DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Kolejny hierarcha podpisuje się pod oświadczeniem biskupów Kazachstanu w obronie rodziny!

Kolejny hierarcha podpisuje się pod oświadczeniem biskupów Kazachstanu w obronie rodziny!
Bp Andreas Laun. FOT.YouTube/KIRCHE IN NOT Deutschland

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia roku 2018, kolejny biskup dołączył do grona hierarchów Kościoła sprzeciwiających się interpretowaniu Amoris latetia w sposób umożliwiający przyjmowanie Komunii Świętej przez rozwodników żyjących w nowych związkach. Chodzi o biskupa z Austrii – Andreasa Launa.

W oświadczeniu opublikowanym przez biskupów Kazachstanu w Święto Świętej Rodziny (31 grudnia), hierarchowie ostrzegli, że dopuszczenie zarówno osób „rozwiedzionych”, jak i żyjących w ponownych (cywilnych) związkach do Komunii Świętej, która jest najwyższym wyrazem jedności Chrystusa Oblubieńca z Jego Kościołem, oznacza w praktyce w pewien sposób aprobatę lub legitymizację rozwodu i w tym sensie jest rodzajem wprowadzenia rozwodu w życiu Kościoła.

Hierarchowie: Tomasz Peta, arcybiskup metropolii Najświętszej Maryi Panny w Astanie; Jan Paweł Lenga, arcybiskup emerytowany z Karagandy oraz Atanazy Schneider, biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, rok po wystosowaniu apelu wzywającego do modlitwy, aby papież zachował katolickie nauczanie o małżeństwie stwierdzili, że każda zmiana w sakramentalnej dyscyplinie, pozwalająca rozwodnikom żyjącym w nowych związkach przyjmować Komunię Świętą, jest „obca całej Tradycji wiary katolickiej i apostolskiej”.

Kilka dni później do tego stanowiska przyłączyli się arcybiskup Carlo Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych i Jego Ekscelencja Luigi Negri, emerytowany arcybiskup Ferrary-Comacchio. Włoscy hierarchowie skrytykowali oficjalną interpretację Amoris laetitia argentyńskich biskupów, wspartą przez papieża Franciszka. W piątek 5 stycznia podpis pod listem biskupów złożył też emerytowany metropolita Rygi kardynał Janis Pujats.

Teraz dołącza kolejny biskup – Andreas Laun, emerytowany biskup pomocniczy Salzburga. Austriacki duchowny nie po raz pierwszy występuje przeciwko chaosowi w Kościele. W 2016 roku podpisał „Synowską Prośbę” do Ojca Świętego o zakończenie zamieszania wywołanego przez kontrowersyjne pomysły uczestników watykańskiego synodu ds. rodziny. Solidaryzował się także z kardynałami-autorami „dubiów”.


Źródło: onepeterfive.com
kra

 

 

  

  


DATA: 2018-01-09 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a gdzie reszta "swietych" biskupow??? a gdzie reszta "swietych" polskich biskupow???
ponad 2 lata temu / gosc
 
do @gosc - piszesz "chodzi o ludzi nawróconych u których 'mleko się rozlało' - jak to rozumiesz? O nawróceniu można mówić tylko wtedy, gdy ktoś uznaje swój grzech i z nim zrywa. Jeśli ktoś mówi, że "pragnie więzi z Jezusem", ale dalej chce żyć w grzechu to znaczy, że żyje w hipokryzji. Pan Jezus powiedział, że ten Go miłuje, kto przestrzega przykazań. Jezus nie wprowadzał żadnych indywidualnych rozeznań, które miałby na celu zwolnić niektórych ludzi z przestrzegania np. VI, lub VII przykazania, czy zasady nierozerwalności małżeństw. Nawet indywidualne traktowanie każdego przypadku, nie zmienia obiektywnego stanu życia w grzechu rozwodnika w nowym związku. Wielkiego zamieszania w sumieniach zrobiono ludziom, którym powiedziano, że są usprawiedliwieni w drugim związku o ile wychowują dzieci, chodzą do kościoła i się modlą. Teraz ludzie tak uformowani nie rozumieją, jakie znaczenie ma Sakrament Małżeństwa i po co go zawierać, skoro wystarczy "wierny konkubinat"
ponad 2 lata temu / tradycja
 
Nikt nigdy nie ZABRANIAŁ żyjącym w bigami antysakramentalnym grzesznikom UCZĘSZCZAĆ na Mszę Świętą...Nikt ich z KK nie przeganiał...wielką krzywdę im JP2 FC wyrządził, bo to zezwolenie na ZGORSZENIE WSPÓLNEGO ŻYCIA potomstwa antysakramentalnego i sakramentalnego papież Polak ma na sumieniu...Bóg już go osądził, i nie nam Go sądzić,ale zło przez Niego w KK zapoczątkowane,należy POTĘPIĆ I OD NOWA GŁOSIĆ ZDROWĄ NAUKĘ KOŚCIOŁA CHRYSTUSOWEGO...KK potrzebuje ODNOWY czyli powrotu, do ŻYCIA W CZYSTOŚCI SAKRAMENTALNEJ,a nie brudnej zbrukanej ANTYsakramentalnością
ponad 2 lata temu / Megi
 
Prośba do PCH24. Przedrukujcie ten artykuł o którym mówi Aha."Pope Prepares Counterattack?" Polacy powinni o tym usłyszeć.
ponad 2 lata temu / marco
 
Prawda jest taka, że chodzi o ludzi, nawróconych u których "mleko się rozlało", a pragną więzi z Panem Jezusem, papież Franciszek mówił o podchodzenia do każdego przypadka indywidualnie, rozumiem ten "miłosierny" tok myślenia. Nie zmienia to faktu, że papież Franciszek powinien dać jasny komunikat, najlepiej pisemny, o tym, że nauczanie Kościoła pozostaje niezmienne, należy zapobiegać rozwodom i robić wszystko, aby do nich nie dochodziło. Rozwód powoduje wiele szkód w życiu ludzkim, szczególnie dla dzieci, ale także dla całego grona rodzinnego, znajomych, jeden rozwód to poważna rana w społeczeństwie. Wiadomo, że zawsze znajdą się tacy ludzie, którzy będą kombinować i interpretować prawo po swojemu. Nie pierwszy i nie ostatni raz, ale nie mogą być to pasterze, bo wina i ryzyko są dużo większe... tak myślę.
ponad 2 lata temu / gosc
 
@JEDYNY: święty Jan Paweł II nie został "santo subito". Być może w czyśćcu odpokutował za swe błędy i dlatego obecnie JUŻ jest świętym.
ponad 2 lata temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.