DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Komisarz wyznaczony dla Franciszkanów Niepokalanej winny oszczerstw

Komisarz wyznaczony dla Franciszkanów Niepokalanej winny oszczerstw
fot. leonardobc / sxc.hu

O. Fidenzio Volpi musi przeprosić rodzinę założyciela zgromadzenia Franciszkanów Niepokalanej, ojca Stefano Marii Manelliego, za upowszechniane „oszczerstw i kłamstw” oraz wypłacić jej zadośćuczynienie. Ma na to czas do 3 marca. Komunikat z przeprosinami musi także rozpowszechnić za pomocą Włoskiej Agencji Dziennikarskiej AGI.

 

Jak informuje włoski duchowny ukrywający się pod pseudonimem Don Camillo, komisarz niszczący wraz z garstką liberalnych duchownych zgromadzenie Franciszkanów Niepokalanej – o. Fidenzio Volpi OFM Cap – musi przeprosić krewnych założyciela tego zgromadzenia za prezentowane oszczerstwa. Dodatkowo, musi im wypłacić 20 tysięcy euro zadośćuczynienia, opublikować przeprosiny na wszystkich stronach internetowych Franciszkanów Niepokalanej oraz zawrzeć je w liście do wszystkich braci i sióstr należących do zgromadzenia.

 

O. Volpi w liście z 8 grudnia 2013 roku oskarżył Franciszkanów Niepokalanej o przekazanie majątku zgromadzenia „świeckim, znanym jako duchowi synowie (bądź córki) i członkom rodziny Założyciela, o. Stefano M. Manelliego, a także rodzicom niektórych sióstr zakonnych”. Według komisarza zarzucającego zakonnikom „kryptolefebryzm”, rodzina o. Manelliego miała dopuścić się w ten sposób „bezprawnych” działań związanych z „konsekwencjami w wymiarze cywilnym i karnym”. Komisarz apostolski oskarżył ich także o… wyprowadzanie środków spod kontroli Stolicy Apostolskiej.

 

Rodzina o. Manelliego postanowiła bronić dobrego imienia. Po zakończeniu mediacji, 12 lutego 2015 roku, o. Volpi przyznał się do zniesławienia i zobowiązał się do zadośćuczynienia.

 

Informacje o nakazie przeprosin i zadośćuczynienia potwierdza serwis "Corrispondenza Romana". Włoski kapucyn musi także wydać komunikat z przeprosinami za pośrednictwem Włoskiej Agencji Dziennikarskiej.


Źródło: „Rorate Caeli”, "Corrispondenza Romana"

mat
DATA: 2015-02-17 12:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

rewolucjoniści z O Volpim ofm na czele powinni ponieść karę za zniszczenie zakonu franciszkanów niepokalanej doprowadził to tego m.in obecny papież Fraciszek
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Franciszkanie Niepokalanej, są solą w oku rewolucjonistów, zupełnie jak jezuici w w XVI, XVII i XVII wieku.
ponad 5 lat temu / stoLica
 
Dlatego nie do końca ufam Franciszkowi. Czekam na jego owoce- i już zaczynają dojrzewać!
ponad 5 lat temu / Aaron
 
Piekło już wkrótce tych wszystkich masonów i heretyków w sukienkach zatrzaśnie. Wilki w owczej skórze.
ponad 5 lat temu / jerry
 
Nie popuścić im ani milimetra. Czas na przeprosiny bpa Tebartz-van Elst. Tylko kto mu zwróci stracone zdrowie?
ponad 5 lat temu / Dziadek Jacek
 
Franciszek osiągnął swoje. Metoda marksistowsko masońska pozostawia teraz możliwość rzucania się do gardeł w ogólnym zamieszaniu. Kto będzie pamiętał o Volpim? Chyba że do historii Kościoła przejdzie Jego nazwisko jako synonim niesprawiedliwości i zniszczenia pod tytułem "na Volpiego". To jednak już bez znaczenia. Franciszek dokonał bezprawnego zniszczenia Franciszkanów Niepokalanej. Papież nie jest Tuhaj Bejem. To nie ta kultura i nie ta religia.
ponad 5 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.