DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Komisarz ONZ: zakaz aborcji to nienawiść, obrona nienarodzonych pozbawia praw do zdrowia

Komisarz ONZ: zakaz aborcji to nienawiść, obrona nienarodzonych pozbawia praw do zdrowia
Kate Gilmore fot. YouTube / AuswaertigesAmtDE

Kate Gilmore, Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka, w rozmowie z brytyjskim „The Guardian” powiedziała, że niedawne próby wprowadzania zakazu aborcji w niektórych stanach USA stoją w sprzeczności z prawami człowieka. „To oczywiste tortury. To pozbawianie prawa do zdrowia” - oznajmiła.

 

„Nie nazwaliśmy ich (praw pro-life w Stanach Zjednoczonych) w taki sam sposób jak inne formy ekstremistycznej nienawiści, lecz jest to przemoc wobec kobiet zakorzeniona w różnicy płci, bez dwóch zdań” - oznajmiła komisarz pochodząca z Australii. „To oczywiste tortury. To pozbawianie prawa do zdrowia” - dodała.

 

W wywiadzie z brytyjskim serwisem podkreśliła, że niedawne próby ustanowienia zakazu aborcji w niektórych amerykańskich stanach stoją w całkowitej sprzeczności ze stanowiskiem członków Komisji ds. Praw Człowieka ONZ, którzy jasno zadeklarowali, że całkowity zakaz aborcji jest „przeciwko prawom człowieka”.

 

W niektórych amerykańskich stanach lokalne parlamenty wprowadziły prawo chroniące życie dziecka od momentu wykrycia bicia serca. Takie przepisy wprowadziła m.in. Alabama, Georgia, Luizjana czy Missouri. Z kolei w stanach, których senat zdominowany jest przez demokratów, trwają próby wprowadzenia legalnej aborcji do 9 miesiąca ciąży, a czasem także tuż po urodzeniu. Takie prawo przyjął np. senat stanu Nowy Jork.

 

W 2014 roku, oenzetowska komisja naciskała na Stolicę Apostolską będącą sygnatariuszem konwencji o zapobieganiu torturom. W ocenie ONZ stanowisko pro-life, które prezentuje Kościół, w niektórych przypadkach może stanowić przyzwolenie dla torturowania kobiet, czym w ocenie komisji jest odmowa przeprowadzenia „zabiegu”. Zdaniem komisarzy, odmowa aborcji jest także dyskryminacją kobiet ze względów ekonomicznych czy socjalnych.

 

Kate Gilmore swoje stanowisko dzierży od 2015 roku. Poprzednio pracowała jako zastępca sekretarza generalnego Amnesty International. Jej działalność przypada także na rok 2006, kiedy AI zmieniła swoją neutralną postawę wobec aborcji, domagając się uwzgędnienia wśród praw człowieka także prawa do zabijania nienarodzonych.

 

Źródło: theguardian.com / catholicnewsagency.com
PR

 


DATA: 2019-06-05 14:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A oczywiste tortury,które cierpi zabijane dziecko?
11 miesięcy temu / Nick
 
A jeśli ja się źle poczuję patrząc na panią wysoką komisarz, to też mogę ją zabić, żeby nie przechodzić przez takie tortury? Będzi taka pani wysoka komisarz zadowolona wówczas?
11 miesięcy temu / sp
 
Ta ze zdjęcia najwyraźniej ma skrywane pretensje do matki, że jej w porę nie "wygracowała". Nic straconego, zgłosić jej traumę do holenderskiego "szpitala", i wiek i "rozum" po temu. Tfu! Wstrętne babsko.
11 miesięcy temu / agricola
 
Poziom intelektu tej pani dorównuje poziomowi jej urody. Na poważnie to smutne i straszne, że tego typu osoby piastują tak ważne i odpowiedzialne funkcje. Pytanie - ile jest prawdy w teoriach, zgodnie z którymi ONZ i innymi globalnymi organizacjami kierują masoni czyli de facto sataniści.
11 miesięcy temu / aw
 
Apokalipsa. No bo co innego?
11 miesięcy temu / Kasandra
 
ONZ ma siedzibę na Gorze Złej Rady - samo za siebie mówi co to jest
11 miesięcy temu / R.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.