DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Komisja Europejska pozywa Polskę. Chodzi o odmowę przyjęcia imigrantów

Komisja Europejska pozywa Polskę. Chodzi o odmowę przyjęcia imigrantów
Fot. Jacek Szydlowski / FORUM

Komisja Europejska skierowała do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wniosek o ukaranie Polski za to, że nie zdecydowała się na przyjęcie imigrantów. Chodzi o niedopełnienie zobowiązań zaciągniętych przez rząd PO-PSL. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedziało, że „bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze”, dlatego będzie broniło swego stanowiska.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w wydanym komunikacie podkreśla, że polski rząd nie zmienia zdania w sprawie relokacji imigrantów. Dodaje, że deklaracja przyjęcia przez Polskę określonej liczby imigrantów z krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu została złożona przez poprzedni rząd PO-PSL. MSWiA podkreśla również, że sama Unia Europejska zrozumiała, że mechanizm automatycznej relokacji nie jest właściwy ponieważ zrezygnowała z kontynuowania tego programu.

 

„Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze, dlatego jesteśmy gotowi do obrony swojego stanowiska dotyczącego relokacji uchodźców przed Trybunałem Sprawiedliwości UE” – czytamy w komunikacie. „Polska stoi na stanowisku, że kluczem do rozwiązania problemów migracyjnych jest działanie u źródła - czyli tam, gdzie rodzi się migracja.  Ważne jest również wzmacnianie ochrony granic zewnętrznych UE i walka z przemytnikami migrantów oraz handlarzami ludźmi. Jesteśmy przygotowani do obrony swojego stanowiska przed Trybunałem Sprawiedliwości UE” – podaje MSWiA.

 

Resort kierowany przez Mariusza Błaszczaka publikuje także informacje o tym w jaki sposób powinna być realizowana pomoc wobec potrzebujących. MSWiA zwraca uwagę, że pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu w Syrii powinna odbywać się na miejscu. Podkreślono również, że bezpieczeństwo narodowe pozostaje w zakresie odpowiedzialności każdego państwa członkowskiego. „Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej jednoznacznie potwierdza, że bezpieczeństwo narodowe pozostaje w zakresie wyłącznej odpowiedzialności każdego państwa członkowskiego. Również Trybunał Sprawiedliwości wielokrotnie wskazywał, że to państwa członkowskie mają obowiązek i kompetencje do podjęcia środków zmierzających do zagwarantowania ich bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego” – czytamy w komunikacie.

 

„Wykonywanie decyzji o relokacji nie pozwala na zapewnienie odpowiednich gwarancji bezpieczeństwa. Od pierwszego momentu obowiązywania decyzji niemal wszystkie państwa członkowskie wyraźnie wskazywały na brak możliwości przeprowadzenia skutecznego sprawdzenia wnioskujących. Polski rząd – wbrew pojawiającym się zarzutom - nie miał możliwości wybierania osób według płci czy kategorii wiekowych przy relokacji z obozów dla uchodźców. Takie działanie byłoby traktowane przez instytucje unijne jak dyskryminacja i jest niemożliwe” – napisano w oświadczeniu.

 

 

Źródło: mswia.gov.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2017-12-07 18:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cały czas jest to niezrozumiałe, jeżeli ja zapraszam gości do mojego domu, to nie wpycham ich do sąsiada.
8 miesięcy temu / Syk
 
Co szkodziło przyjąć chrześcijan,oni też potrzebowali pomocy.Siedem tysięcy to jest 1/10 ludzi co wchodzi na stadion narodowy.
8 miesięcy temu / XYZ
 
Gdyby nadal "rządziła" Platforma/Psl budżet byłby pusty.Zielone światło miały afery, puste faktury VAT nie dokumentujące faktycznych transakcji były codziennością. Kopacz zgodziła się na przyjęcie uchodźców 7000 mężczyzn nie licząc matki i dzieci 8-10. Niech Schetyna, Kopacz i in. odda nadwyżkę swoich dochodów ponad 2000zł miesięcznie netto i przekaże na pomoc im w ich krajach. Martwili się o rodziny, którym odbierano dzieci z biedy pod ich rządami? To co potrafią to donosić na Polskę!
8 miesięcy temu / Ewaryst
 
Niech się Polska broni! Tak jest!
8 miesięcy temu / iusti11
 
Co Polska robi jeszcze w Eurokołchozie?
8 miesięcy temu / Marek
 
Unia Europejska coraz bardziej nas prześladuje. Jeżeli oni nas pozywają za to, że nie chcemy wyrzec się Wiary Katolickiej, że nie chcemy poddać się islamizacji, to po co nam być w takim towarzystwie? Strzepmy proch z sandałów i idźmy z dala od tych bluźnierców. Teraz ciągają nas po sądach, a jak w porę nie zareagujemy to przyjdzie jeszcze, nie daj Boże, do "bratniej interwencji".
8 miesięcy temu / kribac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.