DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Komisja Europejska chce przystąpienia całej UE do Konwencji stambulskiej. Polska nie wie czego chce

Komisja Europejska chce przystąpienia całej UE do Konwencji stambulskiej. Polska nie wie czego chce
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Komisja Europejska uznaje za swój priorytet przystąpienie całej Unii Europejskiej do Konwencji stambulskiej i ubolewa z powodu postawy polskich władz chcących wypowiedzieć kontrowersyjny dokument. Problem w tym, że po naszej stronie nie widać jednomyślności w sprawie.

 

Na konferencji prasowej rzecznik KE Adalbert Jahnz stwierdził, że priorytetem Komisji jest umieszczenie w prawie karnym państw wspólnoty kar za przemoc wobec kobiet. Brukseli nie wystarcza fakt, że oprócz Polski ratyfikowało ją 21 państw. Teraz eurokraci chcą ratyfikacji na poziomie UE, jednak problemem są kwestie proceduralne. Biurokracja czeka więc na decyzje unijnego trybunału sprawiedliwości.

 

Obecnie próby ratyfikowania dokumentu przez całą Unię Europejską mogłyby zostać podjęte przez Radę UE, gdzie jednak konieczna jest jednomyślność, co oznacza porażkę lewicy i brukselskiego establishmentu. Kwestie formalno-prawne rozstrzygnie przed latem roku 2021 trybunał, ale z nieoficjalnych ustaleń RMF wynika, że „europejska egzekutywa” – zdeterminowania do powszechnego zaimplementowania w całej Unii ideologicznego dokumentu – „w razie próby zablokowania przystąpienia do niej przez UE Komisja zamierza zaproponować własną legislację. Chodzi o to, żeby uniemożliwić zablokowanie na poziomie unijnym przepisów w sprawie przemocy wobec kobiet” – czytamy w tekście Adama Zygiela.

 

Wobec takich planów pomysł ministra Zbigniewa Ziobry, który rozpoczął działania zmierzające do wypowiedzenia przez Polskę Konwencji stambulskiej, wzbudził „ubolewanie” Adalberta Jahnza, który wskazał, że chodzi mu właśnie o słowa prokuratora generalnego. Ponadto w niedzielę na Twitterze komisarz UE ds. równości Helena Dalli napisała, że deklaracje o wystąpieniu któregokolwiek z krajów z Konwencji są „niepokojące”, a decyzje byłby „godne pożałowania”.

 

Problem w tym, że sama rządząca Polską Zjednoczona Prawica nie wie, czego chce. Z jednej strony bowiem minister Ziobro i jego resort rozpoczęły działania mające na celu wypowiedzenie genderowego dokumentu ideologicznego, z drugiej zaś możemy dostrzec próby rozmywania tematu.

 

W takim duchu należy odbierać słowa rzecznika PiS Radosława Fogla, który w poniedziałek stwierdził w Polskim Radium 24, że decyzja co do losów Konwencji stambulskiej w Polsce nie została jeszcze podjęta, a w sprawie jej przyszłości trwają analizy. – Wzmożenie emocjonalne niektórych środowisk jest zdecydowanie zbyt wczesne – powiedział.

 

 

Źródło: rmf24.pl / polskieradio24.pl

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-28 09:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli masz wątpliwość nie rób tego.
5 dni temu / Paweł
 
UE ratuje w ten sposób swoich wielbicieli Kaczyńskiego i Rejtana Gowina. Ci mają gigantyczną zagwozdkę co zrobić z "wykładowcami" i "studentami" gender studies na uczelniach w Polsce.
5 dni temu / reali
 
Prohibicja. Dlaczego władze USA przegrały walkę z alkoholizmem? Ustawa obowiązywała 13 lat od 17.01.1920 do 23.04.1933 r. Kiedy prohibicja dobiegała końca, niektórzy zwolennicy otwarcie przyznawali się do porażki. W roku 1932 bogaty przemysłowiecJohn D. Rockefeller Jr. pisał: ?Kiedy prohibicja została wprowadzona, miałem nadzieję, że będzie szeroko wspierana przez opinię publiczną i wkrótce przyjdzie ten dzień, kiedy zło wywołane przez alkohol zniknie. Zamiast tego picie alkoholu powszechnie wzrosło, knajpy zastąpiły saloony, pojawiła się ogromna armia przestępców, wielu naszych najlepszych obywateli otwarcie ignorowało prohibicję, szacunek do prawa został znacznie nadszarpnięty, a przestępczość osiągnęła poziom, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy?.
5 dni temu / Bartek
 
Oszukanczy tytul. Polska wie czego chce. Polska, aktualna wladza, chce wycofac sie z tej Konwencji
5 dni temu / IRE
 
Sto lat temu Amerykanie wprowadzili prohibicję. Ustawa miała być lekiem na wszystkie problemy społeczne. Szybko się okazało, że się nim nie stała. Zakaz produkcji i sprzedaży alkoholu wprowadzony w 1920 r. w USA znany jest jako przykład prawa, które wywołuje skutek odwrotny do zamierzonego. Ale wspominając tę aberrację musimy wiedzieć, że alkoholizm był wtedy poważnym problemem społecznym, choć walka z nim za pomocą prawa kosztowała budżet grube miliardy dolarów. Zamiast ograniczyć spożycie alkoholu, zakaz je zwiększył doprowadzając również do powszechnego łamania sumień obywateli, którzy schlebiając przyzwyczajeniom zmuszeni byli do kontaktów ze światem przestępczym.Większość historyków ocenia prohibicję jako eksperyment chybiony. Nie tylko z powodów gospodarczych, w tym upadku przemysłu spirytusowego jeden zbadaczy wyliczył, że roczne obroty nielegalnym alkoholem osiągały wartość 3,6 mld dol., czyli niemal tyle samo co ówczesny budżet USA. Nie da się przy tym ukryć, że brak
5 dni temu / Bartek
 
Sto lat temu Amerykanie wprowadzili miała być lekiem na wszystkie problemy społeczne. Szybko się okazało, że się nim nie stała. Zakaz produkcji i sprzedaży alkoholu wprowadzony w 1920 r. w USA znany jest jako przykład prawa, które wywołuje skutek odwrotny do zamierzonego. Ale wspominając tę aberrację musimy wiedzieć, że alkoholizm był wtedy poważnym problemem społecznym, choć walka z nim za pomocą prawa kosztowała budżet grube miliardy dolarów. Zamiast ograniczyć spożycie alkoholu, zakaz je zwiększył doprowadzając również do powszechnego łamania sumień obywateli, którzy schlebiając przyzwyczajeniom zmuszeni byli do kontaktów ze światem przestępczym.Większość historyków ocenia prohibicję jako eksperyment chybiony. Nie tylko z powodów gospodarczych, w tym upadku przemysłu spirytusowego jeden zbadaczy wyliczył, że roczne obroty nielegalnym alkoholem osiągały wartość 3,6 mld dol., czyli niemal tyle samo co ówczesny budżet USA. Nie da się przy tym ukryć, że brak wpływów z akcyzy
5 dni temu / Bartek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.