DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Kolońskie radio katedralne odrzuca naukę Kościoła w sprawie istnienia duchów nieczystych?

Kolońskie radio katedralne odrzuca naukę Kościoła w sprawie istnienia duchów nieczystych?
Jacob de Backer (circa 1540/1545–1591/1600) [Public domain], via Wikimedia Commons

Internetowy portal kolońskiego radia katedralnego opublikował artykuł, w którym nazywa wypędzanie demonów przez Chrystusa mianem „bardzo niejasnej praktyki”. W tekście czytamy o „dziwnych opowiadaniach”, a demony tłumaczy się jako „wewnętrzną presję” i choroby.

 

„Kto słyszy dziś o demonach, musi pomyśleć o czymś budzącym grozę, na przykład o horrorach. Biblia opowiada, że Jezus uwalniał ludzi od demonów. Co kryje się za tymi dziwnymi opowiadaniami?” – zaczyna się artykuł opublikowany na łamach katolickiego radia diecezji kolońskiej, którą kieruje abp Rainer Maria kard. Woelki.

 

Anonimowy autor tekstu informuje następnie, że Biblia nie mówi dosłownie o „demonach”, ale o „nieczystych duchach”. Czym te duchy są, tego jednak katolickie radio nie wie i ostatecznie nie rozstrzyga. W artykule przytacza się opinię biblisty Guntera Fleischera, według którego ludzie opętani przez nieczyste duchy doświadczali „bycia pod przymusem”, wpływu „czegoś innego” na ich życie. Zdaniem biblisty nie chodzi tu jednak „o mity ani opowiadania z dawnych czasów”, bo z podobnym „fenomenem” mamy do czynienia także dzisiaj. Człowiek, z którego Jezus wypędzał duchy nieczyste, mógł być na przykład „epileptykiem, który ma akurat atak, który już się nie kontroluje, nic już nie robi, doświadcza się jako kierowanego przez coś obcego”.

 

„Ludzie, którzy cierpią z powodu zniewalających przymusów, żyją także dzisiaj. To właśnie to, o czym mówi Biblia, gdy opowiada o demonach lub nieczystych duchach. Chodzi tu o fenomen, który nie jest do końca wyjaśnialny; tajemnicę, której rzeczywistość jest jednak doświadczalna jako ciążąca siła” – czytamy dalej.

 

Radio przytacza następnie opinię Fleischera, według którego przesłaniem Ewangelii jest wskazanie, że to Bóg ma ostatnie słowo, a nie „jakiś demon czy jakaś inna siła, na którą nie mamy wpływu”.

 

Źródło: domradio.de

Pach

DATA: 2015-10-02 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najlepiej wmówić ludziom (co zresztą zrobili już skutecznie na Zachodzie), że diabeł nie istnieje, a piekła też nie ma. Więc ludzie z tej radości bawią się i grzeszą, bo przecież hulaj dusza - piekła nie ma.
ponad 4 lata temu / ding dong
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.