DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Kolejny krok rewolucji nad Sekwaną: in vitro dla wszystkich, w tym par homoseksualnych

Kolejny krok rewolucji nad Sekwaną: in vitro dla wszystkich, w tym par homoseksualnych
#REWOLUCJA    #SUROGATKI    #LGBT    #HOLLANDE    #SOCJALIŚCI    #IN VITRO    #HOMOSEKSUALIŚCI    #LEWICA    #FRANCJA    #MACRON

Stało się to, czego można było się spodziewać po wyborze Emmanuela Macrona na fotel prezydenta Francji. Podobnie jak w przypadku jego poprzednika – Francois Hollande a, prawdziwym priorytetem nowej prezydencji nie są bynajmniej tak potrzebne reformy, ale walka z rodziną i tradycją.


 

Zadeklarowany socjalista Hollande niemal od razu przystąpił do wprowadzania „małżeństw dla wszystkich”, które pozwalały na zawieranie cywilnych ślubów przez pary homoseksualne. Z kolei Macron chce doposażyć takie pary w możliwość pozyskiwania… dzieci. O ile niemal wszystkie pomysły reform ekonomicznych trafiają już na opór związków zawodowych i można mówić o pewnym paraliżu działalności nowego prezydenta w tej dziedzinie, to dalszy „postęp społeczny” w sferze walki z rodziną i moralnością powiedzie się zapewne znacznie łatwiej.


Na początek idzie sprawa dostępności dla wszystkich kobiet metody in vitro, czyli tzw. PMA. Według projektu, już od 2018 roku zapłodnienie metodą in vitro ma być udostępnione „dla wszystkich”. Do tej pory prawo do takiego zabiegu miał kobiety zamężne. Nowy projekt otwiera możliwość zapłodnienia i posiadania dzieci także przez kobiety niezamężne i te pozostające w związkach lesbijskich. Jest to ciąg dalszy antyrodzinnej polityki lewicy, którego kolejnym etapem ma być tzw. GPA, czyli udostępnienie możliwości pozyskiwania dzieci także przez pary męskie w wyniku wynajmowania sobie kobiecego „brzucha” (tzw. surogatki).


Minister ds. równości płci Marlène Schiappa zapowiedziała na razie wprowadzenie PMA już w przyszłym roku i nazwała to „etapem sprawiedliwości społecznej” i wyeliminowaniem „dyskryminacji lesbijek i niezamężnych kobiet”. Nad nową ustawę współpracuje też minister zdrowia Agnes Budzyn. Jeszcze w czerwcu zielone światło dla takich zmian dała też Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Etyki (CCNE). Jedna czwarta członków tego komitetu uznała jednak, że ta decyzja stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, instytucjonalizuje zapłodnienie i wywoła problemy związane z rodzeniem dzieci w teorii bez ojca.


Protesty zapowiada też przewodnicząca „Manify dla wszystkich” Ludovine de La Rochère. Stowarzyszenie to organizowało milionowe protesty w obronie rodziny i przeciwstawiało się za kadencji Hollande a pomysłowi „małżeństw dla wszystkich”.

 


Bogdan Dobosz

DATA: 2017-09-13 17:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

... Ok. Zaraz... Przecież to jest jak z jakiegoś horroru science-fiction. Normalnie "Seksmisja" ;P. Tak swoją drogą to ciekawe czy opieka społeczna będzie odbierać dzieci nieodpowiedzialnym rodzicom, czy uznają to za przejaw dyskryminacji
9 miesięcy temu / Artelian
 
Tam gdzie pozwala się na zabijanie nienarodzonych, wkrótce powołuje się dzieci na świat w laboratoriach bez fizycznego udziału ojca i matki (są oni tylko "dawcami gamet"), a następnie dysponuje się nimi w taki sposób, jakby były tylko przedmiotami służącym do zaspokojenia czyichś potrzeb...
9 miesięcy temu / Reselka
 
Dzieci traktują jak zabawki nic więcej
9 miesięcy temu / X
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.