DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Kolejny list arcybiskupa Vigano. Tym razem adresatem jest abp McCarrick

Kolejny list arcybiskupa Vigano. Tym razem adresatem jest abp McCarrick
fot.REUTERS/Tami Chappell/FORUM

Arcybiskup Carlo Maria Vigano znany z piętnowania nadużyć wśród kościelnych hierarchów wystosował w niedzielę kolejny list. Tym razem jego adresatem jest posądzony o nadużycia seksualne amerykański arcybiskup Theodore McCarrick. Arcybiskup Vigano wzywa go do nawrócenia.

 

Oskarżenia przeciwko arcybiskupowi Theodore McCarrickowi dotyczące nadużyć seksualnych wkrótce zostaną rozpatrzone przez kościelny trybunał. Jednak według arcybiskupa Vigano, bez względu na decyzję najwyższego autorytetu Kościoła, głównym problemem w tej kwestii jest brak oznak pokuty byłego kardynała. Arcybiskup podkreślił, że modli się o nawrócenie amerykańskiego hierarchy.

 

„Czas ucieka, ale możesz wyznać i odpokutować za swoje grzechy, przestępstwa i świętokradztwa i uczynić to publicznie, gdyż one są publiczne. Stawką jest twoje zbawienie wieczne” – pisze arcybiskup Vigano. Zauważa on również, że decyzja arcybiskupa McCarricka o publicznej pokucie może uczynić wiele dobra dla Kościoła. 

 

„Publiczna pokuta po twojej stronie przyniosłaby znaczący środek do uzdrowienia ciężko zranionego i cierpiącego Kościoła. Czy chciałbyś zaoferować mu ten dar? Chrystus umarł za nas, gdy nadal byliśmy grzesznikami. Prosi nas tylko byśmy odpowiedzieli przez pokutę i czynienie dobra, jakie możemy czynić” – pisze.

 

„Wzywam cię, byś odpokutował publicznie swoje grzechy, doprowadził do radości w Kościele i pojawił się przed trybunałem naszego Pana oczyszczony Jego krwią. Proszę, nie czyń Jego ofiary na krzyżu pustą. Chrystus nasz Pan nadal Cię kocha. Złóż całe zaufanie w Jego Świętym Sercu. I módl się do Maryi i tak jak czynię ja wraz z innymi, prosząc ją o pośrednictwo w zbawieniu twej duszy” – pisze arcybiskup Vigano.

  

To już kolejny pisany w duchu braterskiego upomnienia list arcybiskupa Vigano. W tym kontekście warto pamiętać o upomnieniu świętego Pawła pod adresem świętego Piotra. „Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył" – pisał święty Paweł do Galatów. 

 

Poniżej pełna treść listu: 

 

Drogi arcybiskupie McCarrick, jak donosi Kongregacja Nauki Wiary, oskarżenia przeciwko wam o przestępstwa przeciwko nieletnim i nadużycia przeciwko seminarzystom zostaną wkrótce zbadane i osądzone w drodze procedury administracyjnej. Bez względu na to, jaką decyzję w Twojej sprawie zajmie najwyższa władza Kościoła, tym co naprawdę znaczy i co zasmuca kochających cię i modlących się za ciebie jest fakt, że przez te miesiące nie dałeś żadnych oznak pokuty.

 

Należę do modlących się o twoje nawrócenie tak, abyś mógł odpokutować i prosić o przebaczenie swoich ofiar i Kościoła. Czas ucieka, ale możesz wyznać i odpokutować twoje grzechy, przestępstwa i bluźnierstwa i uczynić to publicznie, gdyż one stały się publiczne. Stawką jest twoje wieczne zbawienie.

 

Jednak stawką jest również coś jeszcze o wielkim znaczeniu. Paradoksalnie, masz do dyspozycji ogromny dar nadziei od Pana Jezusa, możesz uczynić wiele dobrego dla Kościoła. W rzeczywistości możesz uczynić coś, co stało się dla Kościoła ważniejsze niż wszystkie dobre rzeczy, jakie uczyniłeś dlań w ciągu całego życia. Publiczna pokuta z twojej strony doprowadziłaby do znaczącego uzdrowienia ciężko zranionego i cierpiącego Kościoła. Czy chcesz zaoferować mu ten dar?

 

Chrystus umarł za nas, gdy wszyscy byliśmy grzesznikami (Rz 5,8). Poprosił tylko, byśmy odpowiedzieli pokutą i uczynieniem dobra, jakie jest dane nam czynić. Dobrem, które możesz czynić, jest zaoferowanie Kościołowi szczerej i publicznej pokuty. Czy przekażesz Kościołowi ten dar? Proszę cię, pokutuj publicznie za twoje grzechy, abyś uradował Kościół i stawił się przed trybunałem naszego Pana oczyszczony Jego krwią.

 

Proszę, nie czyń pustej Jego ofiary na krzyżu. Chrystus nasz Pan wciąż cię kocha. Złóż pełne zaufanie w Jego świętym sercu. Módl się do Maryi, tak jak ja i wielu innych czynimy, prosząc ją o pośrednictwo w zbawieniu twej duszy. 

 

Maria Mater Gratiae, Mater Misericordiae, Tu nos ab hoste protege et mortis hora suscipe.

Maryjo, Matko łaski, Matko Miłosierdzia obroń nas od wroga i przyjmij nas w godzinę śmierci.

Twój brat w Chrystusie, Carlo Maria Vigano.

 

Niedziela, 13 stycznia 2019,

Chrzest Naszego Pana, wspomnienie świętego Hilarego z Poitiers

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2019-01-14 20:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak właśnie, nie inaczej należy postępować.
ponad 1 rok temu / jac
 
Ave Maria! Dokładnie tak jak piszecie, prawdziwe miłosierdzie to napominanie grzeszącego, a nie towarzyszenie mu w grzechu. Piękne i pełne Ducha Bożego są słowa arcybiskupa Vigano, niech Matka Miłosierdzia ma Go w swojej nieustannej opiece!
ponad 1 rok temu / Ewcia
 
Pięknie by było, bo nawrócenie każdego grzesznika wielką radością jest w niebie, pozostaje tylko refleksja, co miał na myśli Św.Jan Apostoł w 1 J 5;16-17 i Mt 12;31-37, Mk 3;28-30, Łk 12;8-10, aż po Św. Pawła w 1 Kor 5;5!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
@Gy I ani słowa nienawiści wobec bliźniego, który uczynił tyle zła.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Prawdziwe miłosierdzie to napomnienie, a nie klepanie po ramieniu.
ponad 1 rok temu / Gy
 
Arcybiskup Vigano jak aniol ukazuje mu prawdziwa droge w tym zamecie swiadczac czym jest prawdziwa milosc blizniego i prawdziwe Milosierdzie.
ponad 1 rok temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.