DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Komisja Europejska planuje deportację 80 tys. Afgańczyków. Stwarzają zagrożenie w Europie

Komisja Europejska planuje deportację 80 tys. Afgańczyków. Stwarzają zagrożenie w Europie
fot. REUTERS / FORUM

Europa ma wielki problem z młodymi Afgańczykami. Komisja Europejska przygotowała plan deportacji 80 tys. z nich. Szczegóły mają być omawiane podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych 12 maja.

 

W czwartek ministrowie zebrani w Brukseli będą omawiać propozycję deportacji około 80 tys. Afgańczyków do ojczyzny. Tajny projekt Komisji przewiduje uznanie regionu Hindukuszu w Afganistanie za „obszar bezpieczny” mimo toczonej w kraju wojny domowej.

 

W czwartek minister finansów Afganistanu, Eklil Ahmad Hakimi dołączy do ministrów rozwoju i spraw zagranicznych UE, którym szefować będzie Federica Mogherini, aby omówić plan deportacji.

 

W 2015 roku do Europy przybyło aż 213 tys. Afgańczyków. Trafili oni głównie do Niemiec i Szwecji. Po Syryjczykach stanowią największą grupę uchodźców na kontynencie.

 

W dniu 13 kwietnia portal EurActiv ujawnił dokument wysłany przez Komisję Europejską do ambasadorów państw członkowskich UE, w którym nakreślono plan deportacji 80 tys. Afgańczyków do regionu Hindukuszu „w najbliższej przyszłości”.

 

W dokumencie podkreślono, że ryzyko dla bezpieczeństwa Europejczyków związane z napływem tak dużej liczby uchodźców z tego kraju jest tak „wysokie”, iż UE powinna natychmiast „interweniować”.

 

W październiku w Brukseli ma się odbyć konferencja w sprawie Afganistanu z udziałem prezydenta Ashrafa Ghani, przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i szefowej unijnej dyplomacji Frederici Mogherini.

 

Na czwartkowej konferencji ministrowie poruszą także problem zahamowania migracji mieszkańców z Afryki do Europy. Premier Włoch Matteo Renzi domaga się emisji „obligacji” europejskich w celu uruchomienia programu podobnego do tego, realizowanego w porozumieniu z Turcją. Chociaż kanclerz Niemiec Angela Merkel odrzuciła pomysł wykorzystania euroobligacji do finansowania takiego projektu, KE przychyla się do propozycji Włochów najbardziej dotkniętych napływem emigrantów z Afryki.

 

W listopadzie ub. roku podczas szczytu w Valetta, UE powołała Fundusz Powierniczy na rzecz Afryki (ETF). Docelowo ma dysponować kwotą 1,8 mld euro. Premier Włoch proponuje powiększenie i wykorzystanie funduszu do zahamowania napływu imigrantów z Czarnego Kontynentu. Środki przeznaczone byłyby na tworzenie obozów dla uchodźców i deportacje do wybranych krajów afrykańskich.

 

Źródło: euractiv.com

AS  


DATA: 2016-05-11 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.