25 kwietnia 2018

Kolejny krok ku legalizacji homoadopcji. Turyn ugiął się przed „tęczową dyktaturą”

(Fot. mzacha/sxc.hu)

Trzy homoseksualne pary w Turynie po raz pierwszy zarejestrowały dzieci jako pociechy „obojga rodziców”. Ta swoista forma adopcji dzieci przez tzw. homozwiązki nastąpiła mimo braku odpowiednich przepisów, które by na to zezwalały.

 

– Dzisiaj została napisana ważna strona historii – powiedziała matka jednego z dzieci, radna Turynu Chiara Foglietta. Kobieta urodziła syna poczętego w Danii wskutek sztucznego zapłodnienia in vitro. Chciała jednak, by we włoskim urzędzie stanu cywilnego uznano jej „partnerkę” za „drugiego rodzica”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Odpowiedniej porady mieli jej udzielić sami urzędnicy, którzy zasugerowali, żeby oświadczyła, iż dziecko pochodzi ze związku z mężczyzną. In vitro w przypadku tzw. par homoseksualnych we Włoszech jest zakazane.

 

W poniedziałek Foglietta i jej „partnerka”, Michaela Ghisleni zostały uznane za „rodziców” Niccolo Pietro.

 

Chłopiec wraz z trojgiem innych dzieci homoseksualistów został zarejestrowany w turyńskim urzędzie stanu cywilnego. W dokumentach uznano także „partnerów” homoseksualistów za „drugich rodziców”.

 

Burmistrz miasta Chiara Appendino osobiście podpisała akty urodzenia. Łącznie trzy pary, w  tym dwie lesbijskie i jedna sodomitów, zarejestrowały czworo dzieci.

 

Appendino wcześniej przyrzekła sobie „pchnąć” sprawę adopcji dzieci przez homoseksualistów w Italii. Burmistrz wywodząca się z Ruchu Pięciu Gwiazd przyznała, że nie było jeszcze możliwe dokonanie zmiany na poziomie legislacyjnym, jednak wyraziła nadzieję, że uznanie tych czworga dzieci będzie pierwszym krokiem w tym kierunku.

 

Na Twitterze Appendino napisała: „Dzisiaj jest jeden z tych dni, w którym każda kropla energii włożona w politykę jest tego warta”.

 

Włoskie przepisy dot. in vitro są surowe. Macierzyństwo zastępcze, oddawanie żeńskich i męskich komórek rozrodczych w  celu sztucznego zapłodnienia, zamrażanie ich są zakazane w przypadku par jednopłciowych.

 

In vitro jest dopuszczalne jedynie dla par, które spełniają pewne warunki: są heteroseksualne i udowodnią stabilność swojego związku. Foglietta udała się do Danii na zabieg, gdzie otrzymała spermę od anonimowego dawcy.

 

W 2016 r. w Italii uznano związki partnerskie. Nie zgodzono się jednak na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Usunięto także zapis, który pozwalałby „partnerom” ze związków jednopłciowych na adopcję dzieci wywodzących się z poprzednich heteroseksualnych relacji.  

 

Źródło: thelocal.it

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 126 974 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram