DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Komisarz zamknął klasztor Franciszkanów Niepokalanej

Komisarz zamknął klasztor Franciszkanów Niepokalanej
By Tomas Castelazo (Own work) [CC-BY-SA-2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

O. Fidenzio Volpi wraz z o. Alfonso Bruno podjął decyzje o zamknięciu kolejnego klasztoru Franciszkanów Niepokalanej, tym razem w Benewencie. To decyzja symboliczna: w tym miejscu zgromadzenie powstało na prawie diecezjalnym, a pierwsi zakonnicy składali swoje śluby.


Destrukcja Franciszkanów Niepokalanej postępuje. Klasztor św. Paschalisa w Benewencie od lat był centrum duszpasterskim, w którym kwitła wiara i życie sakramentalne. W tamtejszym kościele sprawowano liturgie tak według Mszału Pawła VI, jak i zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”. Codziennie przeprowadzano także adorację eucharystyczną.


Posługa Franciszkanów Niepokalanej była w archidiecezji benewentyńskiej ceniona tym bardziej, że inni duchowni nie sprawowali tradycyjnej liturgii – bez względu na potrzeby wiernych. Wraz z wprowadzeniem do zgromadzenia komisarza, o. Volpiego, wierni utracili w tym mieście możliwość uczestniczenia w „starej” Mszy. Zakonnicy otrzymali zakaz sprawowania liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.


Dziś Franciszkanie Niepokalanej zostali pozbawieni placówki, w którem to zgromadzenie się narodziło.Źródło: katholisches.info

mat


DATA: 2014-09-19 09:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki Bogu że Bractwo Św. Piusa X (zwane wulgarnie Lefebrystami) wycofało się z (pożal się Boże) negocjacji z Rzymem. NMP w Lasalette mówiła że przydą czasy że na stolicy piotrowej będzie zasiadał antychryst ... I wszystko jasne... Dla tych którzy mają wątpliwości proszę obejrzeć transmisję z mszy pielgrzymkowej "Papieża" Franciszka : Komunia święta na stojaka na rękę !!! Zamiast pateny MINSTRANTKI trzymają.... parasol nad księdzem rozdającym Ciało Chrystusa....
ponad 6 lat temu / Jan
 
Ach! Jezuita! Ach! Kapucyn! W świecie zwierząt (koty) bardzo często samiec zwycięzca pożera albo tylko zabija młody miot poprzednika. Ot i cały humanizm i wrażliwość na dolę słabszych Franciszkanów Niepokalanej. Buona sera. A jak uśieczą Kardynała Burke\'a "podochnie wsio zaufanie dla Papy Smerfa".
ponad 6 lat temu / Leo
 
Pytanie, czy Kościół pełni swoją posługę właściwie? Czy ludzie odchodzą od Kościoła przez propagandę lewicowych mediów? Brzydzę się lewicowcami, ale też brzydzę się hipokryzją. Miłuj Boga i Bliźniego swego, a nie będziesz służył mamonie... ot cała prawda Ewangelii. Pozdrawiam
ponad 6 lat temu / Misio
 
Babicz to czas pisać do Watykanu ze skargą na blokowanie
ponad 6 lat temu / wojtek
 
Całe szczęście, że uporządkowano sytuacje z Franciszkanami Niepokalanej, postępowe zakonnice z USA, nie będą miały żadnych wyrzutów sumienia ani wątpliwości, że to one są w pełnej łączności,tylko z kim? Może z Niosącym Światło ?
ponad 6 lat temu / Trad
 
Biskupi mojej diecezji żyją w nieposłuszeństwie wobec decyzji Papieża Benedykta XVI wyrażonej MP "Summorum Pontificum" o umożliwieniu sprawowania Mszy Wszechczasów. Są księża i świeccy przygotowani do tradycyjnej liturgii, a oni blokują do końca. Ale chyba to nasze zadanie - modlić się za biskupów, aby czynili wg woli Chrystusa, a nie swojej.
ponad 6 lat temu / Babinicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.