DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


dokladnie MR i Aniela!Bog z wami!pozdrawiam. a janusz kiedys tez to zrozumie oby nie bylo za pozno
ponad 7 lat temu / daniel
 
@janusz, to jest kłamstwo, że my ludzie (naukowcy) WIEMY jak proces stwarzania przebiegał jest dużym nadużyciem, Nie wiemy, bo niby skąd?1 To są tylko przypuszczenia i do tego przypuszczenia sterowane przez ateistyczną ideologię, a nie naukę. Nauki przyrodnicze badają przedmioty tu i teraz, a nie maja żadnych kompetencji wydawania opinii o tak dalekiej przeszłości.
ponad 7 lat temu / Aniela
 
@janusz: Wiara katolicka obecnie nie stanowi przeszkody w prowadzeniu moralnych badań naukowych. I nie wiem gdzie widzisz niezgodność teorii Kopernika z Pismem Świętym - że niby gdzieś w Piśmie jest napisane że Słońce krąży wokół Ziemi??? Jeśli tak, to poprosiłbym o odpowiedni cytat. Natomiast co do powstania świata, to współczesna nauka opisuje tę kwestię jedynie w kategoriach TEORII, a nie jako pewną WIEDZĘ, więc nie widzę powodu by te teorie uznawać za bardziej wartościowe od opisów z Pisma Świętego. Tym bardziej że są naukowcy, dostarczający naukowych argumentów, że metody określania wieku świata często zawodzą - wcześniej ktoś podał link do takiego argumentu, o wypłukiwaniu soli ze skał przez wodę. Jak dla mnie to przekonujący naukowy argument. Dlatego używanie przez Ciebie słowa "naprawdę" w stwierdzeniu "my już wiemy dużo więcej, jak naprawdę ten proces przebiegał" jest błędne, i powtórzę że niestety, ale świadczy o Twojej fanatycznej wierze w naukę.
ponad 7 lat temu / MR
 
@MR i daniel - Szan. Przyjaciele, szanuję Wasze przekonania, co do "względności" dokonań naukowych, teorii, badań itd. Ale jednocześnie stwierdzam stanowczo - nasza wiara nie może być przeszkodą do badań naukowych, nawet gdyby ich rezultaty nie zgadzały się z tym, co niektórzy wyprowadzają ze swojej interpretacji Pisma Świętego. A tak było np. z walką Kościoła z teorią Kopernika, rzekomo niezgodną z Pismem Świętym. Poza tym wydaje mi się, że to, jak opisane jest stworzenie świata w Księdze Rodzaju - było dobre dla ludzi jeszcze do czasów Kopernika, a cóż dopiero mówić o Izraelitach przed Chrystusem, to było dla nich zrozumiałe i potwierdzało i nasze przekonanie, że Bóg jest Stwórcą wszystkiego, tyle, że my już wiemy dużo więcej, jak naprawdę ten proces przebiegał! Nie możemy dzieci w szkole uczyć fizyki i astronomii, a potem kazać im brać dosłownie opisy ze Starego Testamentu, napisane na poziom wiedzy tamtych ludzi! Bóg nie na darmo dał nam rozum, wspaniały dar !
ponad 7 lat temu / janusz
 
juz nie rozumiem janusza?atakuje mnie i Jana zebysmy nie pisali glupot bo dzieci moga to czytac a teraz wyglada na to ze sie nawrocil chyba ,bo nie wierze ocza!:)be save
ponad 7 lat temu / daniel
 
@janusz, cz.2: Podobno sam Einstein miał zdrowe podejście do nauki - stwierdził coś w stylu (nie pamiętam dokładnie) że teorii względności nie uważa za oczywistą prawdę, lecz przyjmuje do wiadomości że w przyszłości może ona zostać naukowo obalona. I Tobie takiego podejścia do wiary naukowej (czy jak wolisz: teorii naukowej) życzę :)
ponad 7 lat temu / MR
 
