DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Kolonia: sobotni ingres postępowego kardynała

Kolonia: sobotni ingres postępowego kardynała
fot. STEFANO RELLANDINI / Reuters

Czołowi przedstawiciele Kościoła, polityki i życia społecznego zapowiedzieli udział w sobotnim ingresie kard. Rainera Marii Woelkiego do katedry w Kolonii. Ów książę Kościoła od kilku lat wywołuje kontrowersje, nawołując do zezwolenia na Komunię dla rozwodników lub żądając akceptacji dla związków homoseksualnych.

 

Kard. Woelki jest następcą 80-letniego kard. Joachima Meisnera, który kierował diecezją przez minione 25 lat. Kard. Meisner jako symbol kontynuacji urzędu zaprowadzi swego następcę do miejsca, gdzie przechowywany jest tzw. pastorał Piotrowy.

 

- Kościół musi przemyśleć swoje podejście do rozwodników, którzy ponownie wzięli ślub oraz do związków homoseksualnych. Musimy znaleźć sposób, by pozwolić tym ludziom żyć bez łamania nauczania Kościoła – powiedział w lipcu 2012 roku kard. Woelki. Z kolei w kwietniu 2013 r. hierarcha postulował włączenie kobiet do kolegium kardynalskiego. Kardynał uczestniczył także w przygotowywaniu słynnej ankiety przedsynodalnej. Wyniki ankiety w Niemczech okazały się szczególnie niepokojące. Zdecydowana większość respondentów opowiedziała się za błogosławieniem przez Kościół związków homoseksualnych czy akceptacją przez Kościół wspólnego mieszkania przed ślubem. Kard. Woelki przyznał, że „jest wzruszony, gdy czyta niektóre odpowiedzi, bowiem w wielu z nich zawarte są całe biografie”. Media niemieckie szczególnie podkreślają, że hierarcha żyje w ubóstwie, nie powołuje także swojego sekretarza, a „jedynie” mianował kierowniczkę biura.

 

Kard. Woelki jest członkiem Kongregacji ds. Duchowieństwa i Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Natomiast w episkopacie Niemiec członkiem Komisji ds. Powołań oraz ds. Nauki i Kultury.

 

Rainer Maria Woelki święcenia kapłańskie otrzymał 14 czerwca 1985 r. z rąk kardynała Josepha Höffnera. Był m.in. sekretarzem metropolity kolońskiego kard. Joachima Meisnera oraz dyrektorem konwiktu Collegium Albertinum w Bonn. 24 lutego 2003 r. został mianowany biskupem pomocniczym w archidiecezji kolońskiej. 2 lipca 2011 roku Benedykt XVI mianował go arcybiskupem stolicy Niemiec, a 18 lutego 2012 roku włączył do Kolegium Kardynalskiego, przyznając kościół tytularny św. Jana Marii Vianneya.

 

Źródło: KAI/PCh24.pl

KRaj


DATA: 2014-09-19 16:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@maja zaczęłaś wypowiedź niezwykle oryginalną. Tak w necie po polsku jeszcze nikt nie pisał. Ten tok myślenia prosi o kontynuację. Tu oryginalność zasadza się na wypowiedzeniu prawdy o tych którzy nie mają odwagi aby grzeszyć na swój rachunek. Zmieniając obyczaj mówią że Kościół na to pozwala albo dopuszcza. Sprawa jest prosta i jednocześnie subtelna. Domaga się solidnego opracowania. Dziękuję za "podrzucenie" soczystego tematu nie aby babrać się w historii grzechu ale po to aby nie dać sobie zasłonić dołu niegodziwości zmienioną wiarą.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Papież Aleksander VI (Borgia) był ortodoksyjny w sprawach wiary. Nigdy nie nauczał niczego, co sprzeczne byłoby z Ewangelią. Nie zmienił żadnej zasady dla swojej wygody. Prowadził grzeszne życie, ale nie rozlewał tego na nauczanie i doktrynę Kościoła. Grzech był grzechem.
ponad 5 lat temu / maja
 
Uprzejmie informuję że Kościół zaczął zmeniać swoją naukę od Soboru Watykańskiego II i poprostu kontynuuuje swoją (HERETYCKĄ !!!) działalność a duchownych którym to nie pasuje ekskomunikuje się (jak na przykład ekskomunika wołająca o pomstę do neba abp. Marcela Lefebvre w 1988 roku!!!) Swoją droga trzeba przyznać że fafszywi prorocy jak np ten Woelki robią w Kościele kerierę zajmując w nim czołowe stanowiska. Hmmm. a zaczęło się tak niewinnie brak przykryć głowy u kobiet pozwolono im czytać podczas mszy (wbrew Pismu Świętemu!!! W mgnieniu oka wprowadzono ministrantki (czego kościół zawsze zabraniał) .Komunia na ręką rozdawana nawet w obecności (pożal się Boże Papieża). Z tąd już tylko krok do innych herezji tj legalzacji antykoncepcji , wbrowadzeniu Biskupek, ślubów homoseksualnych komuni dla rozwodników itd. Doradzam aby zrobić bojkot modernistycznego Kościoła Katolickiego !!! TYLKO BRACTWO ŚW. PIUSA X MOŻNA NAZWAĆ KOŚCIOŁEM kAROLICKIM
ponad 5 lat temu / Arek
 
Po owocach ich już znamy...
ponad 5 lat temu / John Galt
 
Kościół nie może zmieniać nauki Zbawiciela. Jeśli ją zmieni nie będzie Kościołem
ponad 5 lat temu / ............
 
W gronie dwunastu też był Judasz.
ponad 5 lat temu / Konrad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.