planie. Prosili także o wskazanie, w jaki sposób osoby orientacji LGBT są dyskryminowane. Celem europosłów było również zmuszenie do udostępnienia informacji o wsparciu finansowym UE dla inicjatyw na rzecz „praw LGBT” oraz zadeklarowanie, czy Komisja ma zamiar wymusić na państwach członkowskich uznanie „małżeństw” homoseksualnych zawartych poza ich granicami.


Komisarz Jourová nie odpowiedziała wprost na żadne z zadanych pytań. „Agencja Praw Podstawowych UE zbadała kwestię ochrony prawnej fundamentalnych praw lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów oraz interseksualistów w swoim ostatnim sprawozdaniu” – napisała  w odpowiedzi na pytanie o definicje pojęć równości i praw LGBT. Tymczasem przywołana przez nią analiza prawno-porównawcza APP o ochronie przeciw dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej, również operuje tymi terminami bez podawania ich znaczenia. Komisarz nie odniosła się także do pytania o sposób rzekomej dyskryminacji osób orientacji LGBT przez kraje europejskie, milczeniem zbyła także pytanie o zamiary Komisji co do uznawania przez państwa członkowskie „małżeństw” homoseksualnych zawartych poza ich granicami.


W przypadku pytania o finanse, komisarz Jourová odesłała do swojej odpowiedzi na inne zapytanie poselskie z ubiegłego roku. Według niej w 2014 roku Komisja Europejska przeznaczyła ponad 11 mln euro na walkę z dyskryminacją, a w 2015 – ponad 13,6 mln euro. Z tych kwot oficjalnie 1,3 mln euro trafiło do organizacji LGBT w 2014 roku, a 1,4 mln – w 2015. Oprócz tego w 2015 r. Komisja wsparła kwotą 950 tys. euro tzw. sieć równości (Equinet) pomagającą ofiarom dyskryminacji, w tym także i LGBT.


Instytut Ordo Iuris

POz

DATA: 2016-05-05 10:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.