DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Komisarz ONZ krytykuje Izrael za „nieproporcjonalne działania” w Strefie Gazy

Komisarz ONZ krytykuje Izrael za „nieproporcjonalne działania” w Strefie Gazy
REUTERS/Ibraheem Abu Mustafa

Wysoki komisarz ONZ ds. Praw Człowieka skrytykował militarne działania Izraela w Strefie Gazy. Zeid Raad Al Hussein powiedział, że poniedziałkowa reakcja była „całkowicie nieproporcjonalna”. Na skutek ataku zginęło 60 Palestyńczyków, a 2,8 tys. zostało rannych. Jego zdaniem doszło również do naruszenia konwencji genewskiej.

 

W ostatnich dniach doszło do eskalacji konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną. Demonstracje w Strefie Gazy doprowadziły do zdecydowanej reakcji Izraela. W jej wyniku tylko w poniedziałek zginęło 60 Palestyńczyków. Kolejne 2,8 tys. osób zostało rannych. Zdaniem wysokiego komisarza ONZ ds. Praw Człowieka, reakcja Izraela była „całkowicie nieproporcjonalna”. Zeid Raad Al Hussein powiedział podczas posiedzenia Rady Praw Człowieka ONZ, że Izrael uwięził prawie 2 mln mieszkańców Strefy Gazy w „toksycznym slumsie”.

 

Komisarz ONZ zwrócił także uwagę na to, że siły Izraela w żaden sposób nie dążyły do ograniczenia liczby ofiar. Podkreślił, że swoboda zabijania, która miała miejsce, jest naruszeniem konwencji genewskiej przyjętej w 1949 roku. Zeid Raad Al Hussein poparł również apel o międzynarodowe śledztwo w sprawie ostatnich wydarzeń w Strefie Gazy. Zauważył także na całkowitą dysproporcję w ofiarach. Po stronie Izraela został ranny tylko jeden żołnierz.

 

„Ostry kontrast ofiar po obu stronach sugeruje całkowicie nieproporcjonalną reakcję” – powiedział Zeid Raad Al Hussein. „Wielu rannych i zabitych Palestyńczyków było zupełnie nieuzbrojonych” – dodał. Komisarz ONZ zwrócił także uwagę na to, że Palestyńczycy ginęli od strzałów w plecy, klatkę piersiową praz głowę co świadczy o braku woli ze strony Izraelczyków na ograniczenie liczby ofiar.

 

„Chociaż niektórzy demonstranci użyli koktajli Mołotowa, a także proc, aby rzucać kamieniami i próbowali użyć przecinarek do drutu, aby zniszczyć ogrodzenie pomiędzy Strefą Gazy a Izraelem, same te działania nie wydają się stanowić bezpośredniego zagrożenia dla życia, które mogłoby usprawiedliwiać użycie siły” – powiedział komisarz ONZ ds. Praw Człowieka.

 

Rada postanowiła rozpatrzyć wniosek o powołanie międzynarodowej komisji śledczej, będącej najwyższym szczeblem dochodzenia ONZ. Sam komisarz podkreślił, że śledztwo będzie niezależne i bezstronne. Zapenwił, że doprowadzi do poznania prawdy.

 

 

Źródło: The New Indian Express

WMa

 

 


DATA: 2018-05-18 20:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

So 3,13: "Reszta Izraela nie będzie czynić nieprawosci ani wypowiadać kłamstw(...)" To co wyprawiaja Żydzi z Polakami i Palestynczykami (kłamstwo i nieprawosci) świadczy o tym, że nie są wybrancami i nie działają zgodnie z wolą Stwórcy.
ponad 2 lata temu / Orzeszek
 
Działania żydowskie doprowadzą ich do następnego "holokaustu" który zredukuje ich do kilku milionów a ideologia tego holokaustu będzie o kilkakroć bardziej przewrotna i perfidna niż ta którą znamy dzisiaj. Oto żydzi przygotowywują królewstwo dla antychrysta i będą mu służyć by móc posiąść cały świat a kiedy to się stanie zobaczą że ostali się sami i wtedy zrozumią że lepiej im było, by się nie byli narodzili. KONIEC GRY!
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
"Ojcem naszym jest Abraham". Rzekł do nich Jezus: "Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. 40 Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. 41 Wy pełnicie czyny ojca waszego". Rzekli do Niego: "Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga". 42 Rzekł do nich Jezus: "Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa J8:39-44
ponad 2 lata temu / Jacek
 
No właśnie, Pan Jezus tak powiedział do tych Żydów którzy byli zapartymi faryzeuszami i którzy uważali że są lepsi niż są. A kto na tym forum pyszni się jakoby był lepszy od innych, bo rzekomo otrzymał wyjątkowy dar którego rzekomo inni nie otrzymali? A kto na tym forum zaparcie unika odpowiedzi na pytania wykazujące jego faryzejskość, np. jak nazywa mężczyznę który go począł, jeśli nie nazywa go ojcem? A kto na tym forum wiele razy mówił fałszywe świadectwo o katolikach jakoby nienawidzili Żydów, bez podania jakiegokolwiek dowodu na swoje oszczerstwa? A kto na tym forum wielokrotnie obłudnie kłamie i generalizuje, zarzucając katolikom że generalizują?
ponad 2 lata temu / do faryzeusza
 
"Jezus im rzekł: "Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach. 43 Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. 44 Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go". 45 Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi. 46 Toteż starali się Go pochwycić, lecz bali się tłumów, ponieważ miały Go za proroka." Jezus mówi do Faryzeuszy, którzy myślą, że są lepsi niż są. Mamy też takich. Tłumy to prości żydzi. Wszyscy apostołowie byli zydami, Maryja, Józef, bracia i tak przez 2000 lat nikt nie zabronił zydom słuchać Słowa. Każdy kto w Niego wierzy ma życie wieczne. Wierzyć znaczy wypełniać Jego przykazania. Szanować innych, kochać nieprzyjaciół, nie mówić fałszywego świadectwa, nie uganiać się za światowością, nie pozwalać nazywać się mistrzem...
ponad 2 lata temu / Mateusza 21
 
Pieśń. Psalm. Asafowy. 2 O Boże, nie trwaj w milczeniu, nie milcz i nie spoczywaj, Boże! 3 Bo oto burzą się Twoi wrogowie i podnoszą głowę ci, którzy Cię nienawidzą. 4 Knują spisek przeciwko Twojemu ludowi, zmawiają się przeciw tym, których strzeżesz. 5 "Pójdźcie - mówią - wytraćmy ich spośród narodów, by więcej nie wspominano imienia Izraela". 6 Zaiste, zmawiają się jednomyślnie i przeciw Tobie zawierają przymierze: 7 Namioty Edomu z Izmaelitami, Moab i Hagryci, 8 Gebal, Ammon i Amalek, kraj Filistynów i mieszkańcy Tyru. 9 Także Asyryjczycy połączyli się z nimi, dla synów Lota stali się ramieniem. 10 Uczyń im jak Madianitom i Siserze, jak Jabinowi nad potokiem Kiszon, 11 którzy polegli pod Endor, stali się nawozem dla ziemi. 12 Z ich książętami postąp jak z Orebem, jak z Zeebem, z Zebachem i z Salmunną, z wszystkimi ich przywódcami, 13 którzy mówili: "Zagarnijmy dla siebie kraj Boga!"
ponad 2 lata temu / Psalm 83
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.