DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Komentatorzy zgorszeni słowami kardynała Nycza na temat byłej prezydent stolicy

Komentatorzy zgorszeni słowami kardynała Nycza na temat byłej prezydent stolicy
Fot. Krystian Maj / Forum

„Zawsze zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem” – te między innymi słowa kardynała Kazimierza Nycza o byłej prezydent Warszawy wzbudziły oburzenie w mediach społecznościowych i na portalach. Skłoniły też publicystów i komentatorów do swoistego podsumowania wątpliwych osiągnięć Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

 - Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji. Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany – mówił metropolita warszawski w trakcie Mszy dziękczynnej za rządy nominatki Platformy Obywatelskiej do najważniejszego urzędu w stolicy.

 

- Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz. Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem. Zaprzyjaźniona w tym najgłębszym wymiarze, gdzie w sumieniu, w sercu, dokonuje się decyzja człowieka, gdzie się dokonuje ta święta inspiracja, z którą się nie wychodzi na zewnątrz i nie chwali się nią, ale także nie wyraża poprzez słowa i gesty, i za to także chcemy w tej świętej Eucharystii Panu Bogu i pani prezydent podziękować – dodał kardynał, cytowany przez portal Stefczyk.info.

 

Słowa hierarchy spotkały się z falą oburzenia w mediach społecznościowych. Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki opublikował obszerny list, w którym wylicza cały szereg decyzji byłej prezydent, które śmiało można zaliczyć do kategorii zgorszeń i grzechów publicznych: między innymi wspieranie poprzez podległe instytucje bluźnierczych spektakli i promocję propagandy homoseksualnej, zwolnienie z pracy obrońcy życia – dyrektora szpitala Świętej Rodziny prof. Bogdana Chazana, prowokacyjną instalację tęczy na placu Zbawiciela. 

 

 

„Niedzielne słowa Waszej Eminencji można odczytywać jako słabo skrywaną pochwałę relatywizmu, który podpowiada katolikowi by rozdzielać porządki wartości realizowane w życiu prywatnym oraz publicznym. Jest to tym bardziej gorszące, że dotyczy osoby działającej w społeczeństwie przede wszystkim publicznie, poprzez decyzje urzędnicze, w blasku kamer. Dotyczy polityka, byłej prezydent stolicy i liturgii odprawianej w związku z pełnieniem przez nią tej funkcji, a nie w związku z wydarzeniami życia osobistego” – napisał polityk. 

 

 

„Czy chodziło o kwestie przejmowanych za bezcen kamienic z lokatorami, wciąż niewybudowane metro, wspieranie marszów gejowskich, czy zwalnianie z pracy lekarza za sprzeciw wobec zabijania dzieci nienarodzonych? Doprawdy nie wiem, który z tych elementów miałby być dowodem na budowę Królestwa Bożego na ziemi. Trudno to ocenić inaczej niż w kategorii żartu. A ja nie czuję się upoważniony do komentowania żartów kardynała. Natomiast jestem mocno zaskoczony faktem, że metropolita warszawski wybrał sobie Mszę i kazanie jako czas do żartów” – powiedział z kolei publicysta Tomasz Terlikowski w wywiadzie dla DoRzeczy.pl.

 

Msza Święta dziękczynna za prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz została odprawiona w minioną niedzielę w kościele Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu. W koncelebrze, wraz z kardynałem metropolitą wzięli udział: ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa, ojciec Wacław Oszajca SJ, ks. Władysław Duda, ks. Mirosław Kreczmański oraz ks. Andrzej Gałka. W ławkach dla wiernych zasiedli między innymi: były prezydent Bronisław Komorowski oraz dawna premier Hanna Suchocka. 

 

 

Źródła: Stefczyk.info, DoRzeczy.pl, Twitter, Facebook.

RoM

 

 


DATA: 2018-11-28 14:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Musi tak gadać a nie inaczej , bo mają na niego haki...
2 miesiące temu / Gość
 
Taki duchowny to wielka tragedią dla Kościoła Katolickiego .
2 miesiące temu / Gość
 
Święty Boże,Święty Mocny,Święty a Nieśmiertelny,zmiłuj się nad nami.Od fałszywych proroków,w Świętym Kościele,wybaw nas Panie!
5 miesięcy temu / My grzeszni
 
Ko$ciół musi się oczyścić bo to czasy ostateczne oczyszczenia. Nie idźcie zs nimi mówi Pan...a kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony. Szkoda tylko że tak wysoli hietarcha dokłada ręki do podzisłów w kościele chwaląc niecme czyny HGW.
7 miesięcy temu / Katolik
 
Też mnie kiedyś dziwiły takie sytuacje i to dlaczego Hierarchowie Kościoła słodzą władzy i mówią nieprawdę na ich temat. Ale Pan Bóg otworzył mi oczy dokładnie 3 dni temu kiedy posłuchałem ostatniego wywiadu w Mediach Narodowych z Wojciechem Sumlińskim pt: Więziena CIA w Polsce wyrokiem więzienia dla Leppera. Pan Wojciech Sumliński w tym wywiadzie mówi dlaczego Hierarchowie Kościoła postępują właśnie tak, a nie inaczej, a dokładnie dlatego, że służby mają na nich haki.
7 miesięcy temu / Marcin
 
Każdy stanie przed Bogiem i odpowie za każde słowo!
7 miesięcy temu / Obywatel RP
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.