DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Kolejny hierarcha chce odwołania synodu o młodzieży

Kolejny hierarcha chce odwołania synodu o młodzieży
Fot. Diocese of Tyler

Biskup amerykańskiej diecezji Tyler poparł w niedzielę ideę odwołania październikowego synodu o młodzieży i zastąpienia go nadzwyczajnym spotkaniem biskupów całego świata, poświęconego nadużyciom obyczajowym wśród duchowieństwa.

 

„Popieram arcybiskupa Charlesa Chaputa, biskupa Edwarda Burnsa i innych biskupów, którzy wezwali do odwołania Synodu o młodzieży oraz zastąpienia go nadzwyczajnym synodem biskupów, dla zaradzenia kryzysowi nadużyć w Kościele. Trzeba zająć się tym kryzysem. (...)” – napisał w niedzielę na Twitterze biskup Joseph Strickland.

 

 

Hierarcha stoi na czele diecezji Tyler od 2012 roku, dzięki decyzji papieża Benedykta XVI. Sakrę biskupią otrzymał dwa miesiące po tej nominacji, z rąk kardynała Daniela DiNardo, obecnego przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. Wcześniej był m.in. wikariuszem generalnym diecezji, a od lipca 2011 – delegatem jej administratora apostolskiego podczas wakatu na fotelu ordynariusza.

 

 

Źródło:  Twitter, dioceseoftyler.org

RoM

 

 


DATA: 2018-09-09 17:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kropelka na pustynni. Dziękować Panu Bogu za takiego Biskupa.Przebłaganie za grzechy i oczyszczenie Kościoła zanim zmienią nam maluczkim https://swietatradycja.wordpress.com/2018/09/08/satanista-na-watykanie-a-na-stadionie-kolejny-pektakl-odnowy-kosciola/ Wiarę.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Patrzymy z niedowierzaniem na Papieża, który tyle >mówi< o otwartości, miłości, towarzyszeniu drugiemu człowiekowi, wyrozumiałości, budowaniu jedności a słowa jakie wypowiada okazują się >puste< bez potwierdzenia w realiach życia. Jeśli Kardynałowie i Biskupi Kościoła proszą Papieża o spotkania w ważnych sprawach lub dodatkowe wyjaśnienia [dubia] gdyż jest to potrzebne dla dobrej komunikacji i zrozumienia we wspólnotach a Papież nie ma czasu gdyż musi porozmawiać ze starym znajomym Scalfarim albo kimś >kto się zdziwicud
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Czy Theodore McCarrick bedzie przewodniczacym synody dla mlodziezy?
ponad 1 rok temu / Nick
 
Dobrze powiedziane, tylko, że po angielsku: "Vigan?: Instrument of Divine Intervention" z TheRemnantvideo, Opublikowany 1 wrz 2018
ponad 1 rok temu / Stefania
 
A ja zbieram się żeby napisać do swojego biskupa, że chcę słyszeć w Polsce co moi biskupi myślą o tym o czym my czytamy w internecie
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Hierarchowie Kościoła zapomnieli, ze jest Pan Bóg i należy postępować zgodnie z Jego przykazaniami. Pan Bóg jest najważniejszy
ponad 1 rok temu / cichy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.