DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Kolejny kraj, w którym katolicy są pozbawieni Mszy Świętych. Powód? Koronawirus!

Kolejny kraj, w którym katolicy są pozbawieni Mszy Świętych. Powód? Koronawirus!
źródło: pixabay.com

Z powodu zagrożenia nowymi przypadkami koronawirusa w Iraku patriarchat chaldejski odwołał wszystkie niedzielne Msze święte, a także ceremonie zawarcia sakramentu małżeństwa i pogrzeby w Bagdadzie.

 

Odprawiane będą nadal Msze codzienne, na których gromadzi się jednak znacznie mniej osób. Tym bardziej trudno dopatrzeć się nawet ziemskiej logiki w takim postępowaniu, nie mówiąc już o perspektywie wiecznej, z punktu widzenia której w obliczu zagrożenia chorobą Msze Święte powinny odbywać się jak najczęściej.

 

Ks. Madyan Shamil z parafii katedralnej w Bagdadzie tłumaczy, że nowe przypadki zarażenia w stolicy Iraku i 26 ofiar śmiertelnych w całym kraju są powodem do niepokoju, a środki zaradcze podjęte przez władze kościelne idą w kierunku ograniczenia możliwości zarażenia się koronawirusem.

 

Niewątpliwie dobrą stroną tego, co dzieje się w Kościele w Iraku jest fakt rozpowszechnienia modlitwy modlitwę ułożonej przez patriarchę kard. Louisa Raphaëla Sako o Bożą pomoc w stawieniu czoła koronawirusowi i innym śmiertelnym chorobom.

 

Przypomnijmy, że innym krajem, w którym zamknięto kościoły i przestano odprawiać Mszę Świętą z powodu koronawirusa są Włochy. Tam także – uzasadniając to niebezpieczeństwem zarazy – w wielu miejscach wprowadzono przyjmowanie Komunii Świętej na rękę.

 

 

Źródło: KAI

ged

 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik. Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 


DATA: 2020-03-04 09:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czy pozamykano wszystkie restauracje, kluby, kina itp
5 miesięcy temu / Majka
 
W Iraku chrześcijanie przeszli piekło przez Isis. Ci dzielni ludzie jeśli po takich prześladowaniach wytrwali przy Kościele zasługują na najwyższy szacunek.
5 miesięcy temu / Michu.
 
Myślcie ludzie 1 kto gospodarczo zyska na korona wirusie - USA ? 2 dlaczego chiny były pierwsze -2 mld ludzi 3 jak to w 1 mc w Kaliforni zrobili szczepionkę czy już ja mieli ? 4 kto prowadzi i powoduje większość wojen wciągu ostatnich 50 lat 5 kto dąży do depopulacji wirusami ebolą dengą ptasią grypą i setkami innych 6 kto nasyła falę imigrantów na Europę
5 miesięcy temu / itd jest złe
 
@Alessa Dobre! ale pozostawiając żarty na boku, rzeczywiście zastanawia czy ludzie szerzący "proceder rozwiązłości" nadal to robią i nie przejmują się zakażalnością wirusa.
5 miesięcy temu / mmmmm
 
Mam nadzieję że w Polsce do takiej tragedii nie dojdzie... To byłby nasz koniec... Ciekawe jak wielu księży miałoby odwagę się temu sprzeciwić...
5 miesięcy temu / Polka
 
A meczety i synagogi też zamykają z powodu koronawirusa ? Wątpię.
5 miesięcy temu / nilko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.