@janusz, cz.1: No i widzisz, dzięki nauce religii i Pismu Świętemu doszedłeś do poznania Prawdy, czyli do Boga. A obecnie twierdzisz z całkowitą pewnością (taka pewność "bije" z Twoich wypowiedzi) że fragmenty Pisma Świętego, np. dotyczące wieku Ziemi, są fałszywe. A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Na tej, że większość naukowców (bo przecież nie wszyscy!) wyznają teorie (bo przecież teoria to część nauki nie udowodniona bezspornie, więc to nie jest PEWNA prawda!) które są dla nich wygodne! Masz chyba świadomość, że te teorie wyznają przede wszystkim naukowcy-ateiści i naukowcy-agnostycy? A dlaczego? Bo są im one potrzebne do usprawiedliwiwenia własnej niewiary w Boga! Dlatego powtarzam: oddziel proszę WIEDZĘ (to czego osobiście doświadczasz - w tym komputer o którym pisałeś) od WIARY (czyli teorii naukowych), i podchodź do tych teorii bardziej krytycznie. Nie przyjmuj ich za pewniki, bo w historii wiele teorii naukowych okazało się być fałszywymi.
ponad 7 lat temu / MR
 
@Mr - najpierw przez naukę religii, której mnie uczyli, potem przez Pismo Święte, a w końcu przez moją obserwację tej wspaniałej przyrody, która nas otacza i o której tyle się dowiedziałem dzięki nauce, a której praw On jest Twórcą ! Poza tym wszystkim jest "potrzeba serca" - miłości, która jest większa niż śmierć !
ponad 7 lat temu / janusz
 
Januszu, a skąd znasz Boga? Bezpośrednio (miałeś/masz osobiste objawienia/kontakty z Bogiem), czy pośrednio? A gdyby pośrednio, to skąd konkretnie - przez Pismo Święte, czy przez relacje innych ludzi będących dla Ciebie autorytetami, czy może jeszcze jakoś inaczej?
ponad 7 lat temu / MR
 
@MR - Bóg jest dla mnie największym autorytetem ! Im więcej nauka odkrywa, im więcej się dowiaduję - tym bardziej Go podziwiam ! Nauka nie jest sprzeczna z wiarą w stworzenie świata przez Boga, pokazuje tylko, jak to zrobił !
ponad 7 lat temu / janusz
 
@daniel: Janusz jest fanatycznym wyznawcą ideologii naukowości. Tzn. ślepo i bezkrytyczne wierzy, że skoro naukowcy wymyślili komputer, to znaczy że KAŻDY naukowiec zna 100% prawdy i KAŻDY naukowiec jest w 100% prawdomówny. Logiczne, co nie? ;) Więc w jakim celu piszesz Januszowi o Annie Emmerich i Chrystusie? To nie są dla Janusza autorytety, bo nie mieli stopni i tytułów naukowych, i nie wypowiadają się w telewizji BBC, Discovery lub Planete ;)
ponad 7 lat temu / MR
 
janusz-ogadalem mase bbc i innych,sa naukowcy ktorzy mowia tak jak ty i sa i inni,sami naukowcy mowia o teorii wielkiego wybuchu a wiesz co to jest teoria.Bog jest ponad to wszystko bo On to stworzyl,jak wyzioniesz juz swojego ducha to staniejsz przed Jego Wielkim Majestatem i tam bedziesz Jemu opowiadal o swojej nauce i teoriach.pozdrawaim
ponad 7 lat temu / daniel
 
