DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Komisja Europejska ma nową przewodniczącą – Ursulę von der Leyen

Komisja Europejska ma nową przewodniczącą – Ursulę von der Leyen
Fot. Reuters / Forum

Była niemiecka minister trzech resortów, Ursula von der Leyen z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej została wybrana przewodniczącą Komisji Europejskiej. Jej kandydaturę poparli zgodnie polscy europosłowie z PiS, PO, PSL i SLD.

 

 

Wtorkowe głosowanie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu było tajne. Zostało przeprowadzone za pomocą papierowych kart. Niemka potrzebowała poparcia bezwzględnej większości deputowanych, czyli 374 głosów.

 

 

Kolejnym krokiem po wyborze przewodniczącego będzie sformowanie składu Komisji Europejskiej. Pretendenci do urzędu komisarzy przejdą przez przesłuchania w parlamentarnych komisjach. Skład KE zostanie zatwierdzony podczas plenarnego posiedzenia PE.

 

Ursula von der Leyen z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej była w rządach Niemiec ministrem ds. rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży, szefem resortu pracy i spraw społecznych, zaś ostatnio, od sześciu lat – ministrem obrony.

 

 

Źródło: Twitter, rmf24.pl

RoM

 

 

Kim jest Ursula von der Leyen? ZOBACZ!

 

 


DATA: 2019-07-17 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Drodzy P no to dowiedzieliśmy się znów z ust P premiera jaki to sukces odnieśliśmy koniec naszych kłopotów z UE teraz juz nas czeka tylko sielanka my P Urszule oni nasza P Szydło i jest ok będziemy w głównym nurcie,a nie w drugim. Sukces
6 miesięcy temu / Kazimierz
 
Nikt jej nie wybrał w żadnych wyborach powszechnych. A ma do powiedzenia znacznie więcej, niż wszyscy europosłowie razem wzięci. Bolszewicka parodia demokracji.
6 miesięcy temu / tralala
 
Nie bójcie się wszystkiego. Człowiek oczyszcza się w ogniu. Wtedy widać "wytrwałość swietych". Może trzeba będzie oddać ciało by ratować duszę?. Kiedy nas poklepuja po plecach i jest nam dobrze i łatwo, nie możemy się wykazać, dac świadectwa.
6 miesięcy temu / Second
 
Lejba Bronsztain, gdyby mógł wysłałby depesze z gratulacjiami.
6 miesięcy temu / Wilk
 
Teraz ta pani na topie europejskim. To chyba norma że zawsze są tam osoby mało znane dla wielu.
6 miesięcy temu / wb
 
Tzw. SPON-badanie zadowolenia Niemcow z pracy rzadu RFN z marca 2019 pokazuje bardzo negatywny obraz pracy von der Leyen.Z jej pracy bylo 64% niezadowolonych Niemcow i wyladowala na ostatnim miejscu.Poza tym byla ona uwiklana skandalem korupcyjnym wokół statku żaglowego Marynarki Wojennej, wokół Gorock Fock. Potem znów wybuchła sprawa konsultanta: Federalny Trybunał Obrachunkowy odkrył już w zeszłym roku, że duże zamówienia konsultantów zostały opłacone z budżetów Ministerstwa Obrony, które nie były do tego przeznaczone.Na początku marca okazało się, że Leyen po raz kolejny zatrudniła drogich konsultantów do załatwienia sprawy. Dla mnie byla ona nieudolnym ministrem.Co to oznacza dla EU? Nowy kryzys przywodctwa! Musi ona teraz skompletowac Komisje EU z ludzi, ktorych kompletnie nie zna,posylanych przez kraje czlonkowskie.Parlament EU bedzie ich przyjmowal lub nie.Leyen zatrudni swoich konsultantow, bo sama jest slaba.Parlament bedzie chcial ograniczac jej wplywy.
6 miesięcy temu / CH
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.