DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 53  >   PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO

Leonard Przybysz

Komfort fizyczny i dobro moralne


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Z opublikowanego przez kanadyjskiego komisarza ds. prywatności oświadczenia wynika, że Facebook dopuścił się poważnych naruszeń prawa do prywatności i nie zapewnił odpowiedniej ochrony danych osobowych 600 tys. Kanadyjczyków. Raport opublikowano w związku z aferą Cambridge Analytica.

 
 

Dziś Pan Jezus stałby „z osobami LGBT, bo to one są najbardziej marginalizowane” – twierdzi o. James Martin SJ na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Namawia do szerszego otwarcia Kościoła na osoby LGBT, bo też zdaje się traktować to środowisko jako to, które wypełni świątynie wiernymi. O nawróceniu, życiu w czystości jezuita mówi niewiele.

 

Senat przyjął bez poprawek o godzinie 0.30 nowelizację prawa oświatowego dotyczącego sposobu przeprowadzania matur. Jeżeli rada pedagogiczna sprzeciwi się przeprowadzaniu promocji i klasyfikacji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący.

 

Specjaliści IPN rozpoczęli prace poszukiwawcze na terenie lasu koło Olmont (woj. podlaskie). Z relacji świadków wynika, że las ten był miejscem egzekucji wykonanych na Żołnierzach Niezłomnych. Również tutaj przywożono i zakopywano ciała osób zamordowanych w białostockim więzieniu UB.

 

Prezydent USA Donald Trump ostrzegł Demokratów przed próbą wykorzystania procedury impeachmentu, by go usunąć ze stanowiska. Zamierza ich uprzedzić i złożyć sprawę do Sądu Najwyższego.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.