@daniel - sęk w tym, że wiek Ziemi nie ja wyliczałem, ale naukowcy, specjaliści od geologii, chemii, fizyki, matematyki i - przede wszystkim - astronomii, która korzysta z wszystkich tych nauk, którzy nawet wyliczyli, że od tzw. Wielkiego Wybuchu, w którym zaczął się nasz Wszechświat, minęło 13,7 miliarda lat. Obliczyli to obserwując, jak daleko rozszerzył się Wszechświat od punktu początkowego, po zbadaniu szybkości, w jakiej się rozszerza. To w wielkim skrócie, więcej możesz się dowiedzieć oglądając np. programy naukowe telewizji BBC, Discovery lub Planete. Naukowcy, to są przeważnie tacy ludzie. którzy bardzo dużo wiedzą, a chcą wiedzieć jeszcze więcej, nie czekając, aż dowiedzą się tego po śmierci. Jak zapewne zauważyłeś korzystając z komputera, troszkę już tę fizykę poznali...
ponad 7 lat temu / janusz
 
janusz jak wyzioniesz ducha to poznasz prawde!
ponad 7 lat temu / daniel
 
janusz jak wyzioniesz ducha to poznasz prawde!i jak sie myliles to co wtedy powiesz?kpina- Bogu w twarz?
ponad 7 lat temu / daniel
 
janusz synu jak juz wyzioniesz ducha to poznasz prawde!Anna Emerich w swoich objawieniach cytuje Chrystusa ktory podaje prawdziwy wiek Swiata,polecam lekture,
ponad 7 lat temu / daniel
 
tak ja opieram to na wierze nie wiem tego ze ziemia ma 6000 lat wierze ze tak jest,opieram to na Biblii a takze na niektorych objawieniach.Emerich dwukrotnie w swojch objawieniach mowi ze Chrystus dokladnie powiedzial ile Ziemia ma lat i ze wiek Ziemi uznawany przez ludzi juz dawno zostal zafalszowany juz przez Egipcjan ,pogubili sie w rachubie.
ponad 7 lat temu / daniel
 
Zleciało się w komentarzach antykatolickich prowokatorów, tylko umu brakuje, tak siermiężnie... cieniutko :D
ponad 7 lat temu / Trololo
 
A przy okazji właśnie jeszcze chciałem wspomnieć o jednym z kłamstw, które przyczynia się do wielkiej szkody dla ducha i ciała. Chodzi o to co jemy. Religia od dawna mówi by stosować głodówki. A ludzie dzisiaj się przejadają ,a później dopadają choroby cywilizacyjne. Jest rzesza lekarzy, którzy dokumentują naukowo jak głodówką czy pół-głodówką można wyleczyć wiele poważnych chorób. Ci lekarze są atakowani przez duże konsorcja medyczne. Wiadomo, że kto ma przebicie w mediach ten wygrywa. U nas w Polsce dr Ewa Dąbrowska z powodzeniem stosuje głodówki i pół-głodówki. Na internecie można wyczytać wiele świadectw. Warto wspomnieć choćby na niedawne czytanie z Księgi Daniela 1, 8-16.
ponad 7 lat temu / Ralf
 
@janusz, cieszę się , że się zgadzamy. Proszę jednak zauważyć, że popularyzatorzy hipotezy ewolucji stale posługują się kłamstwami, które nazywają dowodami. Jak jeden ich "dowód" zostaje obalony, to zaraz wymyślają następne. Np. taka genetyka, ewolucjoniści uważają , że genetyka ewolucji, a jest dokładnie odwrotnie: genetyka dowodzi, że ewolucja nie mogła mieć miejsca. http://www.youtube.com/watch?v=OKnwTdXLQ5Q Dlatego trzeba bardzo krytycznie podchodzic do tzw. "naukowych dowodów" na ewolucję, a także do "odkrycia" opisanego w artykule.
ponad 7 lat temu / Aniela
 
Dualizm sił rządzących światem wpływa na to, że prawda miesza się z fałszem. Biblia ostrzega często przed światowością. Niestety, ale panem tego świata jest lucyfer, który przyczynił się do niewierności pierwszych ludzi. Świat, który nie wierzy, że pokusy mają swoje pochodzenie od złego zatraca się w namiętnościach i pokusach złego. W ten sposób ludzie którzy domagają się wolności, ledwo co mają wrażenie posiadania pełni wolności popadają w kolejną niewolę. Tak też stało się z rewolucją seksualną, a obecnie zaczyna się dziać z wolnością płci. Uważne czytanie Pisma Świętego nam poznać w jak wielkim zakłamaniu tkwi obecnie ludzkość. Pych ludzka popycha co prawda do sądu, że dzięki nauce wszystko wiemy. Oczywiście nie krytykuję nauki bo daje nam zrozumienie procesów, ale gdy nauka odkrywa fakty sprzeczne z obecnymi ideologiami, wtedy fakty te są ukrywane, negowane (bez podstaw naukowych), wykpione, zaprzeczone przez pseudo autorytety.
ponad 7 lat temu / Ralf
 
@Aniela - oczywiście, że Kościołowi zawdzięczamy rozwój nauki! Był taki czas, że nauką zajmowali się głównie ludzie Kościoła i to nie tylko teologią czy filozofią, lecz także naukami ścisłymi! Przecież Kopernik był duchownym! To w zakonach przepisywano ręcznie najrozmaitsze dzieła, to zakonnicy opracowywali receptury leków, uprawiali ziemię, zakładali stawy hodowlane, budowali wspaniałe budowle, świątynie, zamki warowne. Ale to się skończyło, kiedy nastąpiła epoka przemysłowa, kiedy umiejętność czytania i pisania stała się powszechna, a w "wieku pary", a potem "elektryczności" nastąpiła prawdziwa eksplozja nowych wynalazków i rozwój nauk ścisłych, z którym mamy do czynienia obecnie i z którego rezultatów czerpiemy w każdej dziedzinie życia! Pismo Święte jest dla nas dalej przewodnikiem j a k mamy żyć , jakie są przykazania Boże, mówi nam o ofierze za nas Jezusa i daje nadzieję na życie wieczne w innym świecie razem z Bogiem, ale nie zwalnia nas od myślenia!
ponad 7 lat temu / janusz
 
Anielo, dokładnie tak. Każdy, w tym naukowcy, musi jeść. By jeść - musi zarobić na jedzenie. By zarobić - musi wymyślić coś oryginalnego, i przekonać innych by UWIERZYLI, że to coś co wymyślił jest prawdą :)
ponad 7 lat temu / MR
 
@janusz, posługujesz się podręcznikowymi kłamstwami i chcesz udowodnić zacofanie Kościoła, ale to sa właśnie kłamstwa wpajane dzieciom w szkole. ościół to instytucja, która w znaczący sposób przyczyniła się do rozwoju nauki. Natomiast obecnie tzw. "naukowcy" oszukują ludzi i udaja, że znaleźli dowódy na ewolucję. Kłamią, bo w przeciwnym razie nie dostali by od własnych państw pieniążków na inne, niezwiązane z ewolują, badania. Tutaj krótki filmik pokazujący dlaczego datowanie radiowęglowe jest niemiarodajne w kwestii ewolucji. http://www.youtube.com/watch?v=4a5N0mrBXRw
ponad 7 lat temu / Aniela
 
@MR - 1/ w naszym układzie planetarnym - Układzie Słonecznym - wszystkie planety krążą po elipsach wokół Słońca, 2/ masz rację, już mi ręce opadają i nie potrafię Ci niczego logicznie wytłumaczyć.
ponad 7 lat temu / janusz
 
@janusz, cz.2: I przestań histeryzować zmyślając że ktoś głosi jakoby CAŁA matematyka, fizyka czy chemia to tylko wiara. Już Ci kiedyś wyjaśniłem że 2+2=4 to akurat wiedza, a nie wiara. Nie moja wina że, co już poprzednio potwierdziłeś, nie potrafisz przedstawić logicznej argumentacji która by obaliła moją tezę że duża część współczesnej nauki (ta, której nie jesteśmy w stanie w danej chwili zweryfikować osobiście) jest przez nas przyjmowana na WIARĘ. I takie są efekty - jedni wierzą że Ziemia ma miliardy lat, inni że tysiące lat - zależnie od tego którym źródłom wierzą. Bo potrafisz udowodnić, że geologiczne metody datowania są jednoznacznie poprawne? Coś mi się wydaje że nie potrafisz. Po prostu - przyjąłeś na WIARĘ że są poprawne :)
ponad 7 lat temu / MR
 
