DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Kolumbia: Ksiądz wierny doktrynie Kościoła przywrócony do posługi kapłańskiej

Kolumbia: Ksiądz wierny doktrynie Kościoła przywrócony do posługi kapłańskiej
Fot. leonardobc / sxc.hu

Biskup Rigoberto Corredor Bermúdez przywrócił do kapłańskiej posługi niedawno suspendowanego księdza, który odmówił udzielania Komunii świętej cudzołożnikom.

 

 

W trakcie jednej z homilii ksiądz Luis Carlos Uribe Medina zadeklarował, że nie udzieliłby Komunii świętej cudzołożnikom, nawet jeśliby domagał się tego sam papież. Słowa te skłoniły biskupa Bermúdeza do zawieszenia w czynnościach kapłańskich księdza z powodu „publicznego i prywatnego odrzucenia doktrynalnego oraz duszpasterskiego nauczania Jego Świątobliwości Franciszka, szczególnie w odniesieniu do małżeństwa i Eucharystii”. Nastąpiło to w poniedziałek 16 stycznia br.

 

Ksiądz Uribe oznajmił, że nie zgadza się z treścią papieskiej adhortacji „Amoris Laetitia” odnoszącą się do udzielania Sakramentu Ołtarza osobom pozostającym w nowych związkach bez jednoznacznego wymogu zachowania czystości.  

 

W sprawie nastąpił jednak zasadniczy zwrot. Portal OnePeterFive.com przytoczył treść listu podpisanego wspólnie przez obu duchownych. Zgodnie z zawartą tam informacją, wraz z ostatnim dniem stycznia ksiądz Uribe Medina wznawia posługę kapłańską.

 

„Ja, niżej podpisany kapłan diecezji Pereira, Luis Carlos Uribe Medina, po braterskim dialogu z moim biskupem, Rigoberto Corredor Bermudezem, dobrowolnie deklaruję, że chcę pozostać w posłuszeństwie i szacunku wobec Ojca Świętego Franciszka oraz mojego biskupa diecezjalnego, w ramach doktryny oraz Tradycji apostolskiej Kościoła” – przeczytać można w liście.

 

Rozgłośnia Rosa Mistica Kolumbia powołując się na rozmowę z osobą z otoczenia księdza Uribe Mediny tak skomentowała postawę biskupa: „Jak się wydaje, odrzucił interpretację adhortacji „Amoris Laetitia” autorstwa kardynała Christopha Schönborna  na rzecz ortodoksyjnego spojrzenia na małżeństwo i Eucharystię”.

 

Przywrócony do posługi kapłan powiedział swoim współpracownikom, iż biskup „rozpoznał swój błąd, przyjął argumenty księdza oraz ogłosił, że zakazuje w swojej diecezji udzielania Komunii Świętej rozwiedzionym żyjącym w nowych związkach oraz w tak zwanych wolnych związkach. Zadeklarował też wierność tradycyjnej katolickiej doktrynie”.

 

 

Źródło: LifeSiteNews / onepeterfive.com

RoM

 

 

 


DATA: 2017-10-06 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@potato Śledzę poczynania białostockich kapłanów. Wielce pożyteczne.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
@Leaf427W Bialymstoku takie krytyki sa czeste ale nikt inny tematu nie podejmuje.
ponad 2 lata temu / potato
 
Pan Bóg ma poczucie humoru. To może być precedens.Także na naszym podwórku. Wystarczy ,że jakiś szeregowy kapłan otwarcie skrytykuje adhortację, tak kilka razy z rzędu podczas kazań. No i nasi szanowni purpuraci będą musieli wyrwać się z zadumy i zareagować. Takie dubia od zaplecza.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
@Kris - Nie, bo Ołtarz oznacza Ofiarę. U Lutra byłby Stół.
ponad 2 lata temu / corr.
 
To po raz kolejny pokazuje jaki WYRAZISTYM językiem napisana jest adhortacja :))) Prostaczkowie to widzą a tęgie głowy nie? Dziwne ...
ponad 2 lata temu / Soplica
 
Deo gratias!
ponad 2 lata temu / IzajaszGB
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.