@janusz, cz.1: Z zasady względności ruchu (w którą wierzę, a Ty chyba też?) wynika że zarówno twierdzenie: Ziemia krąży wokół Słońca, jak i: Słońce krąży wokół Ziemi, mogą być poprawne - zależnie od tego jaki punkt odniesienia przyjmiemy. A tak w ogóle, to z punktu widzenia np. środka galaktyki ani Słońce ani Ziemia nie są nieruchome, lecz krążą wokół pewnego punktu który znajduje się na linii łączącej środek Słońca ze środkiem Ziemi. Widzisz jakie to skomplikowane? :)
ponad 7 lat temu / MR
 
Przypominam, że jeszcze w XVII w. Giordano Bruno spłonął na stosie, a Galileusz uniknął śmierci tylko dlatego, że przed sądem Świętej Inkwizycji musiał wyprzeć się swoich poglądów, że zgadza się z Kopernikiem, że to Ziemia krąży wokół Słońca(jak inne planety), a nie odwrotnie. Kościół wówczas twierdził, że system kopernikański nie zgadza się z pismem świętym i jest po prostu herezją. Obecnie niektórzy odrzucają całą wiedzę geologów, którzy mozolnie badają warstwę po warstwie skorupy ziemskiej i do ich datowania używają najnowszych zdobyczy fizyki, chemii i matematyki, także wiedzę astronomów badających kosmos, inne planety i gwiazdy, wykorzystując wiedzę o promieniowaniu radiowym, szybkości światła itd., a jednocześnie piszą swoje teksty na komputerze, korzystają z internetu, często bezprzewodowego, oglądają telewizję satelitarną - i dalej twierdzą, że matematyka, fizyka czy chemia to tylko "wiara", że nie można polegać na nauce, bo nie zgadza się z pismem święt
ponad 7 lat temu / janusz
 
Zastanawia mnie PEWNOŚĆ wypowiedzi odnośnie wieku Ziemi - zarówno tych którzy jej trwanie uznają za tysiące, jak i tych co uznają za miliardy lat. A skąd wy to WIECIE? Moi drodzy, wy tylko WIERZYCIE pewnym źródłom, które uznajecie za wiarygodne. Wiek Ziemi jest więc kwestią wiary, a nie wiedzy :)
ponad 7 lat temu / MR
 
No nie. Wiadomo, że Ziemia ma duużo więcej niż 6000 naszych lat. Nie można wszystkiego traktować dosłownie i mówić np., że świat stworzono w 6 dni. Może w 6, ale ile trwał jeden dzień i jaki to był dzień? Podobnie jest z wiekiem Ziemi. Odnośnie praludzi i ludzi też mogę mieć swoje poglądy. Już teraz wiadomo, że jednocześnie żyło kilka rodzajów człowiekowatych (nie mam pod ręką słowa na ich poprawne nazwanie) i że nawet mogli oraz że się ze sobą krzyżowali. Zatem z tą ewolucją nie jest tak prosto jak pierwotnie zakładano.
ponad 7 lat temu / elek
 
Skąd oni wiedzą, że te kości mają 300 000 lat??? Przecież nie ma takiej metody, która by to określała. I do tego DNA?? związek organiczny, który przetrwał 300000 lat??, przciez przez tenzczas już wszystko zdołałoby się wielokrotnie zmineralizować. Chyba sądzą, że ludzie są do tego stopnia otępiali, że uwierzą w te bzdury.
ponad 7 lat temu / Aniela
 
Trochę zdziwiła mnie taka informacja na PCh. Zgadzam się w pełni z poprzednikami. Zwracam uwagę, że problem datowania jest już w miarę znany wśród naukowców. Chodzi o datowanie radiowęglowe na podstawie rozpadu izotopu węgla. Bardzo dobrze wyjaśnia to Hovind w seminarium "Wiek ziemi". Problem datowania przyczynia się do akceptacji jednego z największych kłamstw a mianowicie o zaprzeczeniu istnieniu wieku ziemi gdzieś w granicach 6000 lat. Można też do tego dość analizując Pismo Święte. Mówi ono o pokrewieństwie proroków, aż do czasów Jezusa! Polecam portalowi Polonia Christiana zająć się tą kwestią i raz na zawsze zapomnieć o pojęciu "milionów lat".
ponad 7 lat temu / Ralf
 
Nie ziemia nie ma 6000 lat. Ten pogląd jest głoszony od około 1600 roku i rozpropagowali go protestanci. Jest to związane z literalnym czytaniem Biblii i liczeniu pokoleń. Kościół Katolicki nigdy nie głosił i nie głosi takiego sposób liczenia wieku świata. Bóg dal człowiekowi ROZUM i tym rozumem poznaje świat i go bada. Nauka dzisiaj wyjaśnia jak stary jest Wszechświat. Nauka wyjaśnia to co naturalne. Nauka jest tym narzędziem. Kościół w 100% popiera naukę i jej wyniki. To Bóg stworzył Wszechświat i prawa nim rządzące. W czym tu konflikt? Co z tego ze 100% wody w soplu a w arbuzie 97%? To woda determinuje jak wygląda organizm? Zaprzeczasz prawu dziedziczenia, genetyce w imię czego? Również % różnic genetycznych nie oddaje całości problemu. Trzeba się zastanowić W CZYM tkwi różnica. DNA koduje wiele rzeczy, rożnych rzeczy, sam % różnicy nie mówi dokładnie o tym CO jest rożne.
ponad 7 lat temu / Bolek Wesolek
 
@Daniel i Jan - nie kpijcie sobie aż tak bardzo z ludzi, bo ten tekst czytają też dzieci, a one mogą nie zrozumieć i przyjąć to na serio !
ponad 7 lat temu / janusz
 
dokladnie Jan ,Ziemia ma 6000 lat a oni w miliardach i setkach tysiecy licza.kiedys poznaja prawde wtedy bedzie placz i zgrzytanie zebow.najgorsze jest to ze nawet ksieza na kazanaich w milionach operuja
ponad 7 lat temu / daniel
 
To jest kłamstwo na miarę "globcia" ziemia ma około 6 000 lat a to co jajogłowi (często przekupieni) znajdują to pozostałości po potopie.
ponad 7 lat temu / Jan
 
Watro przypomnieć że chmura (czy sopel lodu) to w 100% woda a arbuz to woda w 97 %.Czyli arbuza i chmurę(lub sopel lodu) łączy 97% A różnica jest dość duża prawda?
ponad 7 lat temu / Jan
 
Chodzi 0 te 6 proc. materiału różnicującego, typowego dla homo.
ponad 7 lat temu / Jacek
 
ale czy na pewno? ludzi od małp różni coś ok. 3% DNA, od myszy 20% - to skąd wniosek o prapraludziach, jeżeli łączy ich tylko 6% z Aborygenami??? albo ktoś coś mocno naciąga, albo muszę dobrze wczytać się w tekst lub poszukać u źródła
ponad 7 lat temu / jaro
 
Ja patrzę na te badania z dużą ciekawością i nadzieją. Brednie z nauki są eliminowane, trzeba tylko czasu i naukowców z kręgosłupem, a nie plasteliną. Tak samo jest np. ze zmianą klimatu czy psychologiczną oceną homoseksualizmu. Czas pokaże, kto tak naprawdę miał racje, a dzisiejszym "tęczowym" ideologom pozostanie tylko wstyd.
ponad 7 lat temu / Mlody